Neschopenka a kontrola zaměstnavatele

Anonymní
21.6.15 21:11

Neschopenka a kontrola zaměstnavatele

Ahojky mam dotaz dostala jsem v pátek neschopenku ale tez jsme měla problém z kolegyněma že mi nechtěli prohodit směnu kvuli volnu na uterý a ted se to sešlo že mám neschopenku až do pátka min. jenže v práci si kolegyně pustily pusu na špacír a trochu si asi myslí že to simuluji a ted mě zajímá jestli když se domluvím z doktorem a dá mi vycházky ale zároven mě příjde zkontrolovat zaměstnavatel což má nárok budu mít z toho problém a bude stačit když ukažu razítko od doktora že jsem měla vycházky? a muže si zaměstnavatel zjistit na co mám neschopenku?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16363
21.6.15 21:13
@Anonymní píše:
Ahojky mam dotaz dostala jsem v pátek neschopenku ale tez jsme měla problém z kolegyněma že mi nechtěli prohodit směnu kvuli volnu na uterý a ted se to sešlo že mám neschopenku až do pátka min. jenže v práci si kolegyně pustily pusu na špacír a trochu si asi myslí že to simuluji a ted mě zajímá jestli když se domluvím z doktorem a dá mi vycházky ale zároven mě příjde zkontrolovat zaměstnavatel což má nárok budu mít z toho problém a bude stačit když ukažu razítko od doktora že jsem měla vycházky? a muže si zaměstnavatel zjistit na co mám neschopenku?

Při vycházkách nemusíte být doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6226
21.6.15 21:14

A simuluješ to nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
21.6.15 21:22

Máš neschopenku JEN do pátku a potřebuješ vycházky? Při tak krátké neschopnosti bych očekávala buď opravdovou nemoc na kterou člověk nepotřebuje vycházky, nebo simulaci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
21.6.15 21:29

To asi neni moc vazna nemoc, kdyz jsi doma tyden a potrebujes vychazky. Ja kdyz jsem doma tyden, obvykle mam vysoke horecky a stavy, ze opravdu jsem rada, kdyz dojdu na wc. Pokud mas vychazky, tak v dobe vychazek byt doma nemusis. A zalezi na lekari, ktery vystavuje neschopenku, zda do papiru pro zamestnavatele napise kod diagnozy ci ne. Me to na pozadani nenapsala. Ale pro zamestnavatele bude podezrele, ze mas vychazky kdyz tak nutne potrebujes byt doma a nemuzes chodit do prace.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.6.15 21:35

Nesimiluji uz pres tyden jsem praci zvladala tak tak zloby me ruka doufala jsem v masticku nebo v silnější leky ale dal mi neschopenku a sadru… ruka boli ale chodit mužů jen je to práva ruka hold jsrm doma vychazkx mam jen nesmim podle dr nic delat ale jestli prijde na kontrolu sef je mu neco dotoho kde jsem kdyz mam vychazky

• Nahlásit
  • Citovat
3302
21.6.15 21:36

Bože, zase se tady řeší „závažnost“ nemoci… Lidi, víte, že neschopenka se vystavuje i na jiné věci, než na chřipku se čtyřicítkami? Třeba i na naraženou ruku, když člověk pracuje manuálně a prostě s ní svou práci vykonávat nemůže. Nebo na zánět spojivek, když člověk dělá u počítače. Dojít si v rámci vycházky do obchodu pro čerstvé rohlíky mu to ale snad nebrání, ne?

Zakladatelko, máš-li od lékaře napsanou vycházku, tak samozřejmě doma být nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20854
21.6.15 21:37

Kdyby byla zakladatelka nemocná, asi by se neptala, jestli může doktor zjistit, na co má neschopenku. Prostě je to švindl, který kolegyně v práci rozkecaly a zakladatelka teď má vítr z toho, aby to neprasklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
21.6.15 21:38
@Anonymní píše:
ale jestli prijde na kontrolu sef je mu neco dotoho kde jsem kdyz mam vychazky

Ne, není mu do toho nic. Pokud nebudeš dělat něco, co by bylo v rozporu s tvou pracovní smlouvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.15 21:45

Obhajovat se tu nebudu neschopenku bych ssi jen tak nedostala pracuji v baru mam v haji pravou ruku ale chodit muzu mame listky na fotbal a rada bych sla muj dotaz byl jestli kdyz mam vychazky a zkontroluje me sef jestli pro
ti me muze bohuzel mam v praci jednu zavistivou podlou mrsku co mi dela uz rok potize jak tenkrst pri IVF tak i pri normální schválene dovolene jen ted proste ta ruka

• Nahlásit
  • Citovat
Envie
21.6.15 21:59

Pokud mas od doktora vychazky, muzes samozrejme kamkoliv a sefovi je do toho houby. Navic pokud mas od dr hlasene vychazky, ma je hlaseny i zamestnavatel, takze v te dobe neprijde. Ale velmi radi chodi napr.pet minut po skonceni vyvhazek, tak na to bacha.

• Citovat
  • Upravit
4020
21.6.15 22:14
@Kassy píše:
Bože, zase se tady řeší „závažnost“ nemoci

No řeší se viditelně oprávněně, když anonymní potřebuje jít na fotbal, že :mrgreen:
Chuděrka malá…jo na místě jejich kolegyň bych asi byl taky nasraný, kdybych věděl, že se chce ulít z práce jen proto, že má nějaké lístky a oni hákujou místo ní :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
21.6.15 22:24
@Chytrak píše:
No řeší se viditelně oprávněně, když anonymní potřebuje jít na fotbal, že :mrgreen:
Chuděrka malá…jo na místě jejich kolegyň bych asi byl taky nasraný, kdybych věděl, že se chce ulít z práce jen proto, že má nějaké lístky a oni hákujou místo ní :jazyk:

No a co, že chce jít na fotbal? To se s rukou v sádře nesmí? Já nemám křišťálovou kouli, abych věděla, jestli to zakladatelka simuluje. To musí posoudit její lékař. Já jenom nemám ráda přesvědčení, že když někdo kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže vykonávat svou práci, tak to automaticky znamená, že musí sedět doma na zadku a nemůže dělat NIC jiného než ležet v posteli a úpět. To je blbost. Proto se taky lékař obvykle ptá, co pacient v práci dělá - aby věděl, jestli mu jeho diagnóza v té práci brání nebo ne a podle toho neschopenku vystavil nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
21.6.15 22:38
@Kassy píše:
No a co, že chce jít na fotbal? To se s rukou v sádře nesmí? Já nemám křišťálovou kouli, abych věděla, jestli to zakladatelka simuluje. To musí posoudit její lékař. Já jenom nemám ráda přesvědčení, že když někdo kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže vykonávat svou práci, tak to automaticky znamená, že musí sedět doma na zadku a nemůže dělat NIC jiného než ležet v posteli a úpět. To je blbost. Proto se taky lékař obvykle ptá, co pacient v práci dělá - aby věděl, jestli mu jeho diagnóza v té práci brání nebo ne a podle toho neschopenku vystavil nebo ne.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
21.6.15 22:43
@Chytrak píše:
Chuděrka malá…jo na místě jejich kolegyň bych asi byl taky nasraný, kdybych věděl, že se chce ulít z práce jen proto, že má nějaké lístky a oni hákujou místo ní :jazyk:

Tak jestliže zakl. pracuje na baru, ruku má v sádře, tak co jako? Asi jak píše @Kassy to má sedět na zadku doma, když má nohy zdravý a neskolila ji chřipka nebo angína?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama