Šly byste k mediátorovi?

138
20.6.15 11:11

Šly byste k mediátorovi?

Ahoj holky, stručně vysvětlím svou situaci, abyste věděly, na co se vlastně ptám :)

Je mi 26, jsem na rodičovské s prvním miminkem. Mám vystudovanou Právnickou fakultu a jak jsem zjistila už asi v druháku, právo mě moc nebaví. Po škole jsem necelý rok pracovala na soudě, kde jsem se v tom jenom utvrdila. Vždycky jsem moc ráda komunikovala s lidmi, mám pocit, že působím docela důvěryhodně a příjemně (aspoň mi to lidi říkají). A teď k věci. Napadlo mě, že bych si udělala mediátorský kurz, složila zkoušky a zkusila se tím živit. K právu se mi po rodičovské už moc vracet nechce.

(Pro ty, kdo neví, co mediace obnáší - je to řešení sporů pomocí třetí strany, mediátora. Dají se tak řešit jak banální spory se sousedy až po věci, které by mohly končit u soudu. Často také majetkové vyrovnání po rozvodu, péče o děti a podobně)

Jsem tím nápadem docela nadšená a moc ráda bych to zkusila. Na druhou stranu mám obavy z toho, že investuji peníze do vzdělání, které mi bude nakonec k ničemu.. jsem trochu srab :D

A tak se chci zeptat - kdybyste měly s někým těžko řešitelný konflikt, využily byste možnosti obrátit se na mediátora, nebo byste to řešily jinak?

Díky moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8924
20.6.15 11:17

Ja myslim, ze v dnesni dobe uz se teto sluzby celkem dost vyuziva. Pripadne se k tomu da pridat nejaka ta psychologie a delat treba v centru socialnich sluzeb, kde je napr. rodinna poradna, i v te se mediace vyuziva. Ja osobne bych tuto sluzbu asi vyuzila, protoze bych hned nechtela vyuzivat soudu apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
20.6.15 11:24

@AninkaCV
Taky bych tuto službu využila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11398
20.6.15 11:38

Kamarádka je právnička, i mediátorka a uživí se tím dobře. Ale nedělá jen mediace, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
20.6.15 11:47

Myslím, že to je v Tvém případě super nápad a nedivím se, že jsi jím nadšená ;). Je to super způsob, jak nezahodit vzdělání, do kterého už jsi toho hodně investovala, a přitom dělat něco nového, co by Tě bavilo. Určitě bych těch služeb využila, kdybych se ocitla v tomu odpovídající situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
20.6.15 12:02

Děkuji za ohlasy :) mě právě přijde, že tenhle obor má velkou budoucnost… tak to asi zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
20.6.15 12:04

@AninkaCV
Jj, držím palce. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3398
20.6.15 12:20

Za me ano a drzim palce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5328
20.6.15 12:35

@AninkaCV podle mě se jenom mediací uživit nedá, nevím, jak teď, ale býval největší zájem o rodinné mediace a tam nemůže být cena nijak vysoká, aby byla služba dostupná..a fakt se nedá mediovat pět kauz denně, aby ses tím uživila, je to poměrně náročné. Lepší sazby jsou v mediaci sporů v byznyse, ale těch je podle mě pár a vykryjí je zaběhlí mediátoři..Takže možná bych zkusila spíš nechat se zaměstnat v instituci, která mediace nabízí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
20.6.15 12:42

@AninkaCV známá se při VŠ do mediace pustila. Asi záleží jak hodně je veřejnosti předkládána jako cesta k řešení konfliktů. Pokud bych tuto službu měla dostupnou, asi bych ji využila. Ale je pravda, že v mém okolí o ní nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
20.6.15 13:25

Jako mediátor asi můžeš být napojená na nějaké instituce(organizace), co toto nabízí. Pak bys asi měla být trochu marketinkově schopná a své služby odpovídajícím způsobem nabízet. A mít nějaké zázemí, které ti umožní se do v počátku relativně finančně nejisté situace, cítit dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
20.6.15 13:31

Já bych do toho na tvém místě šla. Zezačátku můžeš zkusit najít místo v nějaké zavedené instituci nebo neziskovce, nevyděláš si tím sice majlant, ale nabereš zkušenosti a pak uvidíš, co dál. Držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
20.6.15 13:43
@AninkaCV píše:
Ahoj holky, stručně vysvětlím svou situaci, abyste věděly, na co se vlastně ptám :)

Je mi 26, jsem na rodičovské s prvním miminkem. Mám vystudovanou Právnickou fakultu a jak jsem zjistila už asi v druháku, právo mě moc nebaví. Po škole jsem necelý rok pracovala na soudě, kde jsem se v tom jenom utvrdila. Vždycky jsem moc ráda komunikovala s lidmi, mám pocit, že působím docela důvěryhodně a příjemně (aspoň mi to lidi říkají). A teď k věci. Napadlo mě, že bych si udělala mediátorský kurz, složila zkoušky a zkusila se tím živit. K právu se mi po rodičovské už moc vracet nechce.

(Pro ty, kdo neví, co mediace obnáší - je to řešení sporů pomocí třetí strany, mediátora. Dají se tak řešit jak banální spory se sousedy až po věci, které by mohly končit u soudu. Často také majetkové vyrovnání po rozvodu, péče o děti a podobně)

Jsem tím nápadem docela nadšená a moc ráda bych to zkusila. Na druhou stranu mám obavy z toho, že investuji peníze do vzdělání, které mi bude nakonec k ničemu.. jsem trochu srab :D

A tak se chci zeptat - kdybyste měly s někým těžko řešitelný konflikt, využily byste možnosti obrátit se na mediátora, nebo byste to řešily jinak?

Díky moc za odpovědi

ja nastesti, klep klep, nemusela řešit nikdy žádný spor, tak jsem o mediatorovi nikdy neslyšela, konkrétně o tom termínu ne.. ale myslím, že jako nápad na další sebezhodnocování je to super. předpoklady k tomu máš. Našla bych si finanční ohodnocení a jak moc lid k řešení skrze mediatora přistupují. (stručně řečeno, zda tě to uživí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9429
20.6.15 13:51

Také jsem o tom uvažovala a vykašlala se na to - je to nejisté a spíše jako přivýdělek, jak už tu někdo podotkl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
20.6.15 13:52

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 21:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...