Nespavost od 25. týdne těhotenství

628
29.5.17 07:08

Nespavost od 25tt

Ahoj maminky, mam takove 3 otazky, takze asi hned zacnu…
1. Zhruba od 25tt (ted 26+6tt) mam silenej problem se spanim - hlavne v noci. Do te doby a pred tehu jsem mohla spat „20 hodin“ denne uplne v pohode a ted jsem rada, kdyz naspim tak 4 hodiny. Pres den toho taky moc nenaspim, protoze to proste nejde, ale to se clovek nejak zabavi - i kdyz jsem dost vystavena…horsi je to v noci, to se neda ani nic delat, protoze mi spi pritel. Mala mi vbbrisku radi ve dne v noci, prijde mi, ze smad spi jen kdyz spim ja.
2. Zacali mi asi pred mesicem otekat nohy (prsty, narty, kotniky) a ted zhruba tyden to je kazdy den, obcas to az boli :( do rana to vzdy trosku splaskne, ale nemam je jako driv (byli mi videt kotniky, ted skoro vubec), dr rikal, ze je to v poradku, kdyz to splaskava, davam si je do studene vody, i nad uroven pasu, ale nic :/ nemate nekdo nejakou radu?
3. Zaciname me, hlavne v noci dost palit zaha (ted asi 2 dny), rika se, alespon u nas, ze miminkum rostou vlasky, ale pro me je to dost neprijemne… Muzu si neco na paleni zahy vzit?
Budu vam zkusenejsim moc vdecna za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12945
29.5.17 07:38

@Girls96 měla jsem to úplně stejně 1. a 2., je to normální a nic moc se s tím dělat nedá, zmizí to po porodu :mrgreen: ale zas máš jiné problémy
pálení žáhy moc neznám, tak s tím taky neporadím, ale hlavu výš než tělo, rennie, nejíst tučné a kyselé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
29.5.17 07:46

@stinga
Tucne nejim ani tak a kysele mi ted spise nechutna nez jo. Tak to se mam teda na co tesit. Rennie se muze, to jsem nevedela, tak snad pomuze. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
29.5.17 07:57

No konecne je na tom nekdo stejne

Ahoj,

Ja jse ted 33 t. tyden. A toto mam uz skoro od 25 tt. V noci spim max.2-3h… cvrcek neznameho pohlavi ma kazdy vecer party…vzdy ve 22h, kolem 1h rano a kolem 4h rano. A pres den i kdyz jsem chodici Zoombie, tak take nemohu usnout…bohuzel s tim nic nenadelam. Take mi fest natekaji nohy…kze mam krecove zily a to je dalsi duvod proc nespim - bolest nohou.Tady jsem vyzkoumala, ze je pres den dobre hodne chodit a vecer usinat s nohama nahore.Kdyz je bolest velika…ta si nekdy lehnu i do mirne teple vany a dam si nohy nahoru.
A paleni zahy…nikdy jsem to nemela. A ted…jen co bych mela jit spat…tak me to zacne…kamaradka rikala at si koupim Rennie, ale to ja nechci. Takze jsem zase vyzkoumala, ze musim jist mene…ale casteji… a to ze za den sprasim x sladkeho take omezuji, protoze po nem je to nejhorsi :jazyk:. A tim ze jsem takhle zacala jist, tak je mi o neco lepe…neni to tak hrozne, ale neprestane to. Nekdy mi pomaha i hermankovy caj. Asi jsem moc nepomohla. Ale co takhle ctu, tak to mame vsechny a v podstate s tim nic neudelame… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
29.5.17 08:01

@Jironymou
Ja si taky myslim, ze asi nic moc na to nebude zabirat a ze to asi prejde az po porodu… Jeste jsem v jedne skupince cetla, ze na zahu by meli pomahat kysele okurky a mleko. Asi budeme muset vydrzet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2207
29.5.17 08:19

Ahoj, tak nespavost mám taky, jsem teď 27+5 a fakt jsem dnes od půl třetí ráno jen čuměla do stropu. Rada není, nejspíš to máme jako nácvik na (nejen) šestinedělí. Přes den si fakt nelehnu, mám už dvě děti, takže útrum :mrgreen: Otoky, ťuk, ťuk nemám, ale já celkévě moc nepříbívám (toto těhu zatím 4,5 kg nahoře). Žáha mě pálila vždycky, holt se miminko dost tlačí na žaludek a vrací se nám žal. šťávy do jícnu..studené mléko to trochu zmírňuje, pak pomůže, až miminko spadne do pánve a ten tlak nahoře se uvolní, ale ten sestup děťátka má každá jiný, jsou i maminky, které mají miminko dost nahoře i v 9. měsíci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 08:29

Me v noci tak palila zaha ze jsem z toho i behala zvracet. Pomohl mi Anacid. 30ks sacku za cca. 100,– :) Je to i pro tehotne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama