Řekli byste jsi o přidání peněz? ;-)

98
20.12.20 15:55

Řekli byste jsi o přidání peněz? ;-)

Ahoj, tak se vás chci zeptat, jestli byste si v práci řekli o přidání peněz, když byste viděli na výplatní pásce výplatu jen 18 000 Kč čistého. Jsem teď sice doma od 18. prosince až do 3. ledna, jdu do práce až 4. ledna, ale vadí mi ta výplata, dělám ve firmě už 11 let, tak si myslím, že bude určitě lepší se ozvat a ne být po tichu.
Naštvalo mě a to i dost lidí ve firmě, že nám nedali 3 000 Kč navíc, to co slíbili, takže jsem měl mít 21 500 Kč čistého, ale bohužel to zdanili, to znamená, že si ta firma ty peníze nechala pro sebe. Na jaro jsem třeba ty 3 000 Kč dostal. Všichni v práci na to nadávali a ještě byla podmínka, že si od konce října do konce listopadu nesmíme vzít žádnou dovolenou, jinak ty 3 000 Kč nedostaneme, příště už na ně kašlu, kdyby nám to slíbili v březnu, stejně po Novém roce budu mít asi ještě 5 dní staré dovolené, kterou musím vybrat do konce března. Tento rok mi to bohužel na jaro těch 5 dní proplatili, sice jsem měl tehdy 21 500 Kč, ale raději bych byl týden doma.

Řekli byste jsi o přidání peněz? ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9402
20.12.20 15:57

To ti vadí, že to nemáte načerno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13288
20.12.20 15:59

@Zdeněk IV Rict si muzes. Treba to pomuze.
Jina prace v okoli neni? :nevim:

Mimochodem… prijmy se dani, ale dane si zamestnavatel nenechava :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14300
20.12.20 15:59

Pokud je to firma, která na covidové situaci nějakým způsobem profituje (rozvážka, logistické centrum, přepravní společnost, sklady atd.), pak to zkus. Pokud je tvá firma z odvětví, které je krizí nějak postiženo, tak bych neskuhrala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
20.12.20 16:02

Zdanění peněz u výplaty je normální, jak nechali si pro sebe? Záleží co je to za práci, směny? Záleží na hrubé mzdě, každý má jinou čistou mzdu, někdo má jen slevu na poplatníka, jiný děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9025
20.12.20 16:16

Jasně, ale raději nežádej písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6427
20.12.20 16:17

Když firma něco zdaní tak si to opravdu nenecha pro sebe, ale odvede to do státní kasy. Záleží jak jsou s tebou spokojeni, jak odvádís dobře svou práci atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
20.12.20 16:33

!!!

@JancaS84 píše:
Když firma něco zdaní tak si to opravdu nenecha pro sebe, ale odvede to do státní kasy. Záleží jak jsou s tebou spokojeni, jak odvádís dobře svou práci atd.

Oni nám slíbili 3 000 Kč, měl jsem to mít započítané v čisté mzdě, lhali!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9402
20.12.20 16:35

Nemůžou vám slíbit 3000 v čisté mzdě, když každý daní jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
20.12.20 16:36
@Zdeněk IV píše:

Tak si najdi jinou práci? Nevím kde bydlíš ale tyhle peníze jsou na chlapa teda opravdu málo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6767
20.12.20 16:40
@Zdeněk IV píše:

Ano, v základu a pak se to daní. Pokud nechápeš, jak ten základní systém funguje, tak se tak nerozčiluj. Každy může mít daně a čistou mzdu úplně jinou, i když dělají na stejným pase, za stejný peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
20.12.20 16:40

Když vám zaměstnavatel slíbí 3000 tak se to bere v hrubém (každý má jiné slevy na dani apod). Navíc firma si nic nenechala. Je to stalo ještě odvod za zaměstnavatele, takže 3000*1,338.

Jinak taky nevím jak vám mohli proplatit dovolenou. To muselo být na ruku, protože ze zákona se proplácí při konci PP nebo ještě nějak před nástupem na mateřskou.

Jinak čistého 18 není moc, ale závisí jestli je to plný úvazek, jaký kraj a jaký obor. Jsi tam 11 let a to by si nárok na nějaké přidání podle mě mít měla. Otázka, jak je na tom ok teď firma nebo jestli neočekává nějakej existenci problémy a tak raději nebude šetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
20.12.20 16:41
@Zdeněk IV píše:Naštvalo mě a to i dost lidí ve firmě, že nám nedali 3 000 Kč navíc, to co slíbili, takže jsem měl mít 21 500 Kč čistého, ale bohužel to zdanili, to znamená, že si ta firma ty peníze nechala pro sebe.

8o 8o 8o kdo si nechal peníze pro sebe? Danit příjem je naprosto normální. Čistý plat Ti nemůže slíbit nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
20.12.20 16:55
@Zdeněk IV píše:

Vzhledem k tvemu projevu a znalostem asi nedelas zadnou odbornou praci, takze mi tvuj plat prijde odpovidajici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6300
20.12.20 16:56
@Zdeněk IV píše:

To je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat