netypický AE - pupínky a svědí

2580
11.7.06 12:04

netypický AE - pupínky a svědí

Ahoj holky,

vím, že o EA tu toho bylo napsáno dost, starší diskuze jsem pročítala. Potřebovala bych ale přesto poradit.
Ondra má na obličeji (asymetricky) svědivý červený pupínky - už tak 8 týdnů. To místo se nezdá vysušený. Zhoršuje to chlorovaná voda. Podle Dr je to netypický AE :roll:
Klasicky na to napsala mast s kortikoidama. No párkrát jsem to namazala, ale žádný efekt to nemá. A ještě Fenistil kapičky, takže ho to už nesvědí. Že by na to měla vliv nějaká potravina jsem nevypozorovala, ale před týdnem jsem radši začala s nemléčnou dietou. Ondra je kojenej, před 3 dny jsme začali s mrkvičkou.
Máte někdo zkušenost s podobným ekzémem? Čím mu to mám mazat? Jak se toho zbavit? K Dr jdeme až za měsíc, má teď dovču.

Moc díky
Danča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

342
11.7.06 13:27

Dančo,máme něco podobného na hlavičce…jeden červený pupínek(jako neštovička) a kolem se „vysejou“ další…nehnisá to,jen to svědí,a při rozškrábání z toho teče sérum.
Máme to už asi 6měsíců,vlastně se to objevilo po léčbě ATB,kdy byl malé v krku zjištěn Hemofilus (potíže žádné)

Nechová se to jako ekzém,nereaguje to na nic,kromě vody (umytí),pak se to zhorší - ale máme studnu,takže chlor to nedělá…většinou to odléčím nějakou mastičkou (zabrala A-Derma,pak Avene)…ale zase se to vrátí v plné síle…

Kožařka to taky uzavřela jako atop,ale ani já ani dětská s tím nesouhlasíme…takže bojuju homeopaticky,zdá se to být v klidu,po očkování vyběhlo jen pár pupínků,ani tyhle parna se zatím moc nepodepisují…tak doufám,že třeba… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
11.7.06 14:04

taky jsme to měli teď podruhé..taky dostal fenistil kapky a excipian-na vysušenou pokožku,ale mě to vysušený ani trochu nepřijde.Nic nejdel co by to mohlo vyvolat..tak nevím......aspoň vtom nejsi sama… :) :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
11.7.06 14:33

Danco, ja ti poradim asi tolik, ze podobny ekzem mam na rukou (Helenka nastesti nic) a krome jineho se to zhorsuje i sluncem. Nejlepsi je mit to misto porad namazane. Ja pouzivam na svoje ruce Helencin krem proti opruzeninam, je s oxidem zinecnatym a ricinovym olejem. Masticka od dr. mi tedy nepomohla, naopak to bylo horsi. Dale si davej pozor, co jis a co by mohlo prejit do mlicka, kdyz kojis, krome mleka jsou drazdive i jahody, cokolada a cokoliv konzervovane ruznymi Ecky. Jestli beres nejake vitaminy, taky se mrkni, jestli tam treba neni aspartam apod.

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
11.7.06 15:32

ahoj, mame 6-ti mesicni mimi a jsem uplne paranoidni co se AE tyka, protoze ja se s nim trapim uz 27 let.
Je to beh na dlouhou trat, alergie jako kazda jina, jenze ty potvory alergeny se casto meni, tak musis furt zkouset neco novyho. Nenech se lamat do kortikoidu, Ondra ti skonci s jatrama v haji a mate to naporad.
U nasi Julinky se mi zatim osvedcilo toto:
koupem kazdy den, klidne i vickrat, ale v ciste vode a mazem tak 2× do tydne
zatim jen kojim ale chci uz zacit s mrkvickou (domaci, ne z marketu)
bacha na pliny (ja mam treba alergii na prach z papiru)
dalsi veci co zpusobuji exem u me, tak se jich snazim u male vyvarovat jsou: cistici prostredky (vytiram jen vodou, prach totez), hlina (bacha na kytky, je tam zvlastni druh plisne)
nedavej Ondrovi cajiky, vesmes je vsude fenykl a to je silny alergen, tak jako hermanek a spol, nase mala pije vodu
pri prani davam o machani navic a nepouzivam avivaz
denne vetram periny

Pokud se malemu udelaji ty mokvajici puchyrky, udelej cokoli at se neskrabe (treba ten Fenistil), ta voda co z toho tece je roznasi dal. Na uklidneni a lehke vysuseni zkus Jarisuv roztok, popr. slabounky odvar z mesicku lekarskeho. A na promazavani zkus bilou vazelinu nebo obyc. modrou indulonu.

Snad jsem te moc nevydesila :oops:
drzim palecky at zvitezite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama