Neschopenka na úřadu práce

Anonymní
11.12.18 10:19

Neschopenka na uradu prace

Ahoj, prosim o radu kdo ma zkusenost, jsem po uraze a na urad prace jsem donesla neschopenku, mam do 8 dnu od ukonceni prac. neschopnosti dat vedet, myslite ze i tak musim chodit na povinne schuzky?

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4611
11.12.18 10:29

Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2005
11.12.18 10:32

To se musíš zeptat na úřadě. Ale jestli máš naplánovanou schůzku tak se zeptej zda na ní musíš. Možná Ti další naplánují až po ukončení té neschopnosti.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.18 10:33

Ano nosi kdyz jsi na uradu evidovana a stane se ti mimopracovni uraz normalne doneses neschopenku.Mam i vychazky.

  • Nahlásit
  • Citovat
2005
11.12.18 10:34

@Bananas no je to novinka, zavedli to před rokem. Je to proto aby v době neschopnosti nehledali uchazečům práci. Já ty neschopenky znám z pozice lékaře a spousta lidí si jí nechá vystavit a pak pro ukončení nepřijdou. Ale normálně musí dodržovat vycházky jako zaměstnanci v pracovní neschopnosti. A u nás to úřad práce opravdu kontroluje, už nám pár lidí vyřadili.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
11.12.18 10:36

@Lucka1111 Aha, děkuji za vysvětlení. To za mých „mladých“ let nebývalo.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
11.12.18 12:06
@Bananas píše:
Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

Asi proto, že dokládá pracovní neschopnost. Takže tě v době neschopnosti nemůžou posílat na pohovory a stejně tak bys neměla chodit na schůzky. Ale samozřejmě je třeba dodržovat léčebný režim a vycházky.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
11.12.18 19:03
@Bananas píše:
Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

Protože je to úřad (zprostředkovatelna) práce a ona nemůže pracovat.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
11.12.18 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o radu kdo ma zkusenost, jsem po uraze a na urad prace jsem donesla neschopenku, mam do 8 dnu od ukonceni prac. neschopnosti dat vedet, myslite ze i tak musim chodit na povinne schuzky?

Zakladatelko, mrkl jsem se do zákona o zaměstnanosti , a vychází mi, že kdo není schopen z důvodu úrazu či nemoci plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, ten je plnit nemusí, ale má tuto neschopnost oznámit a potvrzením doložit na ÚP. A po dobu této neschopnosti je pak zproštěn povinností uchazeče o zaměstnání, ale má se zdržovat v místě uvedeném v tom potvrzení a dodržovat léčebný režim. „Neschopenka pro uchazeče o zaměstnání“ je „potvrzení o dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče z důvodu nemoci či úrazu“.

§ 27:

(4) Uchazeči o zaměstnání, který dočasně není schopen plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu, je-li to důvodné, vydá registrující poskytovatel nebo jiný poskytovatel zdravotních služeb, který poskytuje uchazeči o zaměstnání zdravotní péči v případě této nemoci nebo úrazu, na jeho žádost potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu.

(5) V potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu se uvedou

a) místo pobytu uchazeče o zaměstnání v době dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání,

b) rozsah a doba povolených vycházek a

c) další požadované údaje.

(6) Pro stanovení rozsahu a doby povolených vycházek podle odstavce 5 písm. b) se použije § 56 odst. 6 zákona o nemocenském pojištění obdobně.

(7) Uchazeč o zaměstnání, kterému bylo vydáno potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu, je povinen dodržovat režim dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu [§ 5 písm. g)].

(8) Uchazeči o zaměstnání, který dočasně není schopen plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu ošetření nebo vyšetření ve zdravotnickém zařízení, je-li to důvodné, vydá registrující poskytovatel nebo jiný poskytovatel zdravotních služeb, který ošetření nebo vyšetření provedl, na jeho žádost potvrzení o ošetření nebo vyšetření uchazeče o zaměstnání ve zdravotnickém zařízení.

(9) Závazný vzor potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu a závazný vzor potvrzení o ošetření nebo vyšetření uchazeče o zaměstnání ve zdravotnickém zařízení stanoví ministerstvo vyhláškou.

Čili - vychází mi, v době neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání je plnit nemusíš (nemusíš chodit na dohodnuté schůzky na ÚP a z dohodnutých výběrových řízení a schůzek s potenciálními zaměstnavateli se omluv), ale musíš dodržovat léčebný režim a dobu vycházek a mimo vycházky být k dispozici případné „soudružské návštěvě“, jak se říkalo za mých mladých let.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama