3 měsíce a stále pláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Matysek2018
Nováček 9 příspěvků 01.05.18 13:50
3 mesice a stale place

Zkusene maminky, uz si opravdu nevim rady. Mame kluka, dnes jsou mu 3 mesice a stale jen place. Uz v porodnici hodne plakal. Plne kojim a pribira hezky. Prvni 2 mesice byly silene. Po kazdem kojeni, hned po odrihnuti, zacal plakat. Kroutil se jak paragraf, prisuzovala jsem to prdikum. Vyzkouseli jsme snad vse-kapicky, probiotika, fenykl, masaze, zahrivaci polstarek, rektalni rourku a bez efektu. Respektive po rektarni rource se vzdy vyprdel i vykakal, ale i presto brecel dal. Ted uz vydrzi alespon od kojeni 20 min na hrazdicce sam, dalsich 20 min se mnou, ale pak je zase konec. Jde o to, ze cele tyto 3 mesice ho mam porad na rukou ci v manduce(ta se neobejde bez prvotniho place, pak v ni usina) a uz mi dochazi sily…zada mam odrovnany. Nechci ho nechat vybrecet, ale nervy mam take jen jedny. Nemate nektera maminka take takovou zkusenost? Nemame, ze by mezi kojeni nezacal rvat…budu rada za kazdou radu

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vtipna
Kecalka 128 příspěvků 01.05.18 14:23

A nema alergii na mlicko?? Kamaradce taky holcicka plakala, ac byla plne kojena a pak zjistili alergii. Zacali davat specialni UM HA a byl klid. Doporucuju zeptat se na to dr.

Matysek2018
Nováček 9 příspěvků 01.05.18 14:32

To uz me take napadlo, ale vecer mi spinka bez problemu. To je jediny svetly bod, ktery jsem zapomnela napsat :). Po koupani a kojeni, cca 8h vecer, usne sam v postylce, pak se budi ve 3h na kojeni, hned zase usne a pak v 6h, kdy zacina rvaci maraton az do vecera…

kacaba379
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 01.05.18 14:43

V kočárku nespí? Nebo pusit nějaký bílý šum - mně kluci spali u digestoře. Jinak 20 minut pod hrazdičkou je super, to jsem neznala…

dupejj00
Kecalka 125 příspěvků 01.05.18 14:48

Nema hlad, kdyz place hned po kojeni?

LindaPraha
Extra třída :D 12075 příspěvků 01.05.18 14:49

To mi neco pripomina :)
https://www.emimino.cz/…sicu-222465/

kacaba379
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 01.05.18 14:57
@LindaPraha píše:
To mi neco pripomina :)
https://www.emimino.cz/…sicu-222465/

Jeee, tu diskusi si pamatuju :). Zvláštní, jak člověk tohle období vytěsní, když si ctu své tehdejší příspěvky, tak si říkám tyjo, fakt to tak bylo?

Hoa Mai
Kelišová 5395 příspěvků 17 inzerátů 01.05.18 15:02

@Matysek2018 Asi tě nepotěším, ale můj druhý syn byl takový celý první rok. Bolení bříška v tom sice roli hrálo, ale nebylo to jen kvůli tomu, je prostě hodně kontaktní a nesnesl být „odkládaný“. Takže jsem ho prostě nosila, první rok v podstatě prožil v šátku nebo nosítku. Z řevu jsem mívala migrény, takže jsem se ho snažila minimalizovat, navíc jsem měla ani ne dvouleté starší dítě, takže jsem potřebovala mít prostor a volné ruce i na něj. Moje záda to sice odskákala, ale jinak jsme to zvládli celkem dobře a s batolecím věkem se syn hodně spravil. I když je stále dost tulivý a chodí k nám do postele spát, je hodně usměvavý, veselý, samostatný, společenský, spokojený i beze mě ve školce.

Matysek2018
Nováček 9 příspěvků 01.05.18 16:27

Bily sum nezabira, zkousela jsem i zavinovat, ale to je jeste horsi. V kocaru usne, ale neobejde se to bez prvotniho 5min. revu-i presto chodime kazdy den dopoledne na 2hodiny. Nezazila jsem, ze by mezi kojenim nezacal rvat…uz jsem z toho opravdu na palici. Ke vsemu ho jeste muzu nosit jen na 2polohy a nedej boze, ze si s nim sednu nebo se zastavim, to taky rve. Asi se jen potrebuji vypovidat a uklidnit, ze nejsem jedina..

LindaPraha
Extra třída :D 12075 příspěvků 01.05.18 16:29

@kacaba379 a to si vezmi, ze sem sla do druhyho 8o
Ten je posledni tyden neodlozitelny a jen hulaka, ale je fakt, ze je nemocnej. Ovsem davam mu jeste tyden, dokud nebude ok s jestli bude hulakat jako prvni, tak to bude :cert: Ale musim rict, ze je fakt hodnejsi nez prvni, pozoruje vse, proste fakt lepsi. Ja mit tak 5 deti, tak to pate bude v pohode :)

@Hoa Mai a ted treti, co :)) Snad bude hodne

Příspěvek upraven 01.05.18 v 16:32

LindaPraha
Extra třída :D 12075 příspěvků 01.05.18 16:30

@Matysek2018 neboj, rozhodne nejsi :) Ted sem byla s druhym u dr. a prekvapila me, ze rekla, ze si pamatuje prvniho, jak porad rval… Jako nase detska? Vzdyt ma milion deti!! A tri roky si pamatuje meho rvouna! To potesi, ne? ;)

Matysek2018
Nováček 9 příspěvků 01.05.18 16:41

A jak dlouho vam tohle rvaci obdobi trvalo? Vim, ze kazde mimco je jine, ale tak alespon po predstavu :)

Hoa Mai
Kelišová 5395 příspěvků 17 inzerátů 01.05.18 17:05
@LindaPraha píše:
@kacaba379

@Hoa Mai a ted treti, co :)) Snad bude hodne

Příspěvek upraven 01.05.18 v 16:32
:mrgreen: No to si říkám, že teď už bych mohla vědět co a jak a nevyvedlo by mě to tolik z míry. Já měla první dítě hodné - ne, že by to byla knedla, která prospí půl dne nebo vydrží dvě hodiny sám pod hrazdičkou, věnovat jsem se mu musela, od miminka vyžadoval aktivní zábavu, ale byl takový usměvavý, spokojený, broukal si, stačilo si lehnout vedle něj nebo ho vzít kamkoliv mezi lidi, koukal a byl spokojený. Když brečel, tak jsem téměř vždy věděla, co chce. Ten druhý pořád řval a já jsem nemohla přijít na to, co mu je a jak mu můžu pomoct, byl neodložitelný - prořval i přebalování. Při kojení se pořád mlel, kopal, mával rukama, škubal za vlasy, štípal, i v náručí byl takový jakýsi nervózní. Jediná aktivita, která s ním šla dělat, aniž by na mě byl nalepený, bylo koupání/plavání. Pořád jsem si říkala, proč brečí, jestli s ním není něco špatně, jestli ho něco nebolí a my nemůžeme přijít na to co a nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na to, že zakopaný pes je opravdu jen v tom, že on potřeboval být v šátku přimáčknutý na mě, zafačovaný i s hlavou, ručičkama a nožičkama a ideálně s ním chodit nebo houpat na balónu. Žádné zavinování, bílé šumy a podobná šidítka, bohužel ani rada „zalezte si s miminkem do postele“ nebyla myslitelná. Zpětně si myslím, že se nějak hůř smiřoval s přechodem do postnatálního stavu a potřeboval vytvořit podmínky co nejbližší tomu prenatálnímu - přilepený na mě, ve stísněném prostoru, v přítmí a zafuněný. Bohužel nejsem anatomicky uzpůsobená na to kojit v šátku, jinak bychom se možná vyhnuli problémům s kojením. Nicméně i když to bylo náročné, jsem ráda, že jsme se dobrali vyhovujícího řešení a že se to časem usadilo a ze syna je veselé a bezproblémové dítě.

Hoa Mai
Kelišová 5395 příspěvků 17 inzerátů 01.05.18 17:13
@Matysek2018 píše:
Bily sum nezabira, zkousela jsem i zavinovat, ale to je jeste horsi. V kocaru usne, ale neobejde se to bez prvotniho 5min. revu-i presto chodime kazdy den dopoledne na 2hodiny. Nezazila jsem, ze by mezi kojenim nezacal rvat…uz jsem z toho opravdu na palici. Ke vsemu ho jeste muzu nosit jen na 2polohy a nedej boze, ze si s nim sednu nebo se zastavim, to taky rve. Asi se jen potrebuji vypovidat a uklidnit, ze nejsem jedina..

Ano, toto přesně znám, náš taky vyžadoval neustálý pohyb, dokonce ani předklánět jsem se nemohla, to měl asi pocit, že ho chci někam položit, i když byl v šátku. Ale zas jsem mu nechtěla dělat otroka, takže když jsem byla unavená, tak jsem si prostě sedla a máš milánku smůlu, sice ze začátku řval, ale nějak se s tím smířil. Nechávala jsem ho teda v tom šátku, kde chtěl být, ale sedla jsem si do polosedu na křeslo a občas jsem tak s ním i spala.

Nika91
Závislačka 3619 příspěvků 01.05.18 19:45

Jo tak přesně taková je naše nejmladší :mrgreen: v lednu jí byl rok a je to mnohem lepší, ale pořád je to maman :D její první půl rok mám jako v mlze, byla to fakt hrůza :zed: teď už si aspoň hraje se ségrama, ale na záchod bez ní ještě nemůžu :roll: :mrgreen:
Byla jen v šátku, kočárek absolutně nesnášela a nesnáší do dnes, žádný šum jí nefungoval, navíc když jsme začali s příkrmy, přidala se panika když viděla lžičku :zed: s pitím válčíme do dnes :roll: ale vzala na milost brčko a jeden sací hrnek…
Já byla překvapená o to víc, že předchozí dvě holky byli naprosto bez problému. napili se usnuli, hlídat je mohl kdokoli, brečeli jen když měli plnou plenu :mrgreen:
přeju hodně sil, moje mantra v tomhle období byla : Ať už je situace jakákoliv, změní se :kytka: :kytka: :kytka:
Někdy prostě člověk musí vyrůst s dětmi :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama