Těhotenství, jak si vše zařídit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LollaD
Povídálka 37 příspěvků 10.12.18 11:25

Zdravím všechny, jsem tu nová. Určitě tu bude někdo, kdo si prošel nebo prochází podobnou situací jako já. Dostala jsem se do takové nepříjemné šlamastiky se zaměstnáním a podobně. Jsem cca ve druhém měsíci, pracovala jsem jako pečovatelka v domově, ovšem jakmile jsem to zmínila a byla jsem pár dní doma cca týden, co mi bylo hodně zle a z různých pachů, které v pečovateláku jsou jsem zvracela a pocity slabosti, neustále mi bylo zle od žaludku. No, tak jsem si vysloužila vyhazov. Čili, nebyla jsem tam ještě nastálo, tak proč si mě tam držet, když stejně za pár měsíců budu doma. Já teď nevím co mám dělat. Jsem oficiálně doma od 28.listopadu.
Chtěla bych od Vás poradit. Musím na pracák, aby mi bylo hrazeno pojištění, to mi asi nic jiného nezbyde. Ale zase když jsem těhotná, stejně mě pravděpodobně nikde nezaměstnají, si myslím. A mám ještě ty nevolnosti. Já vůbec nevím, co bych měla dělat. Jak si vůbec zařídit mateřskou? A teď, když jsem v průběhu těhotenství a není mi dobře, co dělat? Musím přiznat, že opravdu hodně zvracím, ale snad to po tom třetím měsíci přejde. Nebráním se práce, brigádu bych si klidně našla, ale moji rodiče a vůbec všichni okolo mě mi tvrdí, že mě takhle asi opravdu nikde nezaměstnají. Co by z toho měli, když jim pak odejdu.
Moc prosím o radu. Je mi jasné, že když půjdu na pracák, tak si asi budu muset minulý a tento měsíc doplácet s tím počítám, jen nevím jak si vůbec to všechno zařídit.
Prosím nebuďte na mě zlé, ještě jsem. v takové situaci nikdy nebyla a nemám nikoho, kdo by mi poradil.
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
karkarka
Závislačka 3050 příspěvků 10.12.18 11:34

No a jsi na nemocenske?

LollaD
Povídálka 37 příspěvků 10.12.18 11:38

@karkarka
Ne, nejsem. Nějak mě tohle nenapadlo. Mám hodnou obvodní. Takže, když si tam půjdu stěžovat na nevolnosti a zvracení. Tak dostanu nemocenskou a pak? Upřímně já ještě nikdy na nemocenske nebyla.

Teris195
Stálice 70 příspěvků 10.12.18 11:44

No já ji jako zdravotní sestra dostala hned na začátku (PN). Co se týče předchozí práce - byla jsi ve zkušebce?
A když půjdeš na pracák, všechno ti tam vysvětlí a budeš to mít vše z ověřených zdrojů :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 10.12.18 11:44

Nárok na mateřskou máš,pokud jsi pracovala 270 dní v posledních dvou letech. Spíš by bylo potřebné vyřešit, jak to bylo s takzvaným vyhazovem. Pokud jsi dostala výpověď a prokázala bys, že v té době jsi byla těhotná, byla by výpověď neplatná. Stejně tak, pokud ti jen někdo řekl, že tě vyhodí, tak běž k doktorovi pro neschopenku a vyhodit tě nemůžou. Pokud už ti běžela výpovědní lhůta, nebo sis prostě udělala áčka, tak prostě na pracák a snažit se sehnat aspoň tu brigádu, nebo holt se spolehnout na to, že tě zabezpečí otec dítěte nebo rodina.

karkarka
Závislačka 3050 příspěvků 10.12.18 11:44

@LollaD nedostanes.uz je pozdě abys na ni nastoupila.proste se prihlas na urad prace.budes mit narok na 5 mesicu podporu a potom po porodu na rodicak.materskou nedostanes.

Kriss Tina
Kelišová 7010 příspěvků 10.12.18 11:45

No nemocenskou už asi nedostaneš když nejsi zaměstnaná :nevim: na tu si měla jít, když ti začlo být zle než tě vyhodili. Pak bys pobírala nemocenskou do porodu. Můžeš se zkusit jít zapsat na ten pracak jestli tě teda vezmou. Jinak jestli jsi bez práce od listopadu nemáš už placené zdravotní pojištění tak to si ohlidej.

LollaD
Povídálka 37 příspěvků 10.12.18 11:55

Tak teda půjdu na ten pracák, vyřídím si pojištění a najdu si nějakou brigádu, když to půjde. A potom až budu mít před porodem, tak mám teda nárok na ten rodičovský příspěvek. Nevíte kolik cca by to bylo? Mám známou, která do pečovatelaku chodila jako učeň, bylo ji 18 měla malou holčičku, ta tvrdila, že dostává cca přes 7000 měsíčně a jinak se starala babička. Určitě nepočítám s tím že budu brát obrovskou sumu peněz i kdyby to bylo minimum tak aspoň že něco přispěju. Přítel má asi měsíčně 25000.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.18 12:06

@LollaD já mam rodicak 6950kc a je to do tři let veku dítěte. A to jsem mela nárok na mateřskou která byla,no jak to říct…hodně dobrá oproti rodicaku. Anonym finance. Jinak smazat prosím.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 10.12.18 12:10

@LollaD Přečti si toto o rodičáku . Jsou určitá pravidla, jak jej čerpat, tak na to prostě mrkni.

Lendie
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 10.12.18 12:11

@LollaD mas 220 tisic mam pocit ktere si normalni clovek co odpracoval tech 270 dni muze rozlozit (po materske) a podle toho ma urcitou castku. Tobe to daji rovnou jestli to nemas odpracovane na 4 roky. Takze si vydel 220 tisic : 48 a vyjde ti castka…rodicak se pry ma zvedat ale to jeste mohou zmenit takze bych s rim nepocitala… mela sis nejdriv zjistit co se da delat a pak to az oznamovat v praci :think: ..

LollaD
Povídálka 37 příspěvků 10.12.18 12:12

Jenom ještě jedna věc, když budu na tom pracáku, tak tam budu muset být a docházet pořád? I až porodím? Jak to potom bude s pojištěním?

Kriss Tina
Kelišová 7010 příspěvků 10.12.18 12:13

@LollaD rodicak dostaneš až po porodu ne před. Můžeš si ho nastavit sama na jakou dobu chceš, podle toho se odvíjí jeho výše. Já měla na 3 roky cca 6000 ale předtím sem brala mateřskou, takže mi končil když synovi bylo 3 a půl. Zas bacha když budeš na pracáku, nesmíš si moc vydělat mimo (nevím jak je to teď, dřív sis nesměla přivydělat víc jak 4000kc) jinak tě vyřadí a budeš si muset platit pojištění sama.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 10.12.18 12:15
@Lendie píše:
@LollaD mas 220 tisic mam pocit ktere si normalni clovek co odpracoval tech 270 dni muze rozlozit (po materske) a podle toho ma urcitou castku. Tobe to daji rovnou jestli to nemas odpracovane na 4 roky. Takze si vydel 220 tisic : 48 a vyjde ti castka…rodicak se pry ma zvedat ale to jeste mohou zmenit takze bych s rim nepocitala… mela sis nejdriv zjistit co se da delat a pak to az oznamovat v praci :think: ..

To co píšeš je blbost, jednak už povinný 4 letý rodičák neplatí a druhak, i když byl, tak se nepočítal tak jak píšeš.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64125 příspěvků 3 inzeráty 10.12.18 12:16
@LollaD píše:
Jenom ještě jedna věc, když budu na tom pracáku, tak tam budu muset být a docházet pořád? I až porodím? Jak to potom bude s pojištěním?

Ano, když budeš na pracáku, tak tam budeš muset docházet, jak často ti nikdo neřekne, těhotenství obecně není nemoc, takže někde zvou zcela normálně, jinde méně často, protože ta pravděpodobnost, že budou chtít těhotnou je malá.
Jo a k té brigádě při UP - nesmíš pracovat na dohodu o provedení práce, pouze na DPČ nebo ja zkrácený úvazek a nesmíš si vydělat víc jak polovinu minimální mzdy.
Jo a rodičák budeš mít od porodu a můžeš volit do 7600,– měsíčně.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >