Neprořezané zoubky

43
7.7.05 21:01

Neprořezané zoubky

Ahojky,
ptám se za svou kamarádku, která doma nemá internet. Má holčičku (10 měsíců) a už skoro 2 měsíce se jí prořezávají zoubky, ale stále ještě se neprořezaly. Měla už několikrát i vysoké teploty - doktorka řekla, že je to od zoubků. Zoubky jsou už vidět, ale stále ještě jsou pokryty dásní. Malá se trápí, bolí jí to. Přijde mi, že kdyby se jí to nařízlo, bude mít najednou do poloviny vyrostlé horní zoubky. Jsou už vidět, jsou veliké, ale stále neprořezané.
Nemáte někdo s tímto zkušenost??
Adriana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1272
7.7.05 21:28

ahoj,nám i dr. ve 3m řekla,že zuby vylezou každým dnem…první vylezl v 8m.....asi se nedá dělat nic jiného než čekat.ať mají brzy po trápení přeje
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
7.7.05 22:05

Ahojky,

my se trápíme stejně. Už přes dva měsíce jsou 4 horní zuby vidět a to teda úplnně. Vypadají, že se musí prořezat každou minutou a nic. Chvíli je klid, pak pár dní bolestí, teplot a kakání.
Je to opravdu nekonečné. Bez Mundisalu neopouštím domov.

Ajka a Lukášek 10 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19560
7.7.05 22:28

Ahoj,

jsme na tom podobne. Zrovna dneska mi manzel rekl, kdyz volal ze zahranici, kde studuje, ze o prorezavajicich se zubech nasi dcery mluvim uz asi tak 4 mesice. Ma pravdu, ale to slintani, prisavani se na kde co a ozuzlavani vseho, co je v dohledu, natekle dasne a protivnost se opakuje uz od te doby a stale nic. Male bylo pred tydnem 8 mesicu a podle stavu dasni a stale se zvysujici protivnosti doufam, ze UZ to konecne snad bude a nejaky vyleze.

Drzime palce.

Mroe + Julie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
8.7.05 06:49

Nám se zub prořetal asi po 3 týdnech srajdění a mírného protivkování a po necelém týdnu častého buzení v noci a přisávání se na prso.Jenže zoubek je venku a noční bůďo pokračuje…zdá se mi že leze ještě jeden 8O
Tak papa a brzké prořezání.
Gabule a Štěpánek 4,5měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
8.7.05 08:46

Nedávno jsem seděla v parku na lavičce. Přisedla si ke mě cikánka s prckem a dávala se se mnou do řeči. Nejdříve jsem byla odmítavá, bála jsem se, že mi bude chtít věštit nebo tak něco, ale pak jsme se daly do řeči. Vyprávěla mi, že má 4 děti, první 2 strašně trpěly, když jim zoubky vylízaly, ale ty druhé 2 už o tom ani nevěděly. Fígl je v tom, že jim dásně silně potřela a promasírovala citronem. Dásýňka jim jakoby popraskaly a cesta zoubkům byl zjednodušená. Nevím, já nad tím přemýšlím, bojím se alergické reakce. Ale zase na druhou stranu, myslím, že na tom něco bude. Co si o tom myslíte?
Lucie a Vilda (9,5 měs trápící se s druhým neprořezaným zoubkem :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
8.7.05 08:55

Ahoj Adri, my jsme na tom uplne stejne jako Tvoje kamaradka :D psala jsem uz dotaz myslim vcera, co pomaha nejvice :?: Kristynce jsou taky uz videt nahore 4 zoubky, ale prorizle stale nejsou :( ma teploty (pokud to je od zoubku) :?: a v noci nechce spat, lezet, jen sedet a hrat si a to treba 2 - 4 hodiny v kuse. Trva to od pondeli, jsme s manzelem uplne vyrizeny a to je stesti, ze ma manzel tento tyden dovolenou, ze jsme na to dva :D museli jsme se dokonce i vratit z Lipna, kde jsme byli na tyden na dovce, protoze ty horecky a plac v noci byl vazne des. Stydeli jsme se jit i na snidani, jak nam bylo :P

Drzim palce, at tyhle obdobi rychle pominou!

Simona&Kristy(rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
8.7.05 10:04

Ahoj všem,

taky ted' máme období prořezávání horních zoubků,Niki je 10,5měsíce.Musím říct,že o dolních 2 zoubkách jsme skoro nevěděli/myslím tím bez teplot a průjmu/.Už na nás taky vykukují a já si bláhově myslela,že se prořežou každým dnem.Jak to tu tak pročítám,máme se na co těšit. :o
Taky jsem slyšela o různých gelíkách,který pomáhají s prořezáním zoubků,ale nezkoušeli jsme to a myslím,že to asi stejně moc nepomůže.Taky jsem slyšela o citrogrepu a to bude mít asi podobné účinky jako ten citron co psala Bergia.No nevím.Doufám,že to ani nebude potřeba zkoušet.
Malá taky kňourá a je mrzutá,ale není to nic strašného-zatím :wink:
V noci je taky neklidná a hodně se budí.
Jak psala Simonka o dovolené na Lipně,tam se také chystáme 31.7 takže doufám,že to proběhne v poho a už s prořízlým zoubkem :P
Tak hodně trpělivosti nám všem a hezký ikdyž asi propršený den přeje Nad'a a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
8.7.05 13:07

Ahojky,

nám na prořezávání zubů nezabíralo nic.Všechny ty chladivý gely v od Mundisalu až po já nevím co, za což jsem vyhodila spoustu peněz bylo k ničemu.Pak mi kamarádka co má o rok staršího klučinu poradila kapičky.Můžou se aplikovat asi třikrát denně.Přes den jsem je nedávala, ale na noc jsem tím malýmu promasírovala dásničky a byl klid.Jmenují se Babydent, stojí asi 80 Kč.Bílá krabička s modrorůžovým.Tak snad jsem pomohla.Ahojky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
8.7.05 13:46

Zoubky

Ahoj adri.

Nevim zda ti pomuzu, ale snad te nebo tvou kamaradku uklidnim, ze muj chlapecek bude mit za mesic rok a jeste nema ani jeden zub. Uz od 7mesice jsou videt 2zoubky dolu a porad nic, dasne ma zdurene, obcas je protivnejsi, take teplotuje, casteji kaka, ale nikdo mi nic neporadil. Musi se hold pockat. Snad nebudeme cekat dlouho.

Hodne trpelivosti Dzana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
9.10.15 14:03

Holky, jak že to poznám ty zoubky? mám sice druhé dítě, ale už si moc nepamatuji jak to bylo. Když se mu podívám do pusinky, tak pod dásněmi se rýsují skoro všechny zuby, ale nahoře na dásních nemá ani náznak nějakého toho hrbolku. Slintá, pořád si něco dává do pusinky, pláče hlavně večer, ale kde nic tu nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
9.10.15 14:15

@Diggy Zub poznáš, až bude venku - šáhneš a ucítíš ho. Jinak slintavé dítě, rvaní věcí do pusy, hrbolaté dásně, zřetelné zuby v dásni jsou jen příznaky, že se tam něco v té puse děje. Ale než opravdu zub vykoukne, může to trvat i několik měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
9.10.15 14:15

@Diggy a kolik mu je? Syn v 25m má jen čtyři zuby a dva tak napůl :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
9.10.15 14:22
@ka2ka píše:
@Diggy a kolik mu je? Syn v 25m má jen čtyři zuby a dva tak napůl :zed:

Ty jo. 8o Co na to zubař. Kluk měl ve 2 letech všech 20 zubů venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
9.10.15 14:27

@Svistice prý že s tím nic neudělá buď je bude mít nebo ne :zed: už jsem z toho docela zoufalá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama