Peřinka na kyčle, malá mi pláče

Dudek
15.4.10 17:06

kyčle

Dostali jsme od ortopeda peřinku na kyčle. Malá ale neustále brečí. Hrozně jí to bolí. Jediné jak usne je u mě na břiše. Nevíte někdo nějakou polohu jak se dá s tímhle aparátem usnouta jak vůbec přečkat ten měsíc do příští kontroly?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
15.4.10 17:13

ahoj,
nevim, jestli ji to opravdu boli, ale kazdopadne je ji to asi neprijemny. Neni ted ale nic, co pro ni muzes udelat. Uvidis, ze za chvili si na to zvykne, i kdyz par dni bude asi nevrla :cry:
drzim palce, at mate pristi kontrolu ok. Chce to hodne trpelivosti, ale urcite ji to pomuze. Problemy s kyclema se muzou tahnout celej zivot, tak to nechce nic zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2294
15.4.10 17:34

Dečka není nic příjemnýho, měla jsem ji do roka, a máma říkala, že když mi ji dr. naordinoval, týden jsem byla jak když mi mají růst zuby :roll: Protivná, nevrlá atd. Ale pak se to srovnalo a dečku jsem prý snášela dobře. Zkus to s ní pár dnů vydržet, za zdravé kyčle to stojí. Držím palce ať jste brzo v pořádku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11042
15.4.10 19:33

Dudek naše Eliška měla taky dečku a pamatuju si, jak jsem byla smutná a otrávená, že jí budu trápit. Měla jí 3 měsíce a naštěstí už je to dobrý.
Ale poslední měsíc nebo měsíc a půl byl dost blbej, protože už se hodně hýbala a z dečky se vykopala, tak jsem jí to musela špendlit zavírákáma a měla to dost na fest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
15.4.10 21:32

Dudku,
nemyslím, že jí to bolí. Spíše jde o nezvyk, tedy byla zvyklá se hýbat a teď jí to peřinka do značné míry znemožňuje. Jak je dcerka stará? 3m?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
15.4.10 22:47

starší peřinku měla a v pohodě ji přijala…bez věttších problémů… teda den si pokňourala ale to bylo vše…
Vydrž, malá si zvykne a bu de to v pohodě.. za zdravé kyčle to stojí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dudek
16.4.10 16:46

Je jí 12 dní a spinká jen jkdyž se chová. Usne mi jen na břiše a jak jí dám do postýlky, je po pár minutách se spaním utrum a brečí.

• Nahlásit
  • Citovat
xxEdward
16.4.10 18:22

Ahoj,
my jsme měli dečku od 3.měsíce do 6.měsíce - první den až dva malá plakala, ale šlo opravdu spíš o nezvyk, než o bolest. Jak říkal pan ortoped - děti brečí dva dny, maminky dva týdny :-) To platilo i na mě - obrečela jsem to fest, nějak mi to přišlo jako katastrofa. Ale neboj, malá si zvykne velmi rychle a vztekat se bude maximálně při přebalování. Naopak děti pak lépe spávají, protože sebou nešijou a jsou v klidu.

A doporučuji neslevit a dávat opravdu přesně podle doporučení - my jsme z výsledku 2c (aspoň myslím) měli 2a za 3 měsíce - takže velké a rychlé zlepšení. Pak jsme dečku obřadně rozcupovali na kousky, ale vlastně na ni vzpomínáme v dobrém - pomohla ke zdravým tlapkám.

• Nahlásit
  • Citovat
14598
16.4.10 22:15

dudku - předtím jsi neuvedla, kolik maličké je… drž se, určitě se to srovná. Neumím si představit, že by malá tak brzo dostala peřinku… ale počkej.. KO se dělá v porodnici a pak až v 6 týdnech… jak to, že ve 12 dnech dostala peřinku??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10690
16.4.10 22:26

Ahoj. Moje malá peřinku sice neměla ale pro změnu dostala třmínky. Když je dostala první den a noc prořvala a potom při každém utažení, myslím že je možné že jí to trošku bolí, není navyklá na tu polohu kyčlí ale vydrž zítra už o ničem nebude vědět. :palec:
Já sama jsem jako dítě byla na prkně - tam s dítě uvázalo a nesmělo se z toho vyndat ani na koupání - mamka říkala že ke mě chovali i s tím prknem. :wink:
První týden jsem prý prořvala, no a když mě z něho v 9 měsících sundali, řvala jsem prý zase týden- byla jsem už zvyklá.
Oni děti jsou strašně přizpůsobivé a spíš to trápí maminky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
18.4.10 21:37

Dudku,
jestli malá dostala peřinku ve 12 dnech věku, tak peřinku rozhodně pečlivě noste!!! V tomhle věku se peřinka nedává každému, jen tam, kde je k tomu opravdu důvod. Dobré je, že od narození do konce 6nedělí udělají kyčle velký skok ve vývoji. Pokud budete peřinku důsledně používat, je velká naděje, že se jí brzy zbavíte!
V rozporu s doporučeními českých ortopedů bych ale miminko nechávala každý den při přebalování tak 15-30 min, aby si zakopalo nožičkama na volno, tj. bez plenky i bez peřinky. Důvod: Peřinka dovolí novorozeněti minimum pohybu. Bez pohybu je i kyčelní kloub a německý ortoped Fettweis (propagátor nošení v šátcích) upozorňuje, že může dojít ke špatnému prokrvování kyčelního kloubu a tím jeho poškození.

Jak usnout? Srovnalo se to už nebo problém přetrvává?

Tady si přečti:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…
http://www.nosenideti.cz/china.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dudek
19.4.10 18:06

Už usíná na boku vypodložili jsme ji polštářema aby se nepřekulovala a dávám jí na bříško . Ale spaní na zádíčkách jde jen v kočárku.¨
Ale je hrozně protivná .

• Nahlásit
  • Citovat
5137
20.4.10 01:34

Na boku ne moc často, jen na usnutí, nebo se musí podložit horní nožička - aby se horní nožička nevyvracela.
Pokud je neklidná, tak dávej pozor na známky neurologického dráždění. U nás to bylo prohybání zádíček do luku, tj. vlastně most. Příčinou byla nevhodná velikost peřinky (příliš velká).
Je to trápení s kyčlema, co? :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dudek
20.4.10 10:51

No a nevíte někdo jaký je rozdíl mezi peřinkou a marwelovými kalhotkami? My jsme dostali půjčené kalhotky a jsou o mnoho lepší. Malá je v nich klidná, krásně spí na zádech i na bříšku a má nohu dokonce víc od sebe než v té peřince. Ta peřinke mi přijde na malou velká a jedno kolínko jí pořád zalízá jakoby dovnitř tý peřinky, kdežto v těch kalhotkách je spokojená a nohy drží krásně od sebe. Toho Drů. se na to bojím zeptat - je to protiva a nic nevysvětlí.

• Nahlásit
  • Citovat
xxEdward
20.4.10 14:41

Ahoj, já se na Marwela ptala ortopeda - řekl mi, že by mi to nedoporučoval. Že prý už bylo tolik „nových a lepších“ výrobků, že už to ani nesleduje. Prý je to jen moje zodpovědnost, ale on by do toho nešel - také by se mohlo stát, že to nepomůže a ty prováháš ten nejlepší okamžik na nápravu kyčle - pak může mimčo skončit v nemocnici, a to by sis vyčítala. Hodně asi záleží na nálezu - my jsme měli 2c, po 3 měsících dečky to bylo 1a. Také se mi Marwel líbil, tak jsem se těšila, jak malé ulevím. Ale nakonec jsem dala na rady lékaře.

A neboj, dečka bude brzy spíš malá, až jsem si ke konci říkala, zda nekoupit větší, jestli to ještě pomáhá. Ono to rychle uteče a budete mít kyčle v cajku :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama