Reklama

Neštovice u sourozenců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janca895
Povídálka 42 příspěvků 23.01.18 18:18
Nestovice u sourozenců

Dobrý den, mam takový dotaz..starší syn (9) chytl neštovice se kterými přisel do styku i mladší (5).Zůstal doma a zmínila jsem se ve školce a vyhodily nás s tim, že nechtějí aby byly děti nemocne.tak jelikož jsem bez práce nechala jsem si oba doma.Dnes šel starsi do skoly a ve školce nás opět vyhodily ať jim přinesu potvrzení o bezinfekčnosti. Jenze já si nejsem jistá jestli je měl nebo ne, tenkrát měl tři pupínky a nic a zatím nic od staršího nechytl.Jde o to že jsem konečně po půl roce sehnala praci 1ho nastupují a pokud je neměl znamená to dva týdny ještě doma jestli je náhodou nechytl a to si nemůžu dovolit. Zajima mě jestli to skola že zákona po me může vyžadovat. dekuji

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sara1000
Kelišová 5549 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 18:20

@janca895
Neporadim tedy s tim, zda to mohou chtit, ci ne.
Kazdopadne, kdyz jsem toto resila u dcery.Tak ji dr. normalne nabrala krev a zjistila protilatky a vedela jsem z vysledku zda je mela, ci ne.

Karleon
Kelišová 5306 příspěvků 23.01.18 18:28

Pokud je dítě zdravé - nejeví známky žádného onemocnění, odvedla bych ho do školky a o ničem víc se nebavila. Žádné takové potvrzení ti nikdo nevydá, neustále mezi lidmi lítají všelijaké nemoci, neštovice jsou běžné dětské onemocnění, nechápu tu hysterii.

Tunrida
Hvězda diskuse 47429 příspěvků 23.01.18 18:29

Potvrzení o bezinfekčnosti po nemoci, která neproběhla? Odveď ráno kluka do školky a učitelce dej kontakt na psychiatra :roll:

janca895
Povídálka 42 příspěvků 23.01.18 18:36

Moje řeč já se to snažila učíte taky vysvětlit ale nebavily se semnou o tom stejně i ředitelka.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 23.01.18 18:50

Inkubační doba neštovic je 10-21 dnů. Takže 2 týdny už máte za sebou než se vyléčil starší syn a tento týden ještě do práce nejdeš, takže bys to bez problémů měla zvládnout i kdyby ti Dr. potvrzení o neinfekčnosti napsat nechtěl.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 34 inzerátů 23.01.18 18:54

Co znamená, že tenkrát měl tři pupínky?

A jak je to dlouho, co je starší měl, když šel dnes do školy? To už by se i u mladšího projevily, ne?

Nechápu, proč by měli mít potvrzení od doktora, je to běžné dětské onemocnění, se kterým se musí počítat, když ho nepřinese váš kluk, donese to někdo jiný… My takhle v létě rušili dovolenou, kvůli neštovicím, ani jsme nevěděli, že ve školce jsou.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 23.01.18 18:54

To mi připomíná jak nám vykládala učitelka ze školky, že jim tam maminka vodila fakt hodně nemocné dítě a tak po ni jednou taky požadovaly potvrzení od Dr., že je zdravý. Maminka zašla bez dítěte za Dr., která ač ho neviděla, tak mamince to potvrzení vystavila. Od té doby učitelky potvrzení nechtějí, jen upozorňovaly, že kašel nebo rýma u dítě je už za hranou.

Lucie_Sx
Závislačka 3013 příspěvků 23.01.18 19:19

Tak potvrzení o bezinfekčnosti třeba na školku v přírodě stejně potvrzují jen rodiče, ne?
Tak bych jim napsala papír, že „syn se setkal s neštovicemi 2.1., inkubační doba max 21 dní už uběhla, potvrzuji tedy, že syn je zdravý“ - podpis.
A máš to. Nebo se s nimi hádat a trvat na svém, no.

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 23.01.18 19:47

Po mně takto chtěli ve školce potvrzení, když jsem omlouvala děti pro střevní chřipku. Takže jsme museli naklusat k Dr, výtěr, čekání na výsledky, vypsání potvrzení… Od té doby si dávám pozor na pusu a kdykoli omlouvám, mají rýmu, maximálně kašel. Ne proto, že bych tam chtěla strkat prujmujici dítě, ale kvůli té zbytečne návštěvě u Dr, kdy vždycky trnu, co dalšího přitáhneme.

Nechala bych dítě doma, v pondělí bych si nechala vystavit potvrzeni, samozřejmě pokud bude zdravý a pro příště bych si vzala poučení ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 23.01.18 19:52

@janca895
promin ale je to tvoje hloupost že o tom vykládáš..já nechala děti nakazit schválně..v in­kubační době normálně chodili do školky ( i jsem se na to ptala pediatričky a ta mi řekla že prostě během té doby je považováno za zdravé dítě.
Tohle po tobě učitelka chtít nemůže, a pokud se za ní postavila i ředitelka, tak smůla, leda se obrátit na zřizovatele..osobně bych zašla za dr, vysvětlila ji situaci a nechala si nějaký papír napsat, at mají " učitelky " klid..
příště nikde nic neroztrubuj.. :nevim:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 23.01.18 20:16

Co je to za hysterky? Deti si tim stejne musi projit. Ja bych nechala nejmladsi nakazit umyslne, ale zrovna nikoho v okoli nemame.

janca895
Povídálka 42 příspěvků 23.01.18 22:00

Je to týden a jeden den.Mudr řekla že měl lehkého průběh vše má zahojene a může do školy…Byl to hloupý prokec, malý řekl že má Vojta pupínky a musíme je mazat a učitelka se mě ptala co mu je načeš já musela s pravdou ven :zed:

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 24.01.18 07:02
@janca895 píše:
Je to týden a jeden den.Mudr řekla že měl lehkého průběh vše má zahojene a může do školy…Byl to hloupý prokec, malý řekl že má Vojta pupínky a musíme je mazat a učitelka se mě ptala co mu je načeš já musela s pravdou ven :zed:

tak jestli to řekla mudr, tak to určitě i napíše na papír pro ty dvě prezidentky zeměkoule.. :roll:
jinak po neštovicích - ať už proběhli lehce bývá prostě imunita snížená..jde o to, že když se ted vrátí do školky, ne že on by mohl někoho nakazit, ale spíš může chytnout kdejakou srajdu, protože tělo je oslabené..dokud to jde, nechala bych doma i když je v podstatě zdravý, pokud to nejde tak hold šup do školky i s potvrzením :nevim:

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 24.01.18 09:40

@smurfka neštovice měl starší syn a zakladatelka teď řeší mladšího, u kterého není jasné, zda neštovice propuknou a proto ho učitelky nechtějí vzít do školky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >