Předepíše mi doktor utrogestan ve 4 tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:19
Predepise mi dr utrogestan ve 4tt?

Ahoj holky, mamky
Mam dotaz. Vcera mi mela prijit ms, ale nedorazila, a ikdyz se nesnazime o mimco a pouzivame kondom a o zadne nehode nevim, Zkusila sem test, kvuli bolesti prsou atd.
No a vysel mi pozitivni, dnes byl test dokonce i silnejsi.
Mam uz dvě deti, skoro 4 rocni holcicku a rocniho chlapecka oba cs.
Kdyz sme se snazili o syna pred tim sem3× potratila (ze vsech mozny testu se zjistili ze sem homozygot - trombofilni a mam balancovou translokavi chromozomu.) mi dr rekl at az zjistim tehu tak mi predepise prasky na udrzeni ( utrogestan)
Mezi tim sem tedy otehotnela se synem a brala ho do 14tt
Ted teda jsem v uplnem zacatku, zajima me, zda kdyz zitra zajdu za mym gyndarem. A reknu mu coa jak, zda mi ho predepise.
Vubec bych se na to neptala, ale kamaradka mi rika, ze zatim nic videtnebude a ze mi ho predepise max az neco uvidi na utz
Jenze muj dr je v Jihlave taky max 2× do tydne. A ja pak jedu v ut na 10dnu pryc
Co myslite, predepsal to. nektere taky tak brzo? Dik za info

Přečtěte si článek: Jak probíhá 5. týden těhotenství?

Reakce:
Kajka9
Závislačka 4496 příspěvků 16.05.19 22:25

Mě to teda dr předepsala až v 6-7tt když něco viděla…ve 4tt mi ještě nic nedala a řekla at dojdu potom..
ale pokud máš co píšeš tak hned brzo ráno zavolej a uvidíš jestli ti řeknou že máš dojít

Martina84
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 16.05.19 22:26

Zitra mu zavolej a uvidíš

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 16.05.19 22:26

Ja mela utrogestan predepsany uz pri snazeni…takze nevidim duvod, proc by ti ho nemel predepsat v zacatku tehu, i kdyz na utz nebude opravdu nic videt…kor, kdyz ti to sam predtim rekl a mas za sebou tri potraty…drzim palce!!!

barrrus
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 16.05.19 22:30

Ja se mu pokousela dnes dovolat do ordinace v tresti, bez uspechu. Zitra je tam od 11 do 2.. a chlap jde na odpoledni. Takze asi vybehnu at tam sem co nejdriv a reknu sestricce co a jak a snad.
Ja prave vim ze se dava i pred snazenim po ovulaci. Nebo mohe sestra pp umelym opl.. to hned brala. Takze me ta kamoska dnes videsila no

Kajka9
Závislačka 4496 příspěvků 16.05.19 22:32

Tak když ti to sám řekl tak asi není co řešit :) zajdi si tam zrovna ti udělá UZ

histep
Závislačka 4837 příspěvků 16.05.19 22:42

Na potrat z duvodu genetickeho (translokace) ani z duvodu trombofilniho ti ale utrogestan nepomuze. Pokud bude embryo geneticky spatne, nepomuze k udrzeni nic, resp by to mohlo emryo udrzet do nutne revize; proti potratu z duvodu homozygotni trombofilni mutace by pomohl leda miniheparin.

ugluk
Hvězda diskuse 46726 příspěvků 16.05.19 22:54

Pokud ho máš indikovaný, měl by ti ho dát už na základě pozitivního testu. Já se zjištěním těhotenství okamžitě měnila medikaci hned u několika doktorů a všichni beze slova předepsali „těhotenské“ léky už předtím, než mohlo být na utz cokoliv vidět.
Ale fakt je, že jak na genetické, tak na hematologické poruchy je utrogestan čisté placebo, takže bych nestresovala.

Verun83
Echt Kelišová 9905 příspěvků 17.05.19 05:10

Jje zbytecny se upinat k praskum. Mne tenkrat dr jasne rekla, ze pokud ma probehnout potrat z duvodu spatneho plodu, tak probehne. Rozhodne to neresi tvuj problem.

Váš příspěvek
Reklama