Podruhé covid

Anonymní
6.3.21 21:48

Podruhé covid

Zdravím, je nás víc, co prodělali covid už podruhé? Tedy 2× s příznaky a pozitiv. PCR testem? Chtěla bych vědět, zda u mě došlo k nějakému omylu, nebo je to skutečně možné. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.3.21 21:49

V případě, že ano, jaký byl u vás časový odstup při druhé nákaze?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 21:53

Prosím o ponechání anonymu, nebo smazat.
Já měla covid 2×. Poprvé na začátku září, podruhé teď v lednu.

• Citovat
  • Nahlásit
4646
6.3.21 21:54

Moje kolegyně. V říjnu a teď zrovna je covid pozitivní zase. Pokaždé průběh dost nepříjemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16010
6.3.21 21:57

Po druhé téměř po roce. Prvně průběh hrozný, teď mírné příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1766
6.3.21 21:58
@Anonymní píše:
Zdravím, je nás víc, co prodělali covid už podruhé? Tedy 2× s příznaky a pozitiv. PCR testem? Chtěla bych vědět, zda u mě došlo k nějakému omylu, nebo je to skutečně možné. Děkuji.

Chybí trochu informací. Jaký máš časový rozestup. Jaký byl první průběh? Léky? Každý imunitní systém reaguje jinak. A samozřejmě teď je tu britská mutace, imunitní ochrana není stoprocentní. Podle SZU reinfekcí přibývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2072
6.3.21 21:58

Covid muzete chytit 2× a prakticky ze 2 duvodu:

1. Vytrati se protilatky, pripadne se poprve ani poradne nevytvori.
2. Protilatky mate, ale prijde jina mutece, proti ktere nezabiraji - Britska, Jihoafricka, nebo ta vychytana brazilska.

Dle bodu 2 onecmocnel kus populace v jednom brazilskem meste (a dalsi pribyvaji), kde uz prvni variantu Covidu chytilo 75% populace a cekalo se, ze uz budou mit klid, bo stadni imunita. No a bac ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
6.3.21 22:01

Muj chlap mel koronaka 2×..v rozmezi asi 2 mesicu, kdy mel mit jeste protilatky, nemel.. Poprve skoro zadny priznaky, podruhe uz to bylo horsi, zimnice, unava, horecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6395
6.3.21 22:45

Znam i pripady potreti covid pozitivni, vzdy horsi a horsi prubeh. Jednalo se o zdravotni sestry na covidovem oddeleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
6.3.21 22:56

No to mi ani neříkejte. Já prodělala covid teď, a byla to hrůza. Kdo předemnou řekne, že covid je jen chřipečka, tak tomu bych dala flákanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
6.3.21 23:25

Ano, u tchyně v práci. Můžete to chytit podle mě i vícekrát dokola, protilátky nejsou napořád, takže je jasné, že ano. Navíc to mutuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
6.3.21 23:40
@Jogrr píše:
Znam i pripady potreti covid pozitivni, vzdy horsi a horsi prubeh. Jednalo se o zdravotni sestry na covidovem oddeleni.

No vidíte a to tvrdili že podruhé byste to neměla chytit, nebo jen mírně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10860
7.3.21 05:55
@Jogrr píše:

to je hezké, že to píšeš. já taky znám od dvou kolegyň druhou nákazu - první tedy měly oficiálně nediagnostikovanou, hned na začátku pandemie, později potvrzenou protilátkami v krvi. první průběh byl blbý (hnusná chřipka na chcípnutí, v jednom případě s následnou antibiotickou léčbou, jak to tehdy nazvali), druhý případ nebyl o nic lepší, spíš ještě o něco horší (jedna holčina půl roku po uzdravení dochází k plicařce, protože má změny na plicích a blbě se jí dýchá, druhá je stále ve stádiu léčení akutního onemocnění, už přes měsíc). obě tedy zvládly nemoc nemoc doma. ale tedy že jsem ze všech stran četla, jak tělo má protilátky, takže druhá nákaza spíš výjimečně a když už, tak mírná. takže zjevně teorie se v tomto případě poněkud míjí s praxí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 06:19

Můj blízký příbuzný, měl covid v říjnu, celkem lehký průběh, podruhé koncem ledna, a to už covid nepřežil. Neměl ani 50 let, žádná chronická choroba, sportovec, ujížděl na zdravé výživě… a teď už tu není… :?

• Citovat
  • Nahlásit
703
7.3.21 08:56

Lze to obzvlaste s novymi mutacemi viru. Ted dokonce u Stacha nekdo prezentoval studii, ze ockovani v tomto skyta mnohem lepsi ochranu, nez prodelana infekce. :nevim: je to svinstvo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat