Podnikání s dotací

101
21.6.15 11:01

Podnikání s dotací

Zdravím maminy, ještě mi zbývá 6 měs do konce mateřské, beru 6500,– jsem zamestnancem u Kauflandu, ale už ted vím, že se tam nevrátím. Pořád přemýšlím, co jiného..tak mě napadá začít podnikat, plán by byl..ale peníze ne, takže bych chtela žádat o dotaci..ale jsem na mateřské, abych mohla žádat o dotaci, musim být vedena ÚP…jak to urychlit? Máte nekdo zkušenost s tímto podnikáním přes dotaci? Dostala jste nějaká? Chci kavárnu, máte někdo kavarnu přes dotaci? Uvítám jakýkoliv názor. Jaká je návštěvnost? Chtěla bych opravdu malou 110m2 a jen pro 10zákaznic kvuli wc. Přemýšlela jsem, že bych si navýšila mateřskou na co nejvíc to pujde a tím bych to i urychlila..nebo dokud malému nebudou 3roky nesmím dát výpověd? Nebo mohu dát výpoved už ted? Samozřejmě bych našetřila neco i ze sveho ;) Moc děkuji všem co poradí :mavam:

Příspěvek upraven 21.06.15 v 11:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20867
21.6.15 11:06
@binu píše:
Zdravím maminy, ještě mi zbývá 6 měs do konce mateřské, beru 6500,– jsem zamestnancem u Kauflandu, ale už ted vím, že se tam nevrátím. Pořád přemýšlím, co jiného..tak mě napadá začít podnikat, plán by byl..ale peníze ne, takže bych chtela žádat o dotaci..ale jsem na mateřské, abych mohla žádat o dotaci, musim být vedena ÚP…jak to urychlit? Máte nekdo zkušenost s tímto podnikáním přes dotaci? Dostala jste nějaká? Chci kavárnu, máte někdo kavarnu přes dotaci? Uvítám jakýkoliv názor. Jaká je návštěvnost? Chtěla bych opravdu malou 110m2 a jen pro 10zákaznic kvuli wc. Přemýšlela jsem, že bych si navýšila mateřskou na co nejvíc to pujde a tím bych to i urychlila..nebo dokud malému nebudou 3roky nesmím dát výpověd? Nebo mohu dát výpoved už ted? Samozřejmě bych našetřila neco i ze sveho ;) Moc děkuji všem co poradí :mavam:

Co znamená tahle věta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
21.6.15 11:09

Znamená, že mám možnost pronájmu prostorově 110m2 což je malé, proto píšu malá kavárna a na návštěvnost maximálně 10 zákaznic, je potřeba 1WC..v tomto pronájmu je jen jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
21.6.15 11:27

No podle mě si to představuješ trošku jako Hurvínek válku :think: Oni to asi jen těžko daj někomu, kdo je zaměstnaný, podá výpověď a hned druhý den po zaregistrování na pracáku tam přiběhne s žádostí o dotaci :nevim: Navíc průměrně dávají 80 tisíc, což vyjde akorát tak na kávovar. Ale jelikož je k žádosti potřeba podrobný podnikatelský plán, tak to máš asi vymyšlené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
21.6.15 11:43

Spíše jsem to napsala jednoduše…Ano podnikatelský plán, už mám. Nebude to přímo kavárna, bude to s dětským koutkem. Nemohu se vrátit do zamětnání, směny do 22hod do večera a malého mi do školky nevzali a hlídání nemám, takže proto. Jednoduchá kavárna na odpočinek s dětmi. Detaily se propracují. Jen se spíše bojím toho, že to vše obětuji vyběhám a pak mi to nedají, proto se ptám na zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20867
21.6.15 11:58

@binu To je ale potřeba zeptat se na městském úřadě v místě tvého bydliště. Myslím, že takových kaváren je víc než dost. Psala jsi, že chceš maličkou pro 10 zákaznic, teď je to i s dětským koutkem, představit si to moc neumím. Dělala sis nějaký průzkum v místě bydliště? Kolik kaváren už tam je, jak plné jsou, co nabízejí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
21.6.15 12:03

Ahoj,
sama podnikám už dvacet let, takže snad nějaké zkušenosti mám. Doporučila bych Ti nejdřív zajít na brigádu do podobného podniku, jako chceš mít a okouknout to tam. Tady Ti nikdo neporadí, kolik Ti příjde lidí, záleží na místě, městě, okolnostech,.. U dotace přes ÚP určitě ale budeš mít podmínku podnikat nějakou dobu, na to bych si dala pozor. Klidně se může stát, že Tě to neuživí. Spíš je to velmi pravděpodobné v začátku. Budeš platit nájem, energie, musíš se zařídit, budeš muset mít nějaké zásoby - jídlo, budeš tam muset být i když nikdo nepříjde a tak to určitě bude nějakou dobu trvat, než si lidi zvyknou. Taky budeš muset mít pomocnici, sama to nezvládneš, co když bude dítě nemocné, kavárnu nemůžeš zavřít. Jak bude nespolehlivě otevřená, tak ti tam nikdo chodit nebude. Pak budeš platit sociální, zdravotní, pojistku kavárny, onu pomocnici. Nebudeš mít nárok na žádnou dovolenou, budeš pracovat o víkendech, svátcích, odpolednách, to právě lidi po zábavě chodí. Pokud to všechno víš, tak super. Držím pěsti, aby Ti to vyšlo. Tato společnost odvážné lidi potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 12:34

@binu

Provozování kavárny je předmětem ohlašovací živnosti řemeslné „Hostinská činnost“. To znamená, že musíš být v tomto oboru vyučená, nebo mít odpovědného zástupce.
podívej se do živ. zákona
odkaz

dotace - nemáš žádnou ekonomickou historii, tak asi nic nedostaneš. To co stále nabízí na rozvoj podnikání, je hlavně z ÚP, kde se jedná o směšnou částku, která ti nic neřeší.
U dotací je to tak, že nejdřív platíš a pak je dostaneš-možná. Na tento druh podnikání, nikdy nedostaneš 100% dotaci.

Hodně pravdy a reality Ti také napsala @Lena74 :srdce:

Přesto ti přeji hodně úspěchů :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
21.6.15 13:00

Boze, radeji nic nezacinej a jdi pracovat. Ani delat to nemuzes, protoze nemas zivnostensky list na hostinskou cinnost.
Podle toho co pises, ani nevis, co podnikani obnasi… Jeste budes rada za 12h sichty v kauflandu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 13:48
@hudlak píše:
Boze, radeji nic nezacinej a jdi pracovat. Ani delat to nemuzes, protoze nemas zivnostensky list na hostinskou cinnost.
Podle toho co pises, ani nevis, co podnikani obnasi… Jeste budes rada za 12h sichty v kauflandu.

já zas oceňuji, že se někdo snaží, chce začít, že něco neví, neznamená, že se zastaví hned na první překážce. Podnikání je dřina, ale když se vše podaří, tak ten pocit, že to dokázala, je úžasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
21.6.15 18:13
@kouřící králík píše:
já zas oceňuji, že se někdo snaží, chce začít, že něco neví, neznamená, že se zastaví hned na první překážce. Podnikání je dřina, ale když se vše podaří, tak ten pocit, že to dokázala, je úžasný.

Já zase oceňuji, když se někdo snaží za své. Zakladatelka je totálně mimo, akorát by to byly vyhozené naše peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
21.6.15 19:19

@binu nevím, zda jsi fakt z Ústí, ale pokud ano, tak si myslíš, že dokážeš konkurovat té velké herně na rondělu? Případně určitě sama víš, kolik těch heren tam už zkrachovalo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
21.6.15 19:20

To je chválihodné, ale že má někdo rád letadla neznamená, že je deobrý nápad si založit leteckou společnost.
Pokud chce začít podnikat a myslí si, že ji na kavárničku bude stačit dotace 80k, tak je snad všem hned jasné, že nemá ani ponětí kolik co stojí. (stroj, nádobí, zařízení, malování, úpravy objektu,… a čtvrt milionu fuč)
A že to chce dělat aby nebyla tak dlouho v práci… to je krásně naivní, řekne se podnikatel a všichni si hned představí peníze bez práce.
Být podnikatelem, kor začínajícím, znamená podřit vše práci, starosti o nemovitost, zařízení, hygienu, účetnictví, nákup a nakonec sama denně obsluhovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
24.6.15 08:21

@hudlak vy neznáte nevíte a soudíte??? Já se neptala na váš názor co mám a nemám dělat..já se ptala jestli má někdo zkušenost a vy hned urážíte. Něco Vám povím..je zde u nás hernička o 50m2 s místy na sezení pro 6lidí a paní zde dělá kávu ke vstupu zdarma z lidlu za 1,90,– a lidí jí tam chodí..platí 5tis měsícne nájem další náklady 5tis a užíví jí to..jdete do prcic…paní chytrá…já se ptala na názory a ne že mě budete urážet!!!O podnikání vím více než vy…jen mě zajímala dotace.Je mi jasné, že první 3měsíce je to práce na 24hodin..ale mých hodin.Ne hodin v kaufladnu! Příště nekomtujte jste zlá!

Příspěvek upraven 24.06.15 v 13:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
24.6.15 08:26

@vilda1 děláte si srandu??? za své? je logické, že i já do to musim investovat jak čas tak i peníze… koukám tady samý pani chytrý…píšete za své a přitom pulka tady z maminek žije z penez státu i po ukončení mateřské :O :D to že sociálně slabé berou peníze z daní, co platíme my pracující, to nevadí, stát nás okrádá a já se zmínim, že chci dotaci a hned pojdte do mě…chtěla sem zkušenosti..vím jak funguje taková herna jako hopsárium, domeček atd…vubec o mě nic nevíte a píšete at se na to vybodnu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama