Covid u miminka 2 měsíce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 17:58

Covid u miminka 2 mesice

Zdravím, potrebuju poradit..
Všichni máme covid a malej to odnáší nejvíce…
Včera navštíveno pohotovost měl 40. Dali nám čípek a poslali domu s tím, ze každých 6 hodin další. Teplota mu stojí furt mezi 38,5 a 39. Miminko co cely den zaplace 2× teď place cely den, navic je to naše první nemoc a já jsem na prášky.. malej je rozpalenej a nevím co bych pro nej mohla ještě udělat :,(. Mužů říct ze snad není nic horšího než nemocné dite.. a ještě k tomu když si nemůže říct :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29648
8.1.22 18:00
@Anonymní píše:
Včera navštíveno pohotovost měl 40. Dali nám čípek a poslali domu s tím, ze každých 6 hodin další. Teplota mu stojí furt mezi 38,5 a 39. Miminko co cely den zaplace 2× teď place cely den, navic je to naše první nemoc a já jsem na prášky.. malej je rozpalenej a nevím co bych pro nej mohla ještě udělat :,(. Mužů říct ze snad není nic horšího než nemocné dite.. a ještě k tomu když si nemůže říct :,(

a oni vás pozitivní na covid pustili do čekárny a do ordinace 8o?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
8.1.22 18:01

Kojit, kojit, kojit… :srdce: Nosit, být s ním, potírat celicko a ručičky vlažnou vodou. Držím pěsti, snad bude brzy dobře. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:06

@stinga vy mate starosti… ano pustili nás. Předem se do nemocnice vola..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:07

@Takco kojime hodně … to u mě vydrzi ale nosit chce jen od přítele nevím proč :,( :,(. Pritel ho má furt na hrudi a když něco potřebuje udělat a vezmu si ho já, tak pláč

• Citovat
  • Nahlásit
321
8.1.22 18:10

@stinga

Tak asi když jeli do nemocnice, tak je snad normální, že je neposlali domů, ne?

Jinak zakladatelko držím palce, také nemoci malého špatně snáším, hlavně aby hodně pil MM nebo UM. Bude to dobrý :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:12

@Gabiiinka dekujem. Nejraději bych si to cele vzala.. všichni rikaj ze horečka je normalni u děti, asi plašim, kdyby to byl třeba zub tak se tak nebojim, ale jak je vsude kolik lidi má následky po covidu tak mám strach

• Citovat
  • Nahlásit
2306
8.1.22 18:15
@Anonymní píše:
@stinga vy mate starosti… ano pustili nás. Předem se do nemocnice vola..

No chtěla jsem něco takového odepsat, ale byla jsi rychlejší. Na pohotovost se volá předem, a opravdu chápu, že jste s tak malým mimčem vyděšení, taky bych neseděla na zadku nečinně… Mám batole, a že máma nese špatně každou nemoc, zvlášť u tak malinkého dítěte je jasné.
Jak už tu zaznělo - hodně tekutin (ve vašem případě jen mm) a srážet teplotu podle předpisu /nedávat víc/. Moc se toho dělat nedá, je to jako chřipka, takže jde „léčit“ jen symptomy a čekat, až se organismus popere. Pokud chce jen přítele, ať ho nosí on. Důležité je, abyste byli všichni alespoň trochu v klidu a udělali mimču tu situaci snesitelnou. Věřím, že za pár dní bude líp. 38,5 - 39 není málo, ale u dětí je to malinko posunuté. Držím palce, ať je to co nejdřív pod 38 a nejlépe 37 :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
8.1.22 18:18
@Gabiiinka píše:
@stinga

Tak asi když jeli do nemocnice, tak je snad normální, že je neposlali domů, ne?

Jinak zakladatelko držím palce, také nemoci malého špatně snáším, hlavně aby hodně pil MM nebo UM. Bude to dobrý :kytka:

no já nechci být hnusná, ale normální to není, to měli teda velké štěstí, že je vzali, běžně přece covid v izolaci nesmí chytit ani svou vlastní kliku z venkovní strany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
8.1.22 18:18

Možná je přítel studenější, tak chce být u něj. Zkuste víc vyvětrat, netopit, omývat ho chladnější vodou, klidně vlezte do sprchy s ním, a omývej třeba jen nožičky a ručičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
8.1.22 18:19
@Anonymní píše:
Včera navštíveno pohotovost měl 40. Dali nám čípek a poslali domu s tím, ze každých 6 hodin další. Teplota mu stojí furt mezi 38,5 a 39. Miminko co cely den zaplace 2× teď place cely den, navic je to naše první nemoc a já jsem na prášky.. malej je rozpalenej a nevím co bych pro nej mohla ještě udělat :,(. Mužů říct ze snad není nic horšího než nemocné dite.. a ještě k tomu když si nemůže říct :,(
Čípky se dají stridat - Nurofen a Paralen po 3 hodinách (tedy např. v čase 0:00 Nurofen, 3:00 Paralen, 6:00 Nurofen 9:00 Paralen, 12:00 Nurofen. Když bude mít nižší teplotu, bude mu určitě lépe. Nurofen obecně zabírá líp, než Paralen.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 18:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
8.1.22 18:20
@Anonymní píše:
@stinga vy mate starosti… ano pustili nás. Předem se do nemocnice vola..

no tak už tu psali různí covid nemocní, že třeba 8letá dcera má šílené bolesti zubu a k zubaři nesmí, nevezmou ji, musela čekat těch 14 dní, než jim skončila izolace - tak to máte dobré lékaře na pohotovosti :palec:
u nás se léčí po telefonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
8.1.22 18:22
@stinga píše:
no já nechci být hnusná, ale normální to není, to měli teda velké štěstí, že je vzali, běžně přece covid v izolaci nesmí chytit ani svou vlastní kliku z venkovní strany

Je to úplně normální postup. Na pohotovost se volá a oni rozhodnou, jak budou postupovat, jestli někdo vyjede k nim domů, nebo kam mají jet. Pokud tam zavolají, že mají dítě 2m s covidem a vysokou horečkou, tak je fakt do háje nikdo nepošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
8.1.22 18:23

Takova myslenka-nema zimnici a nemuze mu byt zima? Zazila jsem to u syna (viroza a zimnice) a doslo mi to az zpetne, ze chtel vic zahrivat, mel i studené ruce a nohy, i kdyz byl obleceny-chtel jeste do deky a ke mne. Mozna se malemu libi u partnera protoze vic hreje? :think:
Jinak kamaradky rodina mela cela covid, i 3tydenni syn, a mel pry jen teplotu a rymu, snad se to u vas brzo zlomi a bude dobre :srdce: a jak dlouho uz je mu takhle zle? Mmch taky bych umirala strachy, drzte se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:27

@biancaa 2 dny hodně spi ale až včera v 11 večer měl horečku. Pravé nám volal kamarád u kterého jsme byl na Silvestra ze mají covid a ze ho měli i před měsícem :think: 8o tak už je jasné od kud. Dekujem. Snad bude lip aspoň zitra

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat