Neschopenka v 27tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborap1
Povídálka 29 příspěvků 17.05.19 16:54
Neschopenka v 27tt

Ahoj holky, dnes jsem 27tt a od vcerejska na neschopence kvuli zkracujicimu se cipku :? Kontrola za 3 tydny a kdyz se to nebude zhorsovat tak muzu zase do prace. Kdo z vas tu je taky na neschopence? Z jakeho duvodu? A co delate cele dny? :)

Přečtěte si článek: Jak probíhá 27. týden těhotenství?

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4438 příspěvků 17.05.19 17:36

Já jsme na zákazu výkonu povolání. Šla jsme na něj hned po ukončení prvního rodičáku, jsem doma už přes dva roky(bydlím v Německu, proto tak krátký rodičák). A co dělám? Při prvním těhotenství jsme se učila háčkovat, starala se o domácnost, odpočívala. Teď dělám to samé, navštěvuji kamarádky a hlavně se věnuji prckovi. Koupila jsem stroj a naučila se šít. Ale s malým dítětem doma to strašně utíká. Pokud máš neschopenku kvůli zkrácenému čípku, hlavně odpočívej.

mau-mau
Závislačka 3755 příspěvků 17.05.19 17:37

Nooo, ve 30. nebo 31.tt se vracet do práce, to má velkou logiku,.. a pak ve 32. nastoupit na PPM :mrgreen: :palec:

Barborap1
Povídálka 29 příspěvků 17.05.19 17:43

@mau-mau vracela bych se v 30tt a na materskou chci v 34tt :palec: a nechapu proc rypete :roll:

mau-mau
Závislačka 3755 příspěvků 17.05.19 17:53
@Barborap1 píše:
@mau-mau vracela bych se v 30tt a na materskou chci v 34tt :palec: a nechapu proc rypete :roll:

Protože je to postavené na hlavu, vzít si v těsně před mateřskou PN, být 3 týdny doma, pak se tam na 3 týdny teda ještě vrátit a pak na 3r zmizet :mrgreen: Důvod - zkrácený čípek, to se vyplatí si koledovat o předčasný porod.. :roll: :mrgreen: Ale nic, povídejte si tu o nudě na PN, nebudu rušit… :mavam:

Barborap1
Povídálka 29 příspěvků 17.05.19 18:03

Jezisi cesky narod, proc boze :D :D

smoule.koule
Kecalka 467 příspěvků 17.05.19 18:09

" @Barborap1":https://www.emimino.cz/…l/Barborap1/ Na neschopence sice nejsem, ale doporučovala bych taky hodně odpočinku, takže hledat nějaké činnosti, u kterých se dá ležet, sedět. Pletení, háčkování. Šití bych asi moc nedoporučovala, u toho jsem fakt moc v klidu nebyla. Člověk může dohnat seriály nebo knížky, na které neměl čas. Nebo se naučit modelovat, učit se jazyk, kaligrafii,… Je toho určitě spousta.
Držím pěsti, aby se čípek umoudřil. A ikdyž jsem proti nenutnému čerpání neschopenky, v tomhle případě bych asi na neschopence trvala, nebo si minimálně zkusila domluvit homeoffice či opravdu odpočinkovou práci, pokud to jde, či neplacené volno.

Příspěvek upraven 17.05.19 v 18:10

M-A
Kecalka 283 příspěvků 17.05.19 18:09

Nechci byt protivna, ale @mau-mau ma pravdu samozrejme v tom co tvrdi, ono neni jiste, ze kdyz se po 3 tydnech doma vratite do prace a stav se behem dvou dnu v praci zase zhorsi, sby si to pak clovek nevycital kvuli 3 tydnum v praci, to se stejne uz nic „nahonit“ neda…

Barborap1
Povídálka 29 příspěvků 17.05.19 18:12

Holky ale ja se neptam jestli se mam vracet zpet do prace ale proc jste vy na neschopence a co delate, jak se zabavujete.. samozrejme uvidim jak to jeste vse bude! ;)

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8058 příspěvků 17.05.19 18:24

29tt, na neschopence nejsem, ale doma už jo, nejsem omezena vycházkami, takže si dělám co chci a kdy chci. dneska jsem třeba celý den koukala na seriály v posteli :D objednavam pres net veci, peču, vařím, zitra budu uklizet a pak pujdu na navstevu, na pristi tyden zatim nemam nic v planu…ale spatne v noci spím, takze pres den to na par hodin vzdycky zalomim. ale ja nejsem po zdravotni strance nicim omezena :nevim:

katintheBOx63
Kecalka 297 příspěvků 17.05.19 18:59

Ja neschopenku nemám, ale už od 22tt jsem doma a dělám z domu - můžu svým tempem, nikdo to v práci nehrotí. Ráno vstanu, připojím se do práce, kouknu co kde vybavit a když tam nic není, tak mám relax. Pokud je něco k práci a jsem unavena, tak napíšu kolegům že si jdu na chvilku lehnout, že za 2 hodky se k tomu zase vrátím, aby mi nevolali a nečekali že budu obratem odpovídat na maily. Ted jsem 30tt a takhle to už potáhnu až do toho 34tt, pokud se nic nestane. Normálně bych byla kvuli tlaku na PN, ale v práci mně ukecali, že by byli radší kdybych místo PN dělala svým tempem z domu, že mi klidně zaplatí jak normální práci. Takže některé dny dělám těch 8-9 hodin, když je práce a jiné dny nic, jen občas kontroluji mail jestli něco nepřišlo. Zbytek času se motkám po byte - vařím, peru, uklizím - vše teď šnečím tempem abych si nedvyhla moc tlak. No a jinak relaxuji s knižkou nebo filmem a seriály :lol: Vše pro mimi jsem naštěstí nakoupila ještě hned po konci prvího trimestru, tak teď alespoň nemusím trajdat po obchodech, no vlastně bych to ani v tomto stavu už nedala :roll:

balkanka
Kecalka 275 příspěvků 17.05.19 19:57

Svagrova je na neschopence je ve 20tt a co dela to na co se citi odpociva, vari, uklizi vybira veci pro mrnouse mimochodem ceka hned dve :-) takze je to asi narocnejsi

Lucinka157
Závislačka 4930 příspěvků 17.05.19 20:28

Já jsem na neschopence dva měsíce kvůli hematomu, naštěstí hematom je už pryč na kontrolu ke svojí doktorce a pro uschopnění si jdu příští týden, já jsem teprve 16tt takže mě čeká ještě celé léto v práci :oops: každopádně jsem každý den vstala kdy se mi chtělo, v noci se mi moc dobře nespí a většinou nad ránem to jde lépe :oops: tak jsem se nenutila vstávat brzy, hodně jsem kvůli hematomu odpočívala, přečetla jsem asi 10 knížek na které předtím nebyl čas, zkoukla spoustu filmů a seriálů, vždy v rámci možností doma poklidila, skočila na menší nákup /krám máme za rohem/ buďto navarila nebo aspoň připravila partnerovi co šlo aby jen pak přišel a douvaril :oops: no a úplně narovinu můžu říct že mi ty dva měsíce úžasně utekli a byl to skvělý odpočinek :oops: upřímně se zpět do práce do toho stresu netěším :lol: :andel: jediné co tak samozřejmě vycházky jsou omezující, ne proto že bych chtěla někde lítat celý den, nebo tak, ale máme pejska tak jsem musela vždy odpočítávat minuty kdy ho budu moct vzít ven :roll: :nevim:

Uživatel je onlineNeferetNefertari
Kecalka 275 příspěvků 17.05.19 20:46

Ja jsem na neschopence od března, tehotenstvi po ivf, hlavne me doma nechali kvuli stresu a dlouhemu dojizdeni do prace (3 hodiny denne to bych nedala a riskovat tu cestu ani nechci, i kdyz jsou dny kdy sotva vylezu z postele). Jinak si doma ctu, hackuju, chodim na prochazky, kamaradka s malou ani ne dvoumesicni dcerkou jezdi na navstevy, divam se na filmy a serialy, ted jsem zase zacala hrat WoWko a příští tyden budu chystat oslavu mamince ke kulatinam… porad je co delat :)

Váš příspěvek
Reklama