Nesouměrnost boků

Anonymní
20.11.19 16:50

Nesouměrnost boků

Ahoj, mám takový problém. Nebo vlastně ani nevím, zda to je problém. Mám prostě nesouměrně postavené boky. Svoje břicho fotit nechci, ale mám to o něco víc, než slečna na fotce vlevo a o něco míň než ta vpravo. Už mi bylo řečeno, jestli nemám křivou páteř, ale zase, kolik lidí má křivou páteř? Zdá se mi, že to má spoustu holek, sleduju to už asi tak 3/4 roku, v létě jsem na koupákách nehleděla po ničem jiným :D Máte to některá taky tak? Řešily jste to s doktorem? Skolióza mi příjde jako docela závažná diagnoza, na to, že to je vlastně taková blbost…Nebo jestli se jen moc pozoruju?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2501
20.11.19 16:55

Ano, mam to tak a je to skolioza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
20.11.19 16:55

No, máš skoliózu nebo kratší nohu. Já mám obojí a mám to teda ještě horší. Chce to navštívit ortopeda a fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
20.11.19 17:05

Taky to mám a u mě je to skoliozou a kratší nohou. A teda skolioza mi nepřijde jako závažná diagnóza, pokid to teda není něco šíleného na operaci, ale to bys dávno věděla a řešila. Zajdi na fyzioterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.11.19 17:06

Nemusí to být hned skolióza. Mnohem pravděpodobnější je svalová dysbalance. Pomůže fyzioterapeut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
20.11.19 17:19

Taky to mám a mám skoliozu a mírně kratší jednu nohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15443
20.11.19 18:04

Zajdi na fyzioterapii a nech si předepsat nápravná civčení - budou tam nějaké dysbalnace, mořná už i křivá páteř rozdílné délky a takové věci.

Když to budeš řešit teď a začneš cvičit správně, tak se to jednak srovná a hlavně se ti zlepší držení těla a elegance chůze a druhak předejdeš ošklivým bolestem v budoucnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 01:18

@Paoloska A pomáhá to na fyzio? o kolik cm máš kratší nohu, řešíš to nějak při chůzi nebo jak to děláš? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 01:19

@chaela A tobě to na fyzio pomohlo? o kolik máš kratší nohu, jak to řešíš?

• Citovat
  • Nahlásit
2.6.20 06:59

Taky to tak mám a je to kratší nohou. Celou pubertu mi rodiče vyčítali, že to mám z toho, jak tahám těžkou cestovní tašku na intr jen na jednom rameni. Trochu se mi to srovnalo, když jsem chodila do posilovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
2.6.20 09:29
@Anonymní píše:
@chaela A tobě to na fyzio pomohlo? o kolik máš kratší nohu, jak to řešíš?

No já mám primární problém s nohou, tam je třeba najít příčinu a pak ji řešit. Bohužel zatím žádný doktor tu příčinu nenašel. Fyzik trochu pomáhá zpevnit svaly, to je dobry u té skoliozy, kosti se už nijak nespraví, křivé to bude pořád, ale pokud budou dostatečně pevné všechny svaly okolo, bude to dělat mnohem míň problémů, než kdyby svaly byly na nic. Kratší nohu neřeším, v dětství to za mě vyřešilo moje tělo, jsem celá kriva, špatně chodím. Tu páteř už si teď nenarovnam a zase tak hrozný, že by to bylo na operaci, to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
2.6.20 10:44
@Anonymní píše:
@Paoloska A pomáhá to na fyzio? o kolik cm máš kratší nohu, řešíš to nějak při chůzi nebo jak to děláš? :)

Celkově jsem o 2cm (částečně kratší noha a částečně skolioza). Chodím na fyzioterapii a cvičím, chodím a plavu. Minimálně hodinu denně. Je potřeba mít posílené svalstvo, jinak časem budeš trpět. Už mi táhne na padesát a je to znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 15:22

@Kazimíra Olejovka Aha, a u tebe to je o kolik cm? jak to řešíš teď, když chodíš, nějaký speciální boty nebo trochu kulháš?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 15:28

@chaela To mě mrzí, máš to nějak hodně? O kolik cm ji máš kratší? A při chůzi používáš nějaký speciální boty, nebo tou kratší nohou došlapuješ jen na špičku, aby byla jakoby stejně dlouhá a nekulhala jsi? Nebo jak to myslíš, že špatně chodíš?

• Citovat
  • Nahlásit
4527
2.6.20 16:05
@Anonymní píše:
@chaela To mě mrzí, máš to nějak hodně? O kolik cm ji máš kratší? A při chůzi používáš nějaký speciální boty, nebo tou kratší nohou došlapuješ jen na špičku, aby byla jakoby stejně dlouhá a nekulhala jsi? Nebo jak to myslíš, že špatně chodíš?

Mám to jen asi o 2 cm, mym hlavním problémem je slaby stehenni sval. At delam, co dělám, nedaří se mi ho posílit, tak aby fungoval normálně. Nohu mám hubenejsi, celkově slabou, v podstatě ji mám jen na okrasu :) kulham, jinak to nejde. A opiram se o kočár, bez něj je to horší. Nic speciálního nepoužívám, nikdo mi nic nedoporučí, protože nikdo neví, co te noze vlastně je. Skolioza je u mě až druhotny problém. Dokud nevyřeším nohu, nema smysl resit záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat