Roční dítě a spánek

302
6.7.21 05:52

Rocni dite a spanek

Ahoj maminky, prosim o radu… syn 13 mesicu asi posledni mesic, dva strasne spatne spi. Pres den spi jednou a vecer chodi vetsinou kolem 8 s tim, ze ho nejde uspat. Bezne usinal u kojeni, ale ted mu to nejde, takze ho musim uspat v kocaru. Pres noc je mockrat vzhuru, ale co mi prijde nejhorsi-driv se napil a spal, ted pije treba 40 minut a kdyz uz ho rozlamana oddelam, tak zacne plakat a vetsinou se probere uplne.. u kojeni spat nemuzu, protoze macha rukama a kope. :nevim: Uz i ze zoufalosti premyslim, ze skoncim s kojenim, ale hodi se to vubec v tomhle obdobi? Nebude to jeste horsi? predem dekuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
159
6.7.21 06:10

Asi je to u každého hodně individuální, ale mě se dcera budila třeba i 10× na kojení nebo jen na přisátí (nechtěla dudlik) celý rok. Měla jsem v plánu kojit rok a opravdu asi ve 13 měsících jsem to utla, 2 noci uspával manžel a já se poprvé od porodu konečně vyspala. Dcera má teď 2,5 až na pár výjimek spí v noci krásně bez buzení a taky líp baští co jsem utla kojení. Takže za nás ten konec kojení bylo opravu to nejlepší co jsem mohla udělat.

Kojení je super, byla jsem za to vděčná, ale taky je super vyklidněná a vyspaná maminka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
6.7.21 06:23

@VeruDol me se tak budil prave taky, ale uz asi v tech 10/11 mesicich se zacal budit jen tak dvakrat a na to jsem si teda rychle zvykla :lol: pres den je silene akcni, asi tak ze ho nikdo moc hlidat nechce :mrgreen: a ja jsem posledni dva mesice uplne mrtva a obcas ztracim trpelivost :( kojeni je super, ani me nenapadlo, ze zacnu uvazovat takhle, ale stejne se bojim, ze by to bylo horsi a horsi, dudlik nechce taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
6.7.21 07:08

Ma tě jako dudlík. Kojení bych ukoncila, pár nocí to bude hrůza, ale myslím že byses pak mohla vyspat lepe.. z hladu se takhle velké dítě nebudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
6.7.21 07:51

Co zuby? Já mám holčičku taky 14m a vždycky když se jí klube zub špatně spí. Teď měla i 3 dny teplotu. Už spala celou noc a teď se zase začala budit na UM, ale jen tak 1 a pak hned usne. A celou noc pobrekává a háže sebou takže toho taky moc nenaspim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
6.7.21 08:19

Kojení skoncovat nemusíš. Já v tomto věku ukončila noční kojení k vůli silenemu spanku, ale nechala před spaním a po probuzení. Pečlivě jsem ji vysvětlovala před spaním, jak to bude. Kojim tak dodneška a ještě tuším dlouho budu (20m). Kdyby bylo na ní, pořád bych ji měla v noci na prsu i teď, vždycky řekne, že chce prso a ja trpělivě odpovidam, že jen večer a ráno. Moc dobře ví a od té doby začala mnohem lépe spát. Samozrejme tyden cela zmena trvala, plakala, vztekala se, ale byla jsem porad s ni, nabizela naruc, hladila… (spime spolu). Je to o vlastních hranicích. Nemyslím, že byl dobry nápad ho zacit uspávat v kočárku takhle velkeho. Já vím, je to hrozně těžké. Ale vlastně jsis chvilkovou pomocí pridelala práci. To s asi nechtěla slyšet, co? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
6.7.21 08:34

@Staniii poradne to promysli. Ukončit kojení může pomoct a taky vůbec nemusí. Ale je to stejně jen o vás dvou a o tom, jak ty se rozhodnes ;)
Dudlik ti 13m kojene dítě nevezme, na tuto variantu se nespoléhat raději.
Zkusila bych se podívat na to, co se asi opravdu děje. Vypadá to, že teď víc potřebuje nějaké uklidneni, děti nic nedělají bez důvodu. Příčin může být mnoho. Taky děti špatně spávají v období, kdy prožívají rychlejší vývoj, více věci najednou… mozek to musí všechno zpracovat. A to klidně i u větších věcí. Snažím se tím říct, abys nevzala kojení a příčina nebyla někde úplně jinde a pak jsi nebyla zklamaná, že zlepšení nepřišlo a ještě jste přišli o kojení. Jakoby autu nesvitilo světlo a tys vyměnila kolo. Nechci určitě vnucovat kojení, jakože jen tato cesta je správná a jestli přestaneš, jsi špatná :D Ale sama bych byla ráda, kdyby mi u první dcery tehdy někdo poskytl více úhlů pohledu a ja se nerozhodovala tak zmateně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15480
6.7.21 08:38

Tak tohle do puntíku jsem zazila, akorat o neco driv, dceri bylo 11 měsíců. Vyvrcholil tím půlrok spacího pekla. Ale dobra zprava, pak se to začalo hodne zlepšovat. Co u nas pomohlo:

• dudlani - dcera (do te doby zvyklá usinat u kojení) se prisala, upadla do slabeho spanku a dudlala treba 2hodiny! Jakykoliv pokus o odpojení (i když odpadla samovolně) ji probudil a rozeřval. Našla jsem tenhle trik: jakmile dítě usne, vytáhnout prso a okamžitě jemne zatlacit na bradicku, aby zavrelo pusu. Pokud se probudí, okamžitě vratit prso a zkusit to znovu. Melo by to pry zabrat nejhůř napopáté, u nas vetsinou napodruhe.
  • ukládání - vypozorovala jsem, ze usíná kolem deváté a nema smysl ji davat dřív. Kdyz ji dam v osm, trva to pres hodinu, behem které se jedna nebo obě tak vyprudime, ze to stejně prejde v hysterak a musi se jet uspavat ven :roll: Takze ji davam kolem 20.45 a do 20 minut, nejhůřdo pul hodiny je tuhá.
  • klid - nejtěžší část :) Pokud se v noci nebo pri uspavani rozcilim, je vsechno o hodne horší…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
6.7.21 12:14

Holky, mockrat dekuji za odpovedi. Jak maleho uspim, tak to projdu pecliveji a odpovim. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 09:52

Hezké odpoledne maminky, zkouším, zda byste mi někdo neporadil, nebo nemáte podobnou zkušenost. Dcera bude mít brzy 13 měsíců. Je zatím stále kojená, vyžaduje to vždy před spaním dopoledne, odpoledne a potom večer a během noci. Co nás trápí je hlavně to noční spinkání. Večer ji uspím, někdy usne hned, někdy to trvá třeba půl hodinky, většinou kolem půl 8 a v 8 spí. Během 45 minut se vždy probudí a brečí, takže opět chce prso a usne, za dalších 45 minut je opět vzhůru a to stejné dokola. Během noci si dá občas delší interval 2-3 hodinky, více ne. Stále jsem doufala, že to přejde, ale je to již několik měsíců stále stejné. Pomalu přemýšlím již utnout kojení a přejít k lahvičce, ale nevím, zda to náš problém vyřeší.
Budíček cca 7:00
spánek 9:00-9:45
2. spánek 13:15:30 (občas jen 45 min.)
Večerní cca od 20:00
Moc děkuji 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
15480
19.7.21 11:39
@Anonymní píše:
Hezké odpoledne maminky, zkouším, zda byste mi někdo neporadil, nebo nemáte podobnou zkušenost. Dcera bude mít brzy 13 měsíců. Je zatím stále kojená, vyžaduje to vždy před spaním dopoledne, odpoledne a potom večer a během noci. Co nás trápí je hlavně to noční spinkání. Večer ji uspím, někdy usne hned, někdy to trvá třeba půl hodinky, většinou kolem půl 8 a v 8 spí. Během 45 minut se vždy probudí a brečí, takže opět chce prso a usne, za dalších 45 minut je opět vzhůru a to stejné dokola. Během noci si dá občas delší interval 2-3 hodinky, více ne. Stále jsem doufala, že to přejde, ale je to již několik měsíců stále stejné. Pomalu přemýšlím již utnout kojení a přejít k lahvičce, ale nevím, zda to náš problém vyřeší.
Budíček cca 7:00
spánek 9:00-9:45
2. spánek 13:15:30 (občas jen 45 min.)
Večerní cca od 20:00
Moc děkuji 🙂

U nás se to teda kolem 13 mes začalo lepšit, ale když bylo dceři 11, měli jsme to zrovna tak. Dcera měla velké problémy se spánkem od půl roku a i když jsem přečetla a vyzkoušela, co se dalo, nikdy nic nepomohlo. Vždycky jsem to nakonec přijala, dceři vyhověla v tom, co potřebovala, a ono to za pár týdnů odeznělo.

Nemá dcerka potíže se zuby anebo velký vývojový skok? To u nás bylo vždycky buzení každou chvíli :roll: Jinak hodně holek říká, že pomohl odstav - ale já jsem na ten řev psychicky neměla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
19.7.21 11:53

Muj syn ma taky 13 mesicu a spankove peklo s neustalym nocnim kojenim me od prosince, bez ZADNEHO aspon kratkeho zlepseni. Jsem uz uplne vycerpana, kazda malickost me rozcili, coz me stve… Syn je docela kontaktni, nekdy se k nemu neda ani otocit zady, spinka v postylce prirazene k posteli, bez bocnice, takze uplne vedle me. Taky uvazuji o ukoceni nocniho kojeni, ale zajima me, jak jste pak konejsili dite bez prsu? Ted kdyz treba place, jde hned uklidnit, ale co delat bez kojeni? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15480
19.7.21 12:04
@JezinkaBezinka píše:
Muj syn ma taky 13 mesicu a spankove peklo s neustalym nocnim kojenim me od prosince, bez ZADNEHO aspon kratkeho zlepseni. Jsem uz uplne vycerpana, kazda malickost me rozcili, coz me stve… Syn je docela kontaktni, nekdy se k nemu neda ani otocit zady, spinka v postylce prirazene k posteli, bez bocnice, takze uplne vedle me. Taky uvazuji o ukoceni nocniho kojeni, ale zajima me, jak jste pak konejsili dite bez prsu? Ted kdyz treba place, jde hned uklidnit, ale co delat bez kojeni? :think:

Dcera se minuly tyden definitivně sama odstavila. Je ji 17mesicu. A tak nejak od 13 měsíců se prave zacala zlepsovat - na kojeni se budila uz jen kolem pate rano (a za mesic uz vubec). Pak uz jsem kojila jen vecer a rano. A uklidní se proste jen tim, ze ji vezmu do náruče, at uz v noci, nebo pres den. Funguje to nejak samo. Jak bych ji uklidnila v době, kdy fungovalo jen prso, si nejsem jistá. Proto jsem se ukončování kojení na sílu bala a netroufla si na nej :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
19.7.21 12:10

@Ba-stet Ja se taky bojim prave, ale zaroven uz proste nemuzu, rano vstavam vycerpana, vsechno me rozbreci nebo nastve, nic moc se mi nechce, pritom dyn je jinak uzasny a sikovny a vetsinou i hodny.
Ale treba dneska, mezi 23. a 3.45 jsem 6× kojila, od 3.45 byl nejakou dobu vzhuru, pak spal u me, takze odhadem pak nejaky spanek mezi 5. - 7.20, kdy jsme vstavali…a takhle, jen jine variace, je to kazdou noc, jen posledni tri dny vstava po sedme, predtim cely pul rok mezi 5.- 6., vyjimecne po 6. hodine…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15480
19.7.21 12:59

@JezinkaBezinka Je mi to jasný :hug: Ja si to pamatuju jako by to bylo včera. Od pul roku do roku jsem spala tri čtyři hodiny a jen nekdy v kuse. U nas to bylo jine v tom, ze bylo vždycky období cca měsíc, kdy byl problem (uspavani pouze v nositku a za chuze venku, pozdeji rychle usnuti, ale za hodinu byla vzhuru zcela bdela a pripravena si hrát, usnula pak o pulnoci nebo taky ve ctyri, uspavani pouze v kočárku venku…a do toho buzeni kazde dve hodiny/hodinu/půlhodinu… Ale pak se to teda zlepsilo hrozně rychle, ted uz často spi celou noc.

Hele, jestli jsi hodne v haji a mas pocit, ze se to nelepsi, tak existují spánkové terapeutky. Tady to moc známé není, ale v zahraničí funguji stejně jako třeba laktační poradkyně. Nejznámější je z Prosim spinkej (ta konzultace je teda za ranec), jedna působí i tady (a zrejme shani klientelu, nick muzu dohledat). Nevim uplne presne, jak to funguje. Ja na to byla párkrát uz zralá, ale vzdycky se to aspoň na chvilku zlepšilo… V Tvem případě bych to možná zkusila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat