Vynášení odpadků jako přivýdělek

28
19.6.15 18:08

Vynášení odpadků jako přivýdělek

Ráda bych se s vámi poradila. Jsem na mateřské a s manželem, který je na ÚP nás napadlo vynášet odpadky pro celý dům, tedy pro toho, kdo by měl o tuto službu zájem (dům má přes 500 bytů). Řekněme, že by manžel chodil 2× denně (ráno a večer), ti co by měli zaplaceno na měsíc by dali koš jen za dveře a měli by vyneseno.
Myslíte, že by o to byl zájem? Říkali jsme si tak 200,– za měsíc s tím, že by mohli využít odnos až 5× za týden.
Tak co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mončís
19.6.15 18:11

Slysim o tady te sluzbe po prve :lol: ale lidi jsou obcas tak lini, ze za to zaplati.
Zkusit to muzete :)

• Nahlásit
  • Citovat
3364
19.6.15 18:11

Jako nápad dobré, za zkoušku nic nedáte. Třeba to někdo využije. A co takhle úklid v domě ve společných prostorách, to by nešlo? Nebo si už někoho platíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
19.6.15 18:12

To je zase blbost :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
19.6.15 18:13

Promin, ale mate v dome nemohouci? Nebo tam bydlici nemaji deti? Dve stovky noc nejsou, ale nevim, proc bych mela platit za neco, kdyz stejne vychazim z bytu ven a ten kos vezmu proste s sebou pri ceste, vyhodim a jdu dal… :think:

No, docela me zajimaji reakce ostatnich.Za sebe mi to prijde jako zbytecnost.

Co spis nabidnout zehleni/uklid v obyvatelum domu. Pripadne nakupy? To bych vyuzila spis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
19.6.15 18:17

No myslím že si bude polovina baráku brzy stěžovat že odpadky smrdí na chodbách, půlden je v takových vedrech celkem dost, bude to smrad jo prase. Co když pojedete někam pryč, kdo bude vynášet za Vás? Jakým style budete vést evidenci kdo má zaplaceno a kdy chce vynést? Jak to budete řešit s tříděním?, někdo bude mít 3 pytlíky jednou za 3 dny protože třídí a druhý každý den větší pytel protože netřídí.
Další věc je jak to budete vykazovat a danit ty příjmy? Manžel by měl mít živnost, platit odvody, je to normální podnikání. Jistě se to u Vás v baráku roznese a nějaký aktivní soused manžela nabonzuje přinejmenším na finančáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
19.6.15 18:19

Vlastně proč ne, lidi si nechávají i venčit psy, nechávají si uklízet doma… 200,–Kč zas pro někoho není tolik, aby neulevil své lenosti :mrgreen: Jen si říkám, jak to třeba bude zapáchat na chodbách, když tam víc lidí dá své odpadkové koše. Stejně tak třeba lidé namají naplněná koš nějak pravidelně, prostě někdy by potřebovali odnos denně a jindy méně často a věřím, že se budou hádat o korunu. A stejně tak třeba vytáhnou koš pozdě a pak vás budou napadat, že „oni ho tam přece měli a vy jste se na to vykašlali“.
A také je otázka, kde jsou popelnice, když jsem žila v paneláku, tak jsem odpadky odnášela zásadně cestou do práce, popelnice byly u cesty. Tehdy by se mi tahle služba určitě nevyplatila.
Ale za vyzkoušení člověk nic nedá, já vám fandím :pankac:

• Citovat
  • Upravit
1567
19.6.15 18:20

Jinak já bych to možná využila, máme popelnice kousek dál od baráku a od parkoviště na druhou sranu, takže mě odnos odpadků celkem otravuje, navíc mi vadí ti bezďáci u popelnic věčně, 200 by mi stály za to abych je nemusela potkávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
19.6.15 18:32

Já bych určitě využila odnos tříděného odpadu. popelnice na tříděný máme daleko a já jsem lenoch. O zbytku domácnosti ani nemluvím :) Takhle kdybych věděla, že každý třeba úterý večer můžu strčit tašky s tříděným za dveře a někdo mi to vynese, to bych uvítala.
Stejně jako třeba jednou za čas odvoz většího bordelu - krabic, starýho nábytku, apod.
pravdu ovšem má @Big boss. toho nabonzování bych se na vašem místě trochu bála. Myšlenka to ale není špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
19.6.15 18:38

Já bych toho také využila, odpad třídíme a těch metrů, než to všechno roznosím :mrgreen: Lidi jsou líní, na to bych vsadila, jako nápad to vůbec není špatné. Určitě to zkuste :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
19.6.15 18:40
@lupto píše:
Promin, ale mate v dome nemohouci? Nebo tam bydlici nemaji deti? Dve stovky noc nejsou, ale nevim, proc bych mela platit za neco, kdyz stejne vychazim z bytu ven a ten kos vezmu proste s sebou pri ceste, vyhodim a jdu dal… :think:

No, docela me zajimaji reakce ostatnich.Za sebe mi to prijde jako zbytecnost.

Co spis nabidnout zehleni/uklid v obyvatelum domu. Pripadne nakupy? To bych vyuzila spis.

Mám stejný názor. Když jdu ven tak si to přece vynesu sama a nemusím za to nikomu platit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
19.6.15 18:47
@mexxx píše:
Mám stejný názor. Když jdu ven tak si to přece vynesu sama a nemusím za to nikomu platit :nevim:

To je stejné, jako se žehlením nebo vařením. Někdo si nechává žehlit, někdo si chodí pro obědy… Někdo si nechává uklízet byt. Pro někoho zbytečnost, někdo toho rád využije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
19.6.15 18:52
@Loll píše:
To je stejné, jako se žehlením nebo vařením. Někdo si nechává žehlit, někdo si chodí pro obědy… Někdo si nechává uklízet byt. Pro někoho zbytečnost, někdo toho rád využije.

To jo, ale vynášení odpadků zase nezabere tolik času jako vaření nebo žehlení.. Samozřejmě je to každýho věc, někdo toho určitě využije ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 19:05

@Lemate no nevím, já osobně absolutně nesnáším odpadky za dveřmi, působí to na mě jako červená na býka. Taková aktivita v domě by mě nepotesila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
19.6.15 19:16

@Loll To jo, ale zehleni nemam cestou, ze neco chytnu do ruky a soupnu do popelnice/kontejneru. Kdyz za 14dnu zehlim minimalne 12kosil, do toho pradlo ostatni, fakt ted s nocorozencem o pani na zehleni uvazuju. Uklid-pani na uklid mam. Uklizim denne, jsem na to uchyl, ale s novorozencem, dvou a pul letym klukem, praci a velkym barakem nemam den na surovani velke.Ale ty odpadky proste zvladnu, kdyz jdu pred barak. Trideny odpad nalozim do auta a po ceste vyhodim, kdyz jedeme na nakup. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama