Netoxické praní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
79
8.1.22 20:26

Netoxické praní

Dobrý večer, chtěla bych přejít na netoxické praní. Poprosím nějaké vychytávky a v čem přesně perete.
Moc děkuji za váš čas
Přeji pěkný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11902
8.1.22 20:34

Co si pod tím představuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 20:40

Přilípnu se, taky mě zajímají tipy zkušenějších. Já kupuju prášky v bezobaláči, je to tuším Tierra verde a teď se pokusím namíchat si vlastní, docela se mi líbí recept z Lišky mazané, kde kupuju suroviny na kosmetiku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
8.1.22 20:43

@Ba-stet
já právě koukala na stránky netoxickádomacnost. cz
a tam mají mýdlové vločky atd. Ale chtěla jsem postřehy více lidí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
8.1.22 20:44

To mi něco připomíná :lol:
u lesní studánky uviděl spanilou selskou dívku Boženu, jak pere prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 20:49

@saphir Já si míním nastrouhat kokosové, to používám už dlouho (mimochodem spolu s lufou úplně boží na mytí nádobí). A ty prášky z TV mi vyhovují, akorát pozor, nesmí se v nich prát některé druhy látek, třeba flís. Ještě bych si chtěla namíchat máchadlo z kyseliny citronové, ale jsem teď ze začátku roku nějaká marná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
8.1.22 20:50

@Ba-stet
A s tím máchadlem, to se nalije na začátku praní? Někde jsem četla, že v závěrečné fázi. Ale nějak se mi nechce stát a hlídat pračku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 20:51

@saphir Jinak máš-li někde blízko bezobalový obchod, tak tam spoustu věcí seženeš za docela fajn peníze (plus mě vyhovuje, že si toho můžeš koupit kolik chceš), na netu to pak hrozně prodraží doprava, nebo se musí dělat brutal zásoby, na což já nemám místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
8.1.22 20:52

Prášková soda z drogerie, případně ocet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 20:54

@saphir Já ho chci hlavně na látkovky a ty máchám zvlášť. Ale jinak dobrý postřeh, snad se někdo připojí. Hlídat pračku taky nejsem ochotná. Možná @ugluk, @klamonožka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9532
8.1.22 20:56
@saphir píše:
„@Ba-stet“
A s tím máchadlem, to se nalije na začátku praní? Někde jsem četla, že v závěrečné fázi. Ale nějak se mi nechce stát a hlídat pračku :D

Na začátek ne, ani nehlídej pračku :D, to dej do přihrádky na aviváž :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9532
8.1.22 21:10
@saphir píše:
Dobrý večer, chtěla bych přejít na netoxické praní. Poprosím nějaké vychytávky a v čem přesně perete.
Moc děkuji za váš čas
Přeji pěkný večer

Při praní na 60C - mýdlové vločky z kokosového mýdla dám do síťky na praní a dám do bubnu k prádlu, do přihrádky na prášek prací sodu, k bílému ještě perkarborát sodný, do přihrádky na aviváž kyselinu citronovou naředěnou vodou.
Věci na 40C peru v tekutém Sonettu Neutral, do přihrádky na aviváž dám kyselinu citronovou naředěnou vodou.
Na funkční prádlo a fleece se doporučuje Attitude bez vůně - to jsem nezkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 21:12

@meduzza Neničí perkarbonát oblečení, když ho používáš dlouhodobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9532
8.1.22 21:26
@Ba-stet píše:
@meduzza Neničí perkarbonát oblečení, když ho používáš dlouhodobě?

Používám ho k bílému oblečení 6 let a ničeho jsem si nevšimla. Ale zkoušela jsem ho použít do myčky a tam mi přišlo, že ničí ty plasty a gumy. Tam už jsem ho pak nedala. U pračky jsem ochotná to risknout, tam mi minule odešly ložiska, ta guma ještě byla ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17479
8.1.22 21:29

@meduzza Díky :palec: Já perkarbonát objevila teprve nedávno. Používám ho jen občas, tak mě zajímalo, jak je to dlouhodobě. Na tu myčku myslíš, že je to blbý i třerba na občasný čištění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat