Neštovice

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pethul
Kecalka 139 příspěvků 22.07.10 09:21
Neštovice

Ahojte holky,
potřebuji od Vás poradit :). Včera jsem byla u doktorky, protože se malej trochu osypal. Měl 2 červený tvrdý vyrážky na obličeji, pak pár na nožkách, mezi prstem, na patě a na rukách…všehovšudy jsem mu napočítala tak 10. Doktorka tvrdila, že to jsou neštovice. Dneska ráno když jsme se probudili a koukla na něj, tak mu nějak záhadně vymizely vyrážky na tváři a udělala se mu zase nějaká červená na ruce, ale spíš to je jen flek, žádný puchýřek apod. No ono když na něj kouknu, tak žádná vyrážka není typický puchýřek, spíš jsou to takový tvrdý červený vyrážky, ale v pár jsem našla takovou malinkatou kapičku. Přemýšlela jsem co jsem mu dávala v průběhu tohoto týdne jíst a došlo mi, že jsem mu vařila zeleninovou polívku, do které jsem mu nastrouhala i trochu celeru. Vůbec mi nedošlo, že to dítě nesmí, podotýkám, že malej má 10 měsíců. Polívku jedl v pondělí a v úterý už měl vyrážky. Myslíte, že to může být alergie na ten celer? Setkal se s tím někdo? Já když jsem měla 3 roky a prodělala jsem neštovice, tak jsem prej byla osypaná od hlavy až k patě a hlavně buď jsem řvala, že mě to svědí a nebo jsem spala a měla horečky…malej je bez horeček, aktivní a nějak na ty vyrážky nereaguje, tak nevím…Doktorce jsem volala a prej tam má teď lidi, tak mám zavolat až po půl dvanáctý.

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.07.10 09:43

Anežka měla neštovice vloni a měla jen pár pupínků, bez horečky, neškrábala si je, takže jí asi nesvědily. Podle toho to nepoznáš. Ale ani doktorka si zezačátku nebyla jistá, zda to jsou neštovice, až se jedna objevila ve vlasech (prý podle toho se to pozná, že neštovice se vždycky objeví i ve vlasech :nevim: ).

Pethul
Kecalka 139 příspěvků 22.07.10 09:50

Já mu prohlížela hlavu a nic tam nemá…měl vyrážku na čele, ale dnes ji tam už nemá, což mě docela zarazilo :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 22.07.10 11:48

Moje děti prodělaly neštovice v lednu..
Mladší byla bez teploty, osypaná od hlavy k patě..My jsme šli po domluvě k dr. ze začátku, taky si nebyla jistá, jestli to jsou nebo nejsou. Řekla nám to, co píše hkac, aby to byly neštovice, musí být ve vlasaté části hlavy a někde na sliznicích..Poznala to, až se malá osypala úplně. Já jsem s ní u dr. byla po domluvě, protože předtím byla hodně nemocná.

Starší měl taky jen pár pupínků, které brzy zmizely, v hlavě měl asi 2, měl je bez teploty,neškrábal se. Jsem si téměř jistá, že neštovice měl. Já jsem je totiž prodělala stejným způsobem. Ale pro jistotu časem požádám dr., aby mu udělala krevní test na protilátky.To je totiž jediná jistota.

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 01.07.14 17:30
Jsou to neštovice?

Neštovice?
Ahoj,
jdu si pro radu, naše dr. má dovču, záskok je tam až zítra.
Dcera byla od soboty unavená, i v sobotu odpoledne usnula na asi 2 hodinky. Z neděle na pondělí v noci zvýšená teplota cca 37,6. V pondělí se jí začali objevovat červené flíčky, hlavně to začalo vzadu na krku jak končí vlasy a za uchem pak záda. Večer teplota 38. Ráno už byla puntíkatější :(
Ve školce měli ceduli o výskytu neštovic poslední týden. Jinak dnes bez teplot, musím ji zklidňovat, protože tu řádí jak čertík.
A jsou to neštovice?? A jestli jo, chodili jste s nimi k dr., pokud nebyly žádné komplikace?
Díky moc :-)

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 01.07.14 17:33

Jo jak vyšité. Doktorce zavolej, některé to chtějí vidět kvůli potvrzení diagnozy a kvůli pokynům.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 01.07.14 17:38

@Halamka Řekla bych že tutově jsou. Doktorce jsem jen zavolala (oni si to evidují, neštovice musí) a ona mě poučila, že mám mazat a dítě 14 dní nekoupat. Taky hned ostříhat nehty, aby si to nerozšrábalo. Co si rozšrábe do hloubky, tam zůstane jizvička. Dávat Fenistil kapky 3× denně. A to bylo myslím všechno, co dneska ráno říkala… :think: :mrgreen: Ty neštovice teď řádí, jak černá ruka… :roll:

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 01.07.14 17:42

Jo řádí, prý nemazat a koupat v hypermanganu, když dýchají, prý se rychleji a lépe hojí. Fenistil ano.

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 01.07.14 17:43

@Wiolla :mrgreen: :palec: @Sibyla0 Díky
Myslela jsem si to…
Holky dík, tak ať je to brzy za námi :kytka:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 01.07.14 17:54

@Sibyla0 Když se to dítě nemá koupat, jak ho mám koupat v hypermanganu? :think: Kolik zrníček do jakého množství vody? Polívat a pak rychle něžně osušit? :think:

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 01.07.14 17:59

@Wiolla Rychle :mrgreen: Prostě parkrát polít a nechat to co nejvíc zaschnout na těle, sušit co nejméně a když už, tak třeba tetra plenou, jen ťupat. Kolik zrníček nevím.

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 01.07.14 18:00
handulinda
Echt Kelišová 9378 příspěvků 01.07.14 19:05

Ted je maji kluci cerstve za sebou. Koupali jsme nekolikrat denne v hypermanganu, starsiho mazali Verasoothe a mladsiho Tanno Hermal Lotio, starsimu stacil Fenistil, mladsi musel doatat Ditiaden, mel jich snad milion.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >