Reklama

Dítě má opakovaně antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 20:56
Dítě má opakovaně atb

Máte tu některá dítě, co má hodně často atb?
Syn má od října už potřetí atb. Loni i předloni je měl za zimu cca 6×, rok předtím 4×. Máte doma někdo taky takový extrém? Jaký to mělo dlouhodobý vliv na zdraví a další? Celkem mě to děsí.
Neřešte, prosím, jestli to je odůvodněné a že to není normální. Ráda bych jen konkrétní zkušenosti těch, kteří si tim prošli.
Děkuji za reakce.

Reklama

Reakce:

radulaur
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 22.01.18 21:06

Ahoj, syn to tak měl ( má starší sestru, ta vždy něco donesla, ona to ustala bez atb, jemu se to rozjelo vždy…) již od mimina, první a druhy rok hrozné…opakovaně. atb, 2× hospitalizace s těžkou bronchotidou…mezi 3-4 rokem se ro pomalu zacalo uklidňovat, je pravda že ve školce v té době víc nebyl než byl, ale ubylo množství atb, od 5 let je zatim klid…za mesic mu bude šest a letošní sezona zatim relativně dobrá (jeden asi 14 denní větší kašel, ale bez atb)…tak uvidíme, ale tendence je zlepsovaci.

elis009
Povídálka 30 příspěvků 22.01.18 21:13

Také jsem často krát jako dítě byla nemocná a dostávala antibiotika, člověk si tím totálně odrovná střeva i imunitu a těžko se získává zpět. Ale víte co, zkusila bych zajít za homeopatikem, je to neinvazivní a přírodní léčba a věřím že by to mohlo pomoct. Potom lázně? Určitě máte nárok. Mě osobně, jakožto ženě, pomohlo těhotenství. Od té doby jsem nebyla ani jednou nemocná, až na rýmu, kterou mám po roce a půl právě teď. Jinak musím zaklepat, je mi fajn :-) Ale samozřejmě tomu zásluhy moc nepřipisuji. Kdo ví, co se stalo. Ale zda Vás to uklidní…od narození dcery jsem měla 4× po sobě antibiotika, každé s pauzou tří týdnů…zánět prsa…potom jsem dostala homeopatika které zánět potlačují a ejhle, pár dnů při potížích a už se to neobjevilo. teď jsou to dva měsíce co mám klid.

Tak držím palečky. :mavam:

anahry
Kecalka 355 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 22:54

Pokud jsou ATB nevyhnutelná a opodstatněná (bylo provedeno CRP), tak dělej vše pro to, aby jejich negativní dopady byly co nejmenší (minimálně probiotika). Dnes se z nich stal strašák doby, ale to je zapříčiněné jejich nadužíváním a předepisování tam, kde nic nezmůžou (virový původ nemoci). Časté užívání tedy vede k rezistenci, alergiím, snížené imunitě atd.
Takže, pokud lékař předepisuje rozumně a pouze v případě, kdy je to potřeba, nevěš hlavu. Zaměř se na to, jak posílit synovu imunitu, aby to další sezónu nebylo stejné.

Halamka
Závislačka 3560 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 05:26

@anahry :palec:
Resit proc tedy nebudu, ale to ty urcite delas. Aby nebral atb jen proto, ze ma kasel nebo rymu nebo virozu.
Dcera mela nejvic dve za zimu, kdyz se ji po mesici vratila spalova angina. Jinak se dr snazila resit lokalne - atb do nosu, a tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 06:45

@anahry @Halamka atb má vždy opodstatněné. Např. zánět středního ucha, který teče 5 dní po píchnutí. Museli mu ucho vyplachovat a čistit. Teď to je nejčastěji na uši, kdy se zánět třeba 2-3× vrátí, tak ho preleci atb. Loni měl 3× zápal plic. Pokaždé crp nad 50.
Doktorka to řeší různě. Většinou mu atb nedá hned, ale třeba nás zve po 2-3 dnech na kontrolu. Včera jsme u ní byli po 5 dnech horeček, kdy mu horečka stoupla nad 40 a pořádně nešla srazit. Nakonec mu i hodně stouplo crp.
Imunitu posilujeme celou dobu. Svým způsobem se to lepší. Nemoci jsou kratší.
Zkoušeli jsme homeo a je to předražený cukr. :(
Probiotika dostává vlastně celou zimu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 06:48

@anahry a i když je doktorka předepisuje nerada a snaží se to řešit jakkoliv jinak, tak jedním to, že je ve 3 letech měl už skoro 20×. Jen do roka věku je měl 4×. A to je to, co mě děsí nejvíc.

brumi
Kelišová 6440 příspěvků 23.01.18 06:56

A přímo na imunulogie jste byly? počítám že i všechny vyšetření dr v rámci jejich možností provedla, sťery z krku a pod, zda nemá nějakého streptokoka, často za silnou nemocností stojí alergie a pod. Mám tři z toho nejstarší je to samé. jen od září měla 6× atb vždy po pokusy o vyležení :zed:,bojujume s tím už dlouho teď má rybomunil a musím klepat už se drží pár týdnů ok. Nejmladší ten Měl zas atb kolikát i 2× do měsíce pro opakované záněty uší nebeo průdušky. Tkaže také imunologie léky na imunitu a plno vytamínku pro celkové zásoby oba dva. Každopádně moc držím palečky, vím jak je to náročné furt nemocné dítko, Hlavně dávej probiotika, vlákninu aby střeva trpěla co nejméně, a jak sjem psala pokud dr nezkoumala hlouběla, trvat na tom…

brumi
Kelišová 6440 příspěvků 23.01.18 07:02
@Anonymní píše:
@anahry a i když je doktorka předepisuje nerada a snaží se to řešit jakkoliv jinak, tak jedním to, že je ve 3 letech měl už skoro 20×. Jen do roka věku je měl 4×. A to je to, co mě děsí nejvíc.

jinka nechci strašit ale já sama byla to samé v půl roce poprvné hnedka oboustranný zápal plic, a pak už to jelo jedna nemoc za druhou atb co chviličku, imunita dostala hodně zabrat a i teď v dospěli jsem hodně náchlná cokoliv chytit, ale ted to pozitivní z toho nejhorší jsem vyrostla, ve školkovém věku to bylo ještě náročné ale s nástupem do první třídy se to začalo rapidně zlepšovat. Teď bacila od dětí chytím vždy ale zvládám bez atb v 90% jen vyležím den dva max. On je to takový začarovaný kruk vzhledem věku je tělo ještě dost slabé a chudák se sotva uzdraví z jednoho a kdy má tělo nabrat zase síly už je zase nemocný a každou další nemocí je to horší, protože imunita nemá čas se ani vlastně dělat. Chodí už do školky nebo ještě doma?

anahry
Kecalka 355 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 13:57
@Anonymní píše:
@anahry @Halamka atb má vždy opodstatněné. Např. zánět středního ucha, který teče 5 dní po píchnutí. Museli mu ucho vyplachovat a čistit. Teď to je nejčastěji na uši, kdy se zánět třeba 2-3× vrátí, tak ho preleci atb. Loni měl 3× zápal plic. Pokaždé crp nad 50.
Doktorka to řeší různě. Většinou mu atb nedá hned, ale třeba nás zve po 2-3 dnech na kontrolu. Včera jsme u ní byli po 5 dnech horeček, kdy mu horečka stoupla nad 40 a pořádně nešla srazit. Nakonec mu i hodně stouplo crp.
Imunitu posilujeme celou dobu. Svým způsobem se to lepší. Nemoci jsou kratší.
Zkoušeli jsme homeo a je to předražený cukr. :(
Probiotika dostává vlastně celou zimu.

To je mi líto, že v tom takhle lítá. Hele, já ti napíšu svojí zkušenost (zdůrazňuji svojí, takže to neber jako obecně platné). Dcera nebyla do nástupu do školky ani jednou nemocná. Pak to začala. Vždycky kašel, horečka, hnusná rýma. Tenkrát byla bídná v jídle, takže moc „přirozených“ vitamínů jsem do ní nedostala. Začala jsem jí dávat sirup z hlívy a Acerolu jako zdroj vit. C. Teprve po asi dvou měsích jsem viděla změnu. Ve školce vysoká nemocnost a ona se držela. Vždycky na jaře jsem vysadila a začla dávat koncem léta. Ale letos, resp. vloni jsem zaspala. Byl fofr, tak jsem prevenci neřešila a bum. V říjnu to začlo. Opět horečka, chycené horní dýchací cesty, rýma. Navíc to od ní vždycky dostal mladší, kterej skončil na kortikoidech, aby se neudusil. Ani do jednoho nedostanu blbej čaj. Všechno do nich rvu pod tlakem, hrůza.

Já sama se s úspěchem léčim pouze bylinama. Už mám vychytané, co mi hned zabere. Ale s dětma je to složitější. Tak jsem opět začala dávat hlívu a do pití jím tajně míchám Acerolu. Přidávám vit. D v přírodní formě a prášek z Kozince blanitého (to jim taky tajně míchám do pití). Koupila jsem domácí inhalátor (cca za 1500 kč) a dávám dýchat Vincentku. To jim nevadí. A (ťuk, ťuk) jsou v pohodě. Okolo nás to teď všechno popadalo, naše se zatím drží. Takže, zaměřila jsem se na to, na co jsou náchylní. U nás to jsou tedy dých. cesty a dutiny. Tím jsem ti chtěla říct, abys šla po tom, co je jeho nejslabší stránka a tam se to snažila posilnit. Já na homeopatika už taky nevěřím, ale na přírodní léčbu jako takovou, ano. Hlavně tedy ve formě té prevence.
Množství ATB, která už dostal, nezměníš, tím se teď fakt netrap. Jsou děti, které jsou na horších chemických koktejlech celé dětství a žijou. Hlavu vzhůru a držím palce v boji s nemocemi!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 14:15

@anahry inhalátor máme. Dýchá pořád Vincentku.
Cpe se pořád ovocem a zeleninou. Denně má něco - okurku, papriku, zelí, salát, rajčata, kysané zelí… Denně má zeleninu i k obědu - španát a různé zeleninové směsi. On naprosto přestal jíst maso.
Ovoce totéž. Teď má denně mandarinku/ba­nán/jablko. V létě se cpe tím, co máme na zahradě.
2 roky dostává denně rybí ruk. Kromě toho měl hlíváčka, Imunoglukan a další.
On je nemocný od půl roku věku. Složil se nám po prvním očkování a od té doby se vezeme.

anahry
Kecalka 355 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 15:12
@Anonymní píše:
@anahry inhalátor máme. Dýchá pořád Vincentku.
Cpe se pořád ovocem a zeleninou. Denně má něco - okurku, papriku, zelí, salát, rajčata, kysané zelí… Denně má zeleninu i k obědu - španát a různé zeleninové směsi. On naprosto přestal jíst maso.
Ovoce totéž. Teď má denně mandarinku/ba­nán/jablko. V létě se cpe tím, co máme na zahradě.
2 roky dostává denně rybí ruk. Kromě toho měl hlíváčka, Imunoglukan a další.
On je nemocný od půl roku věku. Složil se nám po prvním očkování a od té doby se vezeme.

Aha, tak tam je to na asi na komplexnější rozbor. A s tím očkováním - určitě to může být spouštěč. Ale do toho se tady veřejně pouštět nehodlám. Nechci zbytečně bouřit emoce. Zkus se porozhlédnout po nějakém lékaři, který se zabývá celostní medicínou. Pokud je tam prapůvod potíží už takhle od miminka, tak to asi bude běh na dlouhou trať, ale důležité je to začít řešit. Čím dřív, tím líp.

Halamka
Závislačka 3560 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 15:39

To je na prd. Dceri napsali na alergologii luivac, prvni rok zabral dobre, druhy uz mene.
Vzala jsem ji k poradci od Jonase, dostala kapky Joalis a po pul roce kapani se jeji zdravi zlepsilo o 99℅

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >