Práce, neschopenka, těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:05
Práce, neschopenka, těhotenství

Holky prosím vás, chtěla by jsem celý červenec zůstat doma až do září - do mateřské.
Práci nemám náročnou, ale spíš nudnou, takový kancelářský poskok pro všechno.
Více než se vysilovat a usínat v sedě, si to chci pak doma užívat. Jenže je mi krom klasických stahů dělohy, nálad a nevolností docela fajn. Jak doktorce navrhnout, že chci být doma? To mám lhát? Jako ulevilo by se mi, věčně jsem unavená, skoro usínám v práci i doma nic nestíhám, bývá mi zle, mám takové ty nálady, kdy je mi mizerně…Zatím ještě na mě není nic vidět takže v práci to neví, to jen přinesu neschopenku nebo musím ohlásit předem? nikdo mě tu postrádat nebude, ale řeším tohle poprvé zatím jsem nebyla ani s chřipkou doma tak netuším :nevim: děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
histep
Závislačka 4798 příspěvků 17.05.19 09:09

A víš o tom, že budeš omezena vycházkami, že jo? 3 měsíce přes léto zavřená doma kromě pár hodin denně.

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 17.05.19 09:11
@Anonymní píše:
Holky prosím vás, chtěla by jsem celý červenec zůstat doma až do září - do mateřské.
Práci nemám náročnou, ale spíš nudnou, takový kancelářský poskok pro všechno.
Více než se vysilovat a usínat v sedě, si to chci pak doma užívat. Jenže je mi krom klasických stahů dělohy, nálad a nevolností docela fajn. Jak doktorce navrhnout, že chci být doma? To mám lhát? Jako ulevilo by se mi, věčně jsem unavená, skoro usínám v práci i doma nic nestíhám, bývá mi zle, mám takové ty nálady, kdy je mi mizerně…Zatím ještě na mě není nic vidět takže v práci to neví, to jen přinesu neschopenku nebo musím ohlásit předem? nikdo mě tu postrádat nebude, ale řeším tohle poprvé zatím jsem nebyla ani s chřipkou doma tak netuším :nevim: děkuji

tak zkus si sní normálně o tom promluvit…ale bud ráda že můžeš být v práci.. já od začátku do konce byla doma a bylo to peklo…
budeš mít méně peněz hlavně vycházky jen 6 hodin denně takže žádné výlety, žádně užívání léta pořád hlídat vycházky

Rive
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 17.05.19 09:16

Neschopenka kvůli nudné práci. :potlesk:
Poslední dobou oblíbená diagnóza.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:16

@Kajka9 i víkendy jo? No, můj chlap je stejně pořád v práci a sama nikam nevýletím :nevim:

Rive
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 17.05.19 09:21
@Anonymní píše:
@Kajka9 i víkendy jo? No, můj chlap je stejně pořád v práci a sama nikam nevýletím :nevim:

Nee, o víkendech neschopenky neplatí, nemocní jsou vždy jen od pondělí do pátku. :roll:

pikola
Generální žvanilka 21059 příspěvků 17.05.19 09:24
@Anonymní píše:
@Kajka9 i víkendy jo? No, můj chlap je stejně pořád v práci a sama nikam nevýletím :nevim:

Ano i víkendy. Žádná dovolená nic

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 17.05.19 09:28
@Anonymní píše:

jo pořád o víkendech prostě pořád takže žádná dovolená, žádné delší návštěvy, grilování nic.. hlavně mě to doma neutíkalo co bych za to dala kdybych v těhu mohla do práce tenkrát

histep
Závislačka 4798 příspěvků 17.05.19 09:33
@Anonymní píše:

Jo, i celé víkendy. A max 6 hodin denně. A to vycházky mohou být jen do 19 večer, takže hezky každý den celé léto být v 19:00 doma, protože v 19:01 může přijít kontrola.
A to ti ještě ten doktor ani vycházky napsat nemusí, nebo ti je taky napíše od 10 do 16 a budeš muset být každý den doma v 16:00. V létě super, když ti nic není a jen tě nebaví práce. Žádná dovolená, žádný víkend mimo domov. Hodně zábavy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:37

@Rive To sice ne, ale pracovní týden je doba, kdy je člověk v práci, tedy klasická a na neschopence by to mělo být totéž, pro těhotné rozhodně… víkendy by se počítat neměli, taky mi je v práci nikdo neplatí ;)
Mmj. nehodlám tu vypisovat proč chci být doma, ono je toho víc, ale i tak je to moje věc a jen se ptám jak to funguje ;)

pikola
Generální žvanilka 21059 příspěvků 17.05.19 09:39
@Anonymní píše:
@Rive To sice ne, ale pracovní týden je doba, kdy je člověk v práci, tedy klasická a na neschopence by to mělo být totéž, pro těhotné rozhodně… víkendy by se počítat neměli, taky mi je v práci nikdo neplatí ;)
Mmj. nehodlám tu vypisovat proč chci být doma, ono je toho víc, ale i tak je to moje věc a jen se ptám jak to funguje ;)

To by bylo hezký, ale tak to nefunguje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 09:40

Tak dvorek je stále můj pozemek a zdali grilujeme nebo ne, to jim je do toho prd :mavam:

histep
Závislačka 4798 příspěvků 17.05.19 09:45
@Anonymní píše:
@Rive To sice ne, ale pracovní týden je doba, kdy je člověk v práci, tedy klasická a na neschopence by to mělo být totéž, pro těhotné rozhodně… víkendy by se počítat neměli, taky mi je v práci nikdo neplatí ;) Mmj. nehodlám tu vypisovat proč chci být doma, ono je toho víc, ale i tak je to moje věc a jen se ptám jak to funguje ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jenže na neschopence jsi furt a platí ti dávku i za nepracovní dny.

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 17.05.19 09:46

Tak jasný že na svojem dvoře můžeš..ale tím jsem myslela kdyby jste chtěli jít k někomu na grilovačku.. hlavně prostě musíš otevřít kdy zazvoní…

andelka83
Generální žvanilka 20902 příspěvků 17.05.19 09:48
@Anonymní píše:
Mmj. nehodlám tu vypisovat proč chci být doma, ono je toho víc, ale i tak je to moje věc a jen se ptám jak to funguje ;)

Ano i víkendy, práce neschopná jsi pořád. Můžeš mít vycházky 6 h denně od 7 do 19h. Ráno možná od 6 ale max 19 h je určitě. A kontrola chodí, přišla mi taky.
U nás v práci toho bylo víc, kvůli čemu jsem chtěla zůstat doma. Zvládla jsem jakž takž červenec a od srpna už byla doma. V práci bylo vedro, dusno, mám nízký tlak, bývalo mi slabo, pracovala jsem na směny, takže únava, k tomu doma dvě děti, domluvit se zaměstnavatelem jiné podmínky nešlo, před odchodem jsem se s vedoucí slušně chytla. Navíc jsem krátce předtím měla zamlklé. Dr souhlasil bez problémů hned.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama