Neštovice u 4 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 22:08
Neštovice u 4 měsíčního miminka

Zdravím,
V pátek chytil náš 4. Měsíční syn neštovice, chytil je od staršího brášky :( v pondělí jsme byli u naší Dr. Říkala že to máme mazat gelem ale kdyby jsme spozorovali nějaké změny máme jet na infekční.. Dnes to začalo hodně hnisat a má to tak sedřene že je místy i krev.. Myslíte že je to normální průběh? :,( setkal se s tím prosím někdo? Přikládám fotografie. Předem děkuji za odpověďi :,(

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

mimoušel
Kecalka 284 příspěvků 171 inzerátů 01.05.18 22:13

No, málý měl neštovice ve 3měs. chytil to také od staršího ale bylo to ok. Já myslím, že je nebezpečné to mít v očičkách, to se pak musí dát nějaká mast ale přesně nevím. No asi jsem moc nepomohla.

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 01.05.18 22:16

No, vypadá to ošklivě, a u těch očiček se mi to vůbec nelíbí, raději bych zítra zajela zítra k doktorce :), lepší zbytečně než pozdě

jessikka
Extra třída :D 10744 příspěvků 01.05.18 22:17

Mně se to nelibi, jela bych. S takhle malým špuntem jo. Možná zbytečně, ale jela bych.
Chudinka, musí to pro něj být strašné.

Nikuu
Stálice 68 příspěvků 01.05.18 22:17

Dcera měla teda až v roce a měla je dost. Ale tohle se mi podle fotek moc nelíbí. K dr bych radsi zašla, přijde mi to na nekterych mistech zanicene.
Ať je malý brzy v poradku :hug:

Helileli
Závislačka 2874 příspěvků 01.05.18 22:20

A to si to tak malé mimco drbe? 8o Koupila bych hypermangan, udělala světle růžovou lázeň, mimino do ní jen namočila, hned bych vytáhla a velmi opatrně osušit tetraplenou. Žádný gel bych nemazala, nevím co dáváš, ale mohl pupínky jen zbytečně rozmočit. Dítě by mělo být ve volném bavlněném oblečení v suchu. Pokud nemá horečky, tak bych ten průběh brala ještě pořád jako lehký, u nás nesrazitelne čtyřicítky dva dny, řev, syn byl tedy o půl roku starší. A výsev pupínků po stovkách, skoro nebyla vidět normální kůže, všude pupínky.

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 01.05.18 22:25

@Helileli no, jako ten gel se mi zdá divný,, upravu infekční, takže bych jela hned na infekční
a pakk nám zakladatellko prosím napiš, jak jste dopadli

Příspěvek upraven 01.05.18 v 22:27

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 01.05.18 22:25

A teď mě napadlo, aby se to nějak nerozlízalo, asi bych mu raději dala slabé bavlněné rukavice, aby to nemohl tak drbat :think: :think:

Adinka1202
Povídálka 50 příspěvků 01.05.18 22:30

Doktorka na pohotovosti i naše dr. Nám poradila gel na neštovice Virasoothe. Říkali že ho koupat nemám.. Tak proto se ptám, aby jsme něco nezanedbali :,(

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 01.05.18 22:37

My měli neštovice před 6,5 lety kdy měl syn půl roku, používali jsme tano hermal a koupali v hypermanganu, klidně i 2× denně a sušili fénem. Ty koupele si užíval.

Helileli
Závislačka 2874 příspěvků 01.05.18 22:38
@Adinka1202 píše:
Doktorka na pohotovosti i naše dr. Nám poradila gel na neštovice Virasoothe. Říkali že ho koupat nemám.. Tak proto se ptám, aby jsme něco nezanedbali :,(

Ono na neštovice se doporučuju mraky zaručených postupu, mně přišel nejlepší ten hypermangan. Nemá se koupat dlouho, aby se pupínky nerozmocily, ale jen dítě strčit do vany a opět vytáhnout. Ten hypermangan desinfikuje, pomáhá zaschnuti pupínků. Děti měly fakt stovky pupínků, nic se jim nepodebralo, ani jeden nemají ani jednu jizvičku.

Adinka1202
Povídálka 50 příspěvků 01.05.18 22:42
@Helileli píše:
Ono na neštovice se doporučuju mraky zaručených postupu, mně přišel nejlepší ten hypermangan. Nemá se koupat dlouho, aby se pupínky nerozmocily, ale jen dítě strčit do vany a opět vytáhnout. Ten hypermangan desinfikuje, pomáhá zaschnuti pupínků. Děti měly fakt stovky pupínků, nic se jim nepodebralo, ani jeden nemají ani jednu jizvičku.

Dobře hypermangan zkusíme, jde mi hlavně o to jak to má hodně hnisajici a do krve, neskrabe si to..tak vůbec nevím jestli zajet radši na to infekční :nevim:

Russet
Extra třída :D 11094 příspěvků 01.05.18 22:44
@Adinka1202 píše:
Doktorka na pohotovosti i naše dr. Nám poradila gel na neštovice Virasoothe. Říkali že ho koupat nemám.. Tak proto se ptám, aby jsme něco nezanedbali :,(

Virasoothe je chladivý, ale řekla bych, že hodně rozmočí. Já mazala Imazolem krém pastou a týden nekoupala. Chudinka, má to opravdu hodně :,(

nataluska
Kelišová 7113 příspěvků 02.05.18 05:14

U nás koupel z hypermanganu a tanno hermal, malé bylo 11 měsíců a toto nám pomohlo.

Anny2148
Kecalka 197 příspěvků 02.05.18 07:11

Syn měl taky neštovice jako miminko, ale naštěstí s mírným průběhem. Nám poradila známá Octenilin wound gel. Není přímo na neštovice, ale neskutečně pomáhal. Je to dezinfekce na hojení ran. Používali jsme od prvních pupinku a pak se to takhle šíleně nerozlezlo. Podobné pupence měl nejstarší syn na místech kde jsme od začátku nemazali. Tak to zkuste. S doktorem neporadím, syn měl boláky i u očí a na pohotovosti mi po telefonu řekli že jezdit rozhodně nemáme

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Rolins přiživuje spor s Rytmusem? Tady je její vysvětlení!

Rozhodli se Dara Rolins a Patrik Rytmus Vrbovský definitivně znemožnit u... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >