Nesouměrný růst folikulů při IVF

Anonymní
7.4.17 13:59

nesouměrný růst folikulů při IVF

Dobrý den,

máte některá zkušenost s rozdíly velikosti? Lze to nějak „napravit“? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.4.17 14:03

Asi záleží, jaké ty rozdíly jsou. Já měla rozdíly i nějak 6 milimetrů. A výsledek? Jeden folikul stihl prasknout sám před odběrem, jeden nedorostl. Zbytek byl v pořádku. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
49116
7.4.17 14:10

Napravit to moc nejde a doktori z toho nejsou nadseni, protoze se blbe planuje OPU. Ale musi se pracovat s tim, co je. Pri plnem IVF je ta vyhoda, ze se podavaji leky proti predcasnemu prasknuti, a pak se OPU casuje mnohem lip. Odsavaji cokoliv tak nad 12 mm, uz z 15mm folikulu se da ziskat oplozeni schopne vajicko. Takze pokud OPU nacasuji na rozptyl dejme tomu 15-24 mm, je perspektiva, ze toho bude velka cast pouzitelna.
Horsi je to u nativu nebo minimalek bez tech leku proti prasknuti, tam mi treba pichali Pregnyl na dvojici 19+11. Pricemz ten velky prasknul pred OPU, ten maly nejak zazracne poskocil na 16, vajicko v nem bylo a dokonce jsem otehotnela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 14:13

Téma přímo pro mě :cert:

Já dnes byla 7DC a po 5 injekcích na prvním UTZ a vaječníky zlobí na jednom dva folíci cca. 12 mm, ale zbytek asi 8 folíků jen 6 mm :,( Mám nízké AMH takže jsem zázrak nečekala, ale jen dva folíci je tedy bída :,(

• Citovat
  • Upravit
3565
7.4.17 14:17

@ejbinka jak nízké AMH máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 14:18

@Marca 1 no v CAR mi naměřili 1,3 a na imunu v Plzni 2,3 :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
3565
7.4.17 14:26

@ejbinka já mám údajně pod 1 a otěhotněla jsem přirozeně takže zázraky se občas dějí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12409
7.4.17 15:09

Pro moji lékařku to nebyl problém. Na levém vaječníku jsem je měla větší. V době, kdy byly takřka zralé jsem dostala Cetrotide na zastavení ovulace a folikuly na pravém vaječníku dorostly do stejné velikosti. Pak jsem jela na punkci. Z devíti folikulů jsem měla 8 vajíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 15:11

@Janli já dostala Certrotide také už dnes na 12mm u těch dvou větších, tak kéž by těch 8 také dojelo. Docela mě to dnes vzalo :,(

• Citovat
  • Upravit
12409
7.4.17 15:24

@ejbinka Jestli si dál pícháš hormony na růst tak by to měly dohnat. Já jsem měla 300 jednotek Gonalu. AMH 0,9 takže 9 folikulů byl skoro zázrak. Cetrotide jsem píchala 5dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 15:27

@Janli ano píchám, měla jsem první 3 dny 300j Menopuru a teď další mám 225j. Certrotide, ale budu asi píchat počítám asi 6 dní :roll:

• Citovat
  • Upravit
12409
7.4.17 15:44

@ejbinka No, nic příjemného. Tak moc držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 15:59

@Janli Děkuji :hug:

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
8.4.17 09:14

@Janli Janli prosím tě jaké kvality jsi měla vajíčka? píchám od 6. dne stimulace certrotide a všude se píše, že hodně zhoršuje kvalitu vajíček a také trochu ruší účinek FSH :?

• Citovat
  • Upravit
12409
8.4.17 11:06

@ejbinka 7vajíček bylo k oplodnění a 6 embryí se vyvíjelo. Bohužel 5 z nich mělo genetické vady, ale to nemělo se stimulací nic společného. To šesté embryo má teď dva a půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama