Neschopenka na úřadu práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 10:19
Neschopenka na uradu prace

Ahoj, prosim o radu kdo ma zkusenost, jsem po uraze a na urad prace jsem donesla neschopenku, mam do 8 dnu od ukonceni prac. neschopnosti dat vedet, myslite ze i tak musim chodit na povinne schuzky?

Reakce:
Bananas
Závislačka 4604 příspěvků 11.12.18 10:29

Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 11.12.18 10:32

To se musíš zeptat na úřadě. Ale jestli máš naplánovanou schůzku tak se zeptej zda na ní musíš. Možná Ti další naplánují až po ukončení té neschopnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.18 10:33

Ano nosi kdyz jsi na uradu evidovana a stane se ti mimopracovni uraz normalne doneses neschopenku.Mam i vychazky.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 11.12.18 10:34

@Bananas no je to novinka, zavedli to před rokem. Je to proto aby v době neschopnosti nehledali uchazečům práci. Já ty neschopenky znám z pozice lékaře a spousta lidí si jí nechá vystavit a pak pro ukončení nepřijdou. Ale normálně musí dodržovat vycházky jako zaměstnanci v pracovní neschopnosti. A u nás to úřad práce opravdu kontroluje, už nám pár lidí vyřadili.

Bananas
Závislačka 4604 příspěvků 11.12.18 10:36

@Lucka1111 Aha, děkuji za vysvětlení. To za mých „mladých“ let nebývalo.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7208 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 12:06
@Bananas píše:
Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

Asi proto, že dokládá pracovní neschopnost. Takže tě v době neschopnosti nemůžou posílat na pohovory a stejně tak bys neměla chodit na schůzky. Ale samozřejmě je třeba dodržovat léčebný režim a vycházky.

eumedon
Extra třída :D 13999 příspěvků 11.12.18 19:03
@Bananas píše:
Ono se na Úřad práce nosí neschopenka? Jako proč, když jsi bez práce?

Protože je to úřad (zprostředkova­telna) práce a ona nemůže pracovat.

eumedon
Extra třída :D 13999 příspěvků 11.12.18 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o radu kdo ma zkusenost, jsem po uraze a na urad prace jsem donesla neschopenku, mam do 8 dnu od ukonceni prac. neschopnosti dat vedet, myslite ze i tak musim chodit na povinne schuzky?

Zakladatelko, mrkl jsem se do zákona o zaměstnanosti , a vychází mi, že kdo není schopen z důvodu úrazu či nemoci plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání, ten je plnit nemusí, ale má tuto neschopnost oznámit a potvrzením doložit na ÚP. A po dobu této neschopnosti je pak zproštěn povinností uchazeče o zaměstnání, ale má se zdržovat v místě uvedeném v tom potvrzení a dodržovat léčebný režim. „Neschopenka pro uchazeče o zaměstnání“ je „potvrzení o dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče z důvodu nemoci či úrazu“.

§ 27:

(4) Uchazeči o zaměstnání, který dočasně není schopen plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu, je-li to důvodné, vydá registrující poskytovatel nebo jiný poskytovatel zdravotních služeb, který poskytuje uchazeči o zaměstnání zdravotní péči v případě této nemoci nebo úrazu, na jeho žádost potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu.

(5) V potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu se uvedou

a) místo pobytu uchazeče o zaměstnání v době dočasné neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání,

b) rozsah a doba povolených vycházek a

c) další požadované údaje.

(6) Pro stanovení rozsahu a doby povolených vycházek podle odstavce 5 písm. b) se použije § 56 odst. 6 zákona o nemocenském pojištění obdobně.

(7) Uchazeč o zaměstnání, kterému bylo vydáno potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu, je povinen dodržovat režim dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu [§ 5 písm. g)].

(8) Uchazeči o zaměstnání, který dočasně není schopen plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu ošetření nebo vyšetření ve zdravotnickém zařízení, je-li to důvodné, vydá registrující poskytovatel nebo jiný poskytovatel zdravotních služeb, který ošetření nebo vyšetření provedl, na jeho žádost potvrzení o ošetření nebo vyšetření uchazeče o zaměstnání ve zdravotnickém zařízení.

(9) Závazný vzor potvrzení o dočasné neschopnosti uchazeče o zaměstnání plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu a závazný vzor potvrzení o ošetření nebo vyšetření uchazeče o zaměstnání ve zdravotnickém zařízení stanoví ministerstvo vyhláškou.

Čili - vychází mi, v době neschopnosti plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání je plnit nemusíš (nemusíš chodit na dohodnuté schůzky na ÚP a z dohodnutých výběrových řízení a schůzek s potenciálními zaměstnavateli se omluv), ale musíš dodržovat léčebný režim a dobu vycházek a mimo vycházky být k dispozici případné „soudružské návštěvě“, jak se říkalo za mých mladých let.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >