Neštovice u 2měsíčního kojence

1368
19.4.10 09:44

Neštovice u 2měsíčního kojence

Možná plaším zbytečně,ale dneska mi ve školce řekli,že v pátek se jim osypal jeden klučík ze třídy staršího syna.Mladší má 2 měsíce.Mám strach.Někde píšou,že kojené miminko nemůže neštovice dostat nebo jen se slabým průběhem,jinde píší,že u novorozenců hrozí až 30% úmrtnost a u dětí do jednoho roku jsou extrémně nebezpečné…tak nevím :-(bojím se. Taky teď řeším,jestli staršího do školky dávat dál nebo ne.Inkubační doba je 3 týdny tak nevím.
Je tady nějaká maminka,která poradí, mělo vaše miminko neštovice? Snad panikařím zbytečně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3802
19.4.10 09:49

Berenike, zkusenost nemam, jen jsem si overila, ze nejhorsi je studovat nemoci na internetu. Clovek se pak zbytecne vydesi, nehlede na to, ze informace jsou casto rozdilne a pak se plasi jeste vic. Urcite ti nejaka mamca napise a kdyz ne, tak bych asi zavolala k vasemu mudr. a tam se zeptala.
Tak drzim palce, at se vam to vyhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
19.4.10 10:16

Souhlasim… neplas… pokud se uz ten chlapecek ve skolce osypal, pravdepodobne uz ostatni nakazil… takze s uz by ti zbylo jen ockovani… ale ja bych nepanikarila…
moje dcera prosvihla ockovani proti obrne, protoze byla v dobe nejvetsi infekcnosti(vecer pred osypanim) se starsi holcickou kamaradky a v dobe ockovani byla v inkubacni dobe… dr. se na to tvarila, jako ze to mame jiste a napsala nam rovnou kapky proti drbani a zasyp… no nebudu napinat.. nedostali jsem nic… dcera je dostala az v peti letech ve skolce, chvili pred mym porodem, nastesti se to tak tak stihlo…
Kamaradcin chlapecek je dostal od sourozencu ve dvou mesicich, dalsi v osmi… oba meli jen par nestovic… ale zalezi asi na diteti, stavu jeho imunity a ja treba jeste kojila… sice uz malo, ale mozna to zabralo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
19.4.10 10:24

Řešila jsem něco trochu podobného - když jsme byli na tříměsíční prohlídce (nebo tak nějak +/-), tak do čekárny přišla cizí maminka s větším dítětem (tak 10-12let) a za dobu čekání se až zeptala dr., jestli je vezme, že mají podezření na neštovice. Taky se to potvrdilo. Čekárna byla v tu dobu plná miminek, jelikož bylo odpoledne vyhrazené pro miminka (což si paní mohla přečíst na dveřích :cert: , mohla jít k jinému dr., když tu byli na dovolené).
Podle naší dr. plně kojené děti neštovice nedostanou, pokud je už prodělala kojící maminka. U částečně kojených je hodně malá pravděpodobnost. A když už to chytnou, tak s hodně lehkým průběhem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
19.4.10 10:36

Já jsem synka zkoušela „nakazit“ v roce a dvou měsících (to byl stále ještě částečně kojený) - neteř měla neštovice, tak přišla s mámou na návštěvu a dobrovolně/povinně se s Matym skoro hodinu tulila - a to fakt důkladně. Takže jsem se ve finále dost divila, že se nenakazil…ale prý to bylo právě tím kojením.
PS: Nakonec jsme je dostali skoro přesně za rok - a vůbec netuším, kde jsme je tenkrát „potkali“…

• Nahlásit
  • Citovat
3470
19.4.10 10:45

No, právě neštovice máme :mrgreen: Tedy má je jeden z kluků, přitom do styku s virem přišli oba ve stejnou dobu (ve školce :mrgreen: ). Dcera zatím nic. Teď jsme v karanténě, inkubační doba neštovic je od 10 dnů do tří týdnů. Každopádně bych asi nechala staršího doma, protože tím, že se jedno dítě ve školce „vysypalo“ tak ten vir tam je, a záleží na imunitě každého dítěte, kdy a jestli a jak se projeví. Tak asi staršího stáhnout a o mladším se poradit s doktorem, četla jsem, že lze podávat nějaké léky, když hrozí neštovice na jejich zmírnění…
www.planenestovice.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
19.4.10 11:15

Ja bych maleho asi nestahovala, prabdepodobne uz to stejne chytil, spis bych ho nechala doma dele potom, pry je vyrazneji oslabena imunita tak tri tydny…
Julca to mela se vsemi svymi kamaradkami ve stejnou dobu, vysypavaly se ve trech dnech vsechny, chytili to od ditete mladsiho v jine tride… pak se za dalsich 14 dni hromadne vysypala cela jejich trida, ktera to chytila od nich…nedostali to je ti, co uz to meli za sebou od starsich sourozencu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
19.4.10 12:13

ahoj kojení novorozenci většinou plané neštovice nedostávají, je to velmi ojedinělé, malé dětí mívají horší průběh, Známá te´D MĚLI DOMA NEŠTOVICE A maldší mimi 5m je vůbec nedostal, tak bych se být tebou uklidnila a nebo to spíše konzultuj se svojí pediatričkou a skutečně informace nehledej na internetu , najdeš spoustu odstrašujících informací :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jenka
19.4.10 13:02

Stát se to ale může,kamarádce se miminko nakazilo a mělo neštovice už v 1.měsíci a kojila.Průběh ale normální,nic vyjímečného.Také ji doktorka říkala že to nedostane když kojí,ale dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
2649
19.4.10 13:12

Pokud už neštovice ve školce jsou, tak tam budou kolovat min 2 měsíce … Já bych dítě ze školky asi nestahovala, je vysoce nepravděpodobné, že by je chytlo plně kojené dítě. A pokud ano, tak by díky kojení mělo mít velmi mírný průběh.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
19.4.10 15:00

s kojením to nemá co dělat
je děsne důležité, jestli jsi měla neštovice ty (jako malá)
pokud ano, předala jsi v těhotenství miminu protilátky a ty mu vydrží minimálně 3 A NEJSPÍŠE AŽ 6 měsíců

pokud jsi neštovice neprodělala, měla bys s ním mazat na pediatrii, jestli by neměl dostat hyperimunní sérum
nakažlivost je velmi vysoká a pro kojence to vážně nebezpečné je (ikdyž někdy prý mohou mít paradoxně velmi mírný průběh)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
19.4.10 21:08
Pudloslava píše:
s kojením to nemá co dělat
je děsne důležité, jestli jsi měla neštovice ty (jako malá)
pokud ano, předala jsi v těhotenství miminu protilátky a ty mu vydrží minimálně 3 A NEJSPÍŠE AŽ 6 měsícůpokud jsi neštovice neprodělala, měla bys s ním mazat na pediatrii, jestli by neměl dostat hyperimunní sérum
nakažlivost je velmi vysoká a pro kojence to vážně nebezpečné je (ikdyž někdy prý mohou mít paradoxně velmi mírný průběh)

Četla jsem v podstatě to samé, že miminko má cca do 6 měsíců hodně silnou imunitu získanou od matky během těhotenství, její vlastní protilátky. Kojením dítě získá protilátky pokud v té době matka prodělává stejnou nemoc, což v případě neštovic většinou není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
19.4.10 23:07

Nechci strašit, jen píšu naši zkušenost s neštovicema a 8mi měsíčním miminem. Dle Mudr. byla prý velmi malá šance, že je dostane od 5ti letého brášky. A taky do toho motal řeči o kojení ( malý byl kojený)a o protilátkách ode mě. A kdyby něco, bude prý mít velmi lehký průběh.

Malý se bohužel osypal, a to tolik, že jsme ho museli mazat celého. Měl boláky i slité, bohužel úplně všude, horečky několik dní, na 4 dny se mi dokonce odstavil od kojení ( měl boláčky i v puse). Jíst přestal úplně na týden , dávala jsem mu tekutiny jen stříkačkou do pusy, jinak nepolkl nic.

Jizvy, které mu zůstaly, jsem obrečela několikrát, ale můžu být ráda, že to dopadlo aspoň takto. Vzhledem k vysokým horečkám jsem měla strach z kompikací.
Kdybych věděla, že mají ve školce neštovice, určitě bych svoje miminko nevystavovala tomuto riziku.A když už by byl nemocný sourozenec, byla bych ráda za každé info. Ještě, že mám internet. Když jsem se ptala Mudr., co na hojení těch jizev ( měl veliké slité i v obličeji), tak na mě koukal, co bych jako chtěla…

Neštovky nepřeju žádnému drobkovi.
A když už, tak ať jste na ně připravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
20.4.10 06:36

s kojenim je to navic tak, ze protilatky se do mleka dostanou az za nekolik dni od propuknutí nemoci. to se mimco stihne driv nakazit - navic v mlece ty protilatky za moc nestojej, vicemene jsou jen na sliznicini imunitu streva (srajdy a pod) - ze streva se do krve nedostanou, takze proti jinym nemocem, treba sirenym vzduchem, moc nepomahaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
21.4.10 20:32

Ahoj, jsem na tom stejně, u dcerky ve školce také řádí neštovice. Já sama je neprodělala, ale jsem 2 roky očkovaná. Dr. mi říkala, že je velmi nepravděpodobné, aby to náš kojeneček dostal, když je plně kojená. Má prý protilátky ode mě. Tomu věřím a hotovo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama