Neschopenka a večerní kontrola?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.04.18 22:24
neschopenka a večerní kontrola?

Prosím o zachování anonymu, příliš osobních informací, děkuji.
Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo přímo z „branže“, nebo má osobní zkušenost. Chodí kontroly i večer? Proč se ptám. Do domu, kde bydlíme, se nastěhoval pár, kde on hrozně pije. Často se vrací domů ve stavu, že si nedokáže odemknout, a tak zvoní - opře se rukou o zvonky a doufá, že se trefí. Takže míváme budíčky v šílené hodiny. (Majitel bytu situaci řešit nechce, je to velmi starý pán a ta žena je prý nějaká příbuzná nebo dcera od přátel.) Chtěli jsme proto odpojit domovní zvonek. Jenže teď musím kvůli svému zdravotnímu stavu na neschopenku (nejsem těhotná). Doktorka mi říkala, že chodí kontroly a vycházky jsou ze zákona do 19 hod. Může přijít kontrola i po této hodině? Kolem sedmé ukládáme mladší, takže bychom tou dobou vypojili zvonek a ráno zase zapojili, kdyby přišla kontrola přes den. Jenže kdyby přišla kontrola večer a nedozvonila se na nás, protože budeme mít vypojený zvonek, mohli by tvrdit, že jsem nebyla doma a já bych měla problémy. Máte s tím nějaké zkušenosti? Mohou přijít i večer? A pokud by se nedozvonili, co by se stalo? Předem díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31509 příspěvků 19.04.18 22:25

Myslím že do 22h běžně chodí, od 22 do 6 by neměla

Eli45
Povídálka 44 příspěvků 19.04.18 22:27

Ano prijit mohou akorat maji povinost nejen zazvonit ale i zaklepat na domovni dvere… u me treba byla kontrola ktera se sice dozvonila… ja ji pustila nahoru ale nemela jsem na dverich jmenovku tak mi rikala ze pro priste at ji tam mam jinak by byl problem takze zvonek nevypojuj :)

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 19.04.18 22:28

Nalepila bych ke zvonku cedulku „nefunguje zvonek, volejte číslo xxxx“.

tumpach
Kelišová 5726 příspěvků 19.04.18 22:37

@lalaláček no sice hezký, nicméně to bych nedělala kvůli pobudovi, který je na šrot i ostaqtním lidem to nemusí vědět, ale nicméně bych došla na urad a nahlasila často nefunkční zvonek a dala číslo telefonu at volají, že jim ráda otevřeš :)

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 22:43

Nenech se zmást mylnými informacemi tady. Kontrola chodí ze zákona jen do 19.00. Nahlas u lekare, ze je tento problem se zvonkem, pripise to tam do neschopenky, ale po 19 kontrola u tebe nema co delat

Eli45
Povídálka 44 příspěvků 19.04.18 22:47
@sabrinafrompra­gue píše:
Nenech se zmást mylnými informacemi tady. Kontrola chodí ze zákona jen do 19.00. Nahlas u lekare, ze je tento problem se zvonkem, pripise to tam do neschopenky, ale po 19 kontrola u tebe nema co delat

Muzes ten zakon nekde najit? :) kontrola muze prijit kdykoliv krom nocniho klidu.. to uz by nemela

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 22:52

@Eli45 Sdelili mi to na sprave soc. zabezpeceni, resila jsem to letos take, a tazatelce to spravne sdelila viz vyse i lekarka. Odkud to chces potvrdit vic? Od prezidenta? :-) Zakladatelko, zachovej klid a hlavne at jsi fit a v pohode :-)

Eli45
Povídálka 44 příspěvků 19.04.18 22:54

No pises ze zakona takze to nekde v zakone musi byt ne? :lol:

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 22:57

P.S.Pro uplnost, v oduvodnenem pripade muze kontrola prijet i v pozdnich hodinach, ale na SSZ mi sdelili, ze vnitrni novelou je upravena prac.doba kontrolora, cili v praxi nemaji pripad, ze by dorazil po 19.-ledaze by chodil kontrolor jako konicek v noci nekde po sidlisti :-)

Rashaa
Stálice 92 příspěvků 19.04.18 23:36

Já jsem měla kontrolu před necelými třemi lety, když jsem byla těhotná, v 19:50 :nevim:

Gumidci
Závislačka 4124 příspěvků 20.04.18 00:17

@sabrinafrompra­gue to co píšeš je blbost! Na dvě kolegyně nezávisle na sobě byla kontrola a vždy to bylo po 19.hodine

Anonymní  20.04.18 05:42

Kamarádka tam pracuje a nesmi chodit jen v dobe nocniho klidu.od 22 do 6. Pry nachystají nejvíc lidi mezi 18 a 21 hodinou.

Anonymní  20.04.18 06:14

Zakladatelko, mě kontrola teda vždy přišla dopoledne, ale znám i případ cca rok zpět, kdy přišla známé 20:30h. Mudr mi dokonce říkala, že jednomu pacientovi, přišla i před 22h. Chápu tvou situaci, ale raději bych neriskovala, protože ty problémy pak nestojí za to. Kdyby se nedozvonili, tak by je tvoje argumenty ohledně souseda nezajímali. Můžou opravdu přijít kdykoliv, krom nočního klidu 22-6h. Víkendu se to týká také.

Anonymní  20.04.18 06:54
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymu, příliš osobních informací, děkuji.
Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo přímo z „branže“, nebo má osobní zkušenost. Chodí kontroly i večer? Proč se ptám. Do domu, kde bydlíme, se nastěhoval pár, kde on hrozně pije. Často se vrací domů ve stavu, že si nedokáže odemknout, a tak zvoní - opře se rukou o zvonky a doufá, že se trefí. Takže míváme budíčky v šílené hodiny. (Majitel bytu situaci řešit nechce, je to velmi starý pán a ta žena je prý nějaká příbuzná nebo dcera od přátel.) Chtěli jsme proto odpojit domovní zvonek. Jenže teď musím kvůli svému zdravotnímu stavu na neschopenku (nejsem těhotná). Doktorka mi říkala, že chodí kontroly a vycházky jsou ze zákona do 19 hod. Může přijít kontrola i po této hodině? Kolem sedmé ukládáme mladší, takže bychom tou dobou vypojili zvonek a ráno zase zapojili, kdyby přišla kontrola přes den. Jenže kdyby přišla kontrola večer a nedozvonila se na nás, protože budeme mít vypojený zvonek, mohli by tvrdit, že jsem nebyla doma a já bych měla problémy. Máte s tím nějaké zkušenosti? Mohou přijít i večer? A pokud by se nedozvonili, co by se stalo? Předem díky za odpovědi.

Ahoj, já měla neschopenku rok a bydleli jsme ještě v rozestavěném domě, kde nebyl zvonek. Tak jsme na neschopenku napsali že není zvonek ať volají na mé telefonní číslo.
A teď jsem zase na neschopence a přišlo mi do schránky že jsem nebyla doma tak ať to jdi vysvětlovat.. tak jsem byla u lékaře říct mu že jsem doma byla ale jelikož u nás zvonky věčně nejdou a já mám 60 % nedoslýchavosti tak je lékař požádal aby volali na telefon. Takže když tam řekneš důvod.. tak tam napíšou ať ti volají.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama