Výpověď při covid

Anonymní
18.12.20 21:43

Výpověď při covid

Ahoj, potřebuji poradit.
Pracuji v kavárně. Jenže můj zaměstnavatel nemá už na vyplacení vyplat, což je mě osobně hrozne líto, ale není to můj problém.
Pracuji u nej od 1.6.2020 - smlouva na neurčito, a včera po směně měl můj nadřízený proslov o tom, jak si mě váží a kecy kolem, ale stejně, dal mi k podpisu výpověď dohodou. Kterou jsem nepodepsala..
takže jsem se chtěla zeptat, jak se proti tomu bránit? Nebo co mám vlastně dělat? Zase proti němu nechci jít úplně nepříčetně ale mám své závazky, které za mě nikdo platit nebude. Tak mám trochu obavy, co když mi nebude moci zaplatit prosincovou vyplatu? :roll: nevím úplně přesně v tomto směru, na co mám nárok a na co nemám. Tak bych byla rada kdyby jste mi někdo poradil 😒
Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
18.12.20 21:53
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji poradit.
Pracuji v kavárně. Jenže můj zaměstnavatel nemá už na vyplacení vyplat, což je mě osobně hrozne líto, ale není to můj problém.
Pracuji u nej od 1.6.2020 - smlouva na neurčito, a včera po směně měl můj nadřízený proslov o tom, jak si mě váží a kecy kolem, ale stejně, dal mi k podpisu výpověď dohodou. Kterou jsem nepodepsala..
takže jsem se chtěla zeptat, jak se proti tomu bránit? Nebo co mám vlastně dělat? Zase proti němu nechci jít úplně nepříčetně ale mám své závazky, které za mě nikdo platit nebude. Tak mám trochu obavy, co když mi nebude moci zaplatit prosincovou vyplatu? :roll: nevím úplně přesně v tomto směru, na co mám nárok a na co nemám. Tak bych byla rada kdyby jste mi někdo poradil 😒
Dekuju :srdce:

Výpověď dohodou neexistuje. Buď je dohoda o ukončení pracovního poměru a nebo výpověď. Pokud si nepodepsala dohodu, tak ti může dát výpověď kterou podepsat nemusíš. Poběží ti výpovědní doba 2 měsíce a budeš mít pak nárok na odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.20 22:01
@JancaS84
@JancaS84 píše:
Výpověď dohodou neexistuje. Buď je dohoda o ukončení pracovního poměru a nebo výpověď. Pokud si nepodepsala dohodu, tak ti může dát výpověď kterou podepsat nemusíš. Poběží ti výpovědní doba 2 měsíce a budeš mít pak nárok na odstupné.

Dekuju. To vim, myslela jsem to jako dohodu o ukončení pracovního pomeru.
Jenže, já si myslím ze on mi ji nedá, protože vi, ze bych měla nárok na odstupné, ale zároveň se bojím, i toho ze teď vyplatu proste nedostanu. Tak aby se semnou nehandrkoval potom slovně, ze mě připravoval na výpověď.
Už v dnešní době nikomu moc nevěřím, tak mám strach.
A samozřejmě praci si jinou hledám, ale v tuhle dobu to taky není uplnej med.

• Citovat
  • Nahlásit
9092
18.12.20 22:06
@Anonymní píše:
@JancaS84Dekuju. To vim, myslela jsem to jako dohodu o ukončení pracovního pomeru.
Jenže, já si myslím ze on mi ji nedá, protože vi, ze bych měla nárok na odstupné, ale zároveň se bojím, i toho ze teď vyplatu proste nedostanu. Tak aby se semnou nehandrkoval potom slovně, ze mě připravoval na výpověď.
A samozřejmě praci si jinou hledám, ale v tuhle dobu to taky není uplnej med.

Slovně se handrkovat může jak chce, ale v tomto případě platí co je na papíru. Když nevyplatí vyplatu můžeš se zkusit obrátit na úřad práce, mají tam na to myslím poradnu a případně se pak soudit. Ale oboje nebude samozřejmě hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.20 22:08

@JancaS84

Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
5575
18.12.20 22:13
@Anonymní píše:
@JancaS84Dekuju. To vim, myslela jsem to jako dohodu o ukončení pracovního pomeru.
A samozřejmě praci si jinou hledám, ale v tuhle dobu to taky není uplnej med.

Víš čím si nejvíc uškodíš? Právě tím, že nepodáš přesné informace. Je to stále dokola, výpověď jako dohoda a pak poradit, když ten koho se to týká ani neví, co má v ruce. Dohodu bych nepodepsala, výpověď by měla být s odstupným a je třeba si to pohlídat. Otázka je, kdo má teď hned na odstupné třeba 15 lidí. Pokud to nechceš hrotit, netrvej na odstupném, ale to už je na každém, jak se k tomu postaví. Samozřejmě výpověď ze strany zaměstnavatele je pro tebe důležitá, protože budeš mít vyšší podporu z ÚP, pokud tam eventuálně skončíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.20 22:23
@Trojlístek
@Trojlístek píše:
Víš čím si nejvíc uškodíš? Právě tím, že nepodáš přesné informace. Je to stále dokola, výpověď jako dohoda a pak poradit, když ten koho se to týká ani neví, co má v ruce. Dohodu bych nepodepsala, výpověď by měla být s odstupným a je třeba si to pohlídat. Otázka je, kdo má teď hned na odstupné třeba 15 lidí. Pokud to nechceš hrotit, netrvej na odstupném, ale to už je na každém, jak se k tomu postaví. Samozřejmě výpověď ze strany zaměstnavatele je pro tebe důležitá, protože budeš mít vyšší podporu z ÚP, pokud tam eventuálně skončíš.

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila. Nás pravdu. Těžko se rádi, když se neví vse.
Můj zam. měl jediného zaměstnance na HPP a to jsem byla já. Ostatně měl zbytek na DPP.
Proto se obavám, ze třeba odstupné tak či tak nebude, protože kompenzační bonusy a antivir na zaměstnance není ani zdaleka 100% jak vláda tvrdí, ale pohybuje se tak mezi 40-60%..

Tím chci rict, ze z tohoto důvodu, nemá na to aby mi dal odstupné a ani na to, aby mě nadále zaměstnával.
On otevíral jako úplně nový podnik ještě před první vlnou covidu. Takže tím měl blby start, potom otevřel, od května, a teď nás dvakrát zavřeli.
Takže to ze nemá žádný rozpočet naprosto chápu, ale chci ochránit nějak i sama sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
9395
18.12.20 22:33

@Trojlístek Píšeš netrvej na odstupném a zároveň, že výpověď ze strany zaměstnavatele je důležitá… Výpověď je s odstupným, to není o volbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
18.12.20 22:42

@Lendeš to sice jo, ale pokud odstupné nechá ležet na stole… Osobně bych to neudělala, ale znám, kteří tak učinili. Ale už je to strašně dávno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
18.12.20 22:45

Dohodu nepodepisuj, jestli chces chranit sebe. Dostala bys pak na urade prace minimalni podporu. A jestli nechces potapet ani zaměstnavatele, tak at ti da vypoved a netrvej na odstupnym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
18.12.20 22:46
@Anonymní píše:
@Trojlístek

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila. Nás pravdu. Těžko se rádi, když se neví vse.
Můj zam. měl jediného zaměstnance na HPP a to jsem byla já. Ostatně měl zbytek na DPP.
Proto se obavám, ze třeba odstupné tak či tak nebude, protože kompenzační bonusy a antivir na zaměstnance není ani zdaleka 100% jak vláda tvrdí, ale pohybuje se tak mezi 40-60%..

Tím chci rict, ze z tohoto důvodu, nemá na to aby mi dal odstupné a ani na to, aby mě nadále zaměstnával.
On otevíral jako úplně nový podnik ještě před první vlnou covidu. Takže tím měl blby start, potom otevřel, od května, a teď nás dvakrát zavřeli.
Takže to ze nemá žádný rozpočet naprosto chápu, ale chci ochránit nějak i sama sebe.

Pokud chceš odstupné (taky bych chtěla), tak ukončení dohodou je, špatně. Tím pádem je dobře, že jsi to nepodepsala, pokud se jednalo o ukončení prac. poměru dohodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10831
18.12.20 23:01
@Lendeš píše:
@Trojlístek Píšeš netrvej na odstupném a zároveň, že výpověď ze strany zaměstnavatele je důležitá… Výpověď je s odstupným, to není o volbě.

tak ale jde podepsat dohoda s uvedením důvodu, pro který zaměstnavatel může dát výpověď - a potom náleží jak odstupné, jak nepokrácená podpora v nezaměstnanosti, ne? alespoň dřív to tak šlo. akorát to v té dohodě muselo být výslovně uvedeno. zaměstnanci náleželo odstupné a zároveň zaměstnavtel ušetřil za mzdě za výpovědní dohodu (pokud si v dohodě nedomluvili vyšší odstupné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
18.12.20 23:11
@sagina píše:
tak ale jde podepsat dohoda s uvedením důvodu, pro který zaměstnavatel může dát výpověď - a potom náleží jak odstupné, jak nepokrácená podpora v nezaměstnanosti, ne? alespoň dřív to tak šlo. akorát to v té dohodě muselo být výslovně uvedeno. zaměstnanci náleželo odstupné a zároveň zaměstnavtel ušetřil za mzdě za výpovědní dohodu (pokud si v dohodě nedomluvili vyšší odstupné).

Ano, jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
18.12.20 23:13
@Trojlístek píše:
@Lendeš to sice jo, ale pokud odstupné nechá ležet na stole… Osobně bych to neudělala, ale znám, kteří tak učinili. Ale už je to strašně dávno…

To by byla měsíc bez peněz, pokud nemá jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
18.12.20 23:16

Hrozná doba. Jak pro zamestnance, tak pro zaměstnavatele. Ty máš aspoň vetsi sanci, že nebudeš v dluzích, když jsi neotvírala novou kavárnu. Drzim palce, at si brzo najdeš novou práci, ktera tě bude bavit. Jinak samozrejmě máš nárok na odstupné a na výpověď. Odstupné bude jeden plat, kdyz jsi tam jen půl roku. Asi bych se se zamestnavatelem snazila nejak dohodnout lidsky…je mi ho taky líto. Podnikat dneska je fakt peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat