Nespravedlnost nebo nepochopení? - vládní opatření

Anonymní
7.3.21 08:07

Nespravedlnost nebo nepochopení?

Dobré ranko, nechci tu zbytečné hádky a urážky, chtěla bych jen odpověď na otázku.
Predem říkám, ze od jara dodržují všechna opatření, dokonce jsem v říjnu stáhla dítě ze školky, nákupy 1× za 14 dni, atd. Vím o co jde - o neprehlcení nemocnic, o volná místa na JiP a kyslíku. A málo pracovníků v zdravotnictví. O nesrocování se. Vše chápu.
ALE!!! Prosím o vysvětlení, jak je možné se sebrat, jet přes několik okresů na letiště, několik hodin sedět vedle cizích lidi v letadle a pak být v hotelu s cizimi lidmi… (divala jsem se i na letenky atd). když já nemůžu do 8km vzdáleného obchodu potravin, protože je už v jiném okrese a místo toho musím jet o 20 km dále. Proč moje dítě nesmí od října na hřiště a teď už ani do sousední vesnice na procházku… proč mu nesmím koupit pastelky v oblíbeném papírnictví…
nějak mi uchází pointa… něco mi tam chybí… co to je??? A proč???
Ještě podotýkám, ze peníze na dovolenou máme, jen nám to nepřijde vhodné někam jet…
nebo jsem už rok doma a už mi z toho hrabe?!?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
827
7.3.21 08:17

Možná by bylo jednodušší prostě tu situaci přijmout tak, jak je. Na procházku určitě můžeš, jen prostě ve sve obci - to přece není nic tak strašného. Sama bydlím na malé vesnici a na vycházky s dětmi chodíme každý den a ačkoliv je naše katastrální území malé, dá se tu v pohodě nachodit 5 km, vlastně i víc, kdyby to mojí kluci dali. Výtvarné potřeby jsem koupila na internetu a dětských hřišť se holt teď na těch pár týdnů vzdame, to zas tak strašná oběť není. S tím obchodem ti to nezávidím, to je opravdu nepříjemné, ale když píšeš, že jezdíš nakupovat jednou za 14 dní, tak holt jednou nebo dvakrát pojedeš dal než obvykle, taky se to dá přežít. Zkus se na to dívat tak, že jsi ráda, že žijete a nejste právě v té nemocnici. Opatření jsou to přísná a spoustu z nich je nesmyslných, ale když se s tím zkusíš smířit, bude ti lépe než když se budeš rozčilovat a přemýšlet nad tím, jak je svět nespravedlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
7.3.21 08:17

Nech se otestovat, můžeš vyrazit a pak musíš být v karanténě :nevim: všechno jde když jdeš podle toho co požadují k letu a pak konkrétní státy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
7.3.21 08:20

Je to tak, jak to je. Pretrvava komunitni prenos, cestovani ma opravdu prisne podminky (karanteny, 3-4 PCR testy).

Ja taky cestuju, ale cestuju zodpovedne. Jinak by mi z toho uz hrablo. Vim, ze se na to nekteri koukaji s nelibosti, ale je to zbytecne skorpeni se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7457
7.3.21 08:24

Znám taky lidi co cestují, ale pořád chodí na testy. (z toho by mě jeblo) A taky jsou jinak všude v karanténě apod. Takže sice cestují, ale mě by to za to nestálo, takto to napíšu. Já si počkám, až to zase půjde bez větších problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
7.3.21 08:25

Když to napíšeš takhle, tak to zní jako paradox, ale věřím, že je to přísně kontrolováno.
Taky mě to štve, ale asi budeme muset vydržet a doufám, že brzy bude líp.
Už mi z toho taky hrabe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19562
7.3.21 08:26

Tak zvláštní to je teď se zákazem opuštění okresu nebo je cesta na letiště ve výjimkach?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19562
7.3.21 08:28

Ale zase se snaž i ty trochu k tomu přistupovat s nadhledem, proč jste měli od října zavřená hřiště? Hřiště byla dle narizeni/doporučení zavřená na jaře a teď ty tři týdny, ale jinak se mohlo veselé chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3219
7.3.21 08:30

A proc by tve deti nemohly na hriste v rijnu?! V rijnu mohli jeste klidne i do ZOO. Hriste se zavrely pred tydnem. Mozna nebyt uplna hysterka a bude ti lepe. Dodrzuju vice mene vse, podnikame vylety po meste a Covid jsem zatim nemela. Dokonce se vidam i s mensim poctem pratel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7457
7.3.21 08:36

@elinka90 a to jsou zavřená jen někde. V Brně na hřiště můžeme, heč! :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 08:36

@elinka90 @Cuddy u nás bohužel zavřely hřiště hned od října… prostě to tak udělali. Nic s tím neudělám. Proto jsme od října nabyli na hřišti, bereme to opravdu zodpovědné a tak jak se má podle vládních pravidel.
A nejsme ve městě, abysme mohli na výlet, máme max 2 tam a zpět… navíc pěkné kopce, což pro děti fakt není, napr na odrazedle.
Nejsem hysterka, prostě to nechápu

• Citovat
  • Nahlásit
18064
7.3.21 08:39
@Anonymní píše:
@elinka90 @Cuddy u nás bohužel zavřely hřiště hned od října… prostě to tak udělali. Nic s tím neudělám. Proto jsme od října nabyli na hřišti, bereme to opravdu zodpovědné a tak jak se má podle vládních pravidel.
A nejsme ve městě, abysme mohli na výlet, máme max 2 tam a zpět… navíc pěkné kopce, což pro děti fakt není, napr na odrazedle.
Nejsem hysterka, prostě to nechápu

tak asi proto, aby lůza seděla doma a ti nahoře nebyli omezení ničím…a paní Babišová mohla do Dubaje ;) žádnou logiku bych v opatřeních opravdu nehledala… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
7.3.21 08:41

Já asi nemít děti, tak taky někam teď poletím. Co tady. Ale s dětmi se to prostě nedá. Abych měla nervy, že tam jednomu z nás vyjde pozitivní test a budeme tam 14 dní zavření někde v hotelu, páč nás nepustí do letadla, tak to by mi hráblo. Nehledě na to, že někdo má pozitivní test i dýl jak 14 dní. Být s manželem sami, tak klidně letíme.
Já už sem z těch, kterým už ta situace taky dost vadí, ale co naděláme no. Doufám, že když už nic, tak za ty dva týdny už budeme moct na procházku alespoň v rámci okresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 08:43

@Netopýr1 děkuji 😊 jsem rada, ze v tom nejsem sama. Snad už bude lépe! Aspoň po Velikonocích…

• Citovat
  • Nahlásit
1252
7.3.21 08:47

Tak cestování do zahraničí ne podmíněno karanténou, testy a dalšími opatřeními, takže vážně riziko, že něco přivezeš je minimální oproti komunitnímu přenosu tady v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat