Nespavost u 10letého dítěte

114
18.7.21 10:23

Nespavost 10 let dítě

Ahoj, máte někdo zkušenost s nespavostí u staršího dítěte? Moje desetiletá dcerka už cca půl roku pořádně nespí, postupně se to zhoršuje. Zpočátku občas nemohla usnout, teď už jsme tak daleko, že při usínání chytne paniku, bojí se zavřít oči, zhorší se jí dýchání. Usíná v obývacím pokoji v blízkosti mě a přítele.
Příčinu asi znám, po rozvodu před cca šesti lety jsou pořád problémy, bývalému manželovi byla soudní znalkyní diagnostikována porucha osobnosti s omezenou schopností vychovávat děti. Dva a půl roku soudy a ačkoli jsem se snažila děti uchránit jak to šlo, přeci jen se jich to nějak dotýká. Po dvou a půl letech děti začaly opět jezdit za taťkou. Je to pro nás všechny dost náročné.
Vy, kteří jste zažili něco podobného - co vám zabralo? Nerada bych malou futrovala chemií, ale nenapadá mě už nic. Homeopatika, relaxace, čajíčky a spol. máme vyzkoušené, režim dodržujeme.
Moc děkuju za jakýkoli postřeh, nápad, zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17420
18.7.21 10:26

Je to od úzkosti, potřebujete řešit ty úzkosti. Tedy potřebuješ vybudovat takový vztah, aby s tebou byla ochotná mluvit o tom, čeho se bojí a co ji trápí a abyste společně uměly najít řešení, jak to překonat.

Plus teda je možné, že se tam stalo něco, co jí tu paniku rozjelo.

Začněte společně chodit k někomu, kdo umí dělat rodinnou terapi - všichni co sdílíte jednu domácnost.

Kontakty na lidi co to umí najdeš tady

http://www. soft-zs. cz/akreditace/terapeuti#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
18.7.21 10:27
@Ou píše:
Je to od úzkosti, potřebujete řešit ty úzkosti. Tedy potřebuješ vybudovat takový vztah, aby s tebou byla ochotná mluvit o tom, čeho se bojí a co ji trápí a abyste společně uměly najít řešení, jak to překonat.

Plus teda je možné, že se tam stalo něco, co jí tu paniku rozjelo.

Začněte společně chodit k někomu, kdo umí dělat rodinnou terapi - všichni co sdílíte jednu domácnost.

Kontakty na lidi co to umí najdeš tady

http://www. soft-zs. cz/akreditace/terapeuti#

Moc děkuju! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
18.7.21 14:55

Dcera měla stejný problém ve věku 9-10let.Uz jsem byla bezradná, dětská Dr. doporucila psychologa…I když jsem tomu nevěřil a, tak nám to dost pomohlo(měli jsme 2 sezení.) U nás se zjistil problém ve škole, učitelka hodně tlačila…+ doma jsem na ni měla zvýšené nároky +žárlila na ségru…Byly jsme i na kineziologii, myslím si že to mělo taký svůj přínos. Situace se zlepšila do měsíce od sezení s psychologem ale úplně to přešlo až snad po roce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
18.7.21 14:57

Kyneziolozka nás naučila pracovat s dýcháním, pomáhalo to odbourávat stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
18.7.21 19:18
@Ajanocka píše:
Dcera měla stejný problém ve věku 9-10let.Uz jsem byla bezradná, dětská Dr. doporucila psychologa…I když jsem tomu nevěřil a, tak nám to dost pomohlo(měli jsme 2 sezení.) U nás se zjistil problém ve škole, učitelka hodně tlačila…+ doma jsem na ni měla zvýšené nároky +žárlila na ségru…Byly jsme i na kineziologii, myslím si že to mělo taký svůj přínos. Situace se zlepšila do měsíce od sezení s psychologem ale úplně to přešlo až snad po roce…

Děkuju! :srdce:
My jsme byly na několika sezeních u psychologa, ale nepomohlo to. Dcerka se boji otevřít, mně toho řekne spoustu, ale u psychologa se tváří jako statečná holka, co nemá problém…
Ale možná to chce jen najít takového psychologa, který si bude s dcerkou „sedět“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
19.7.21 02:17

Já mám opravdu výborné zkušenosti s Novo-passitem (je to přípravek starý dobrých 70 let; už tehdy se dával dětem, co vím). Jde o bylinný lék z mučenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat