Neumím si hrát se synem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
5.1.22 06:24

Neumím si hrát se synem

Ahoj, já nevim co semnou je, ale máme ročního synka a mě vůbec nebaví si sním hrát, ani nevím jak..Když něco vymýšlím jeho to baví chvilku a chce něco jinyho. Takže nahazím zas hračky do krabice a nehraju si sním. Už mě to nebaví. Vlastně se přes den skoro těším až půjde večer spat. Je mi ze sebe občas nanic. Myslím že sem asi dítě mít neměla.. :,( :,( možná to bylo tím jak mě vychovali doma, a já to teď dělám taky. :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9663
5.1.22 06:34
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Je mu rok. V roce si děti neumí „hrát“ oni v podsatě jen objevují dej mu kolíčky at je hází do sklenice bude happy… ale jen chvilku oni u ničeho nevydrží. Jsou „posledlí pohym“ což je naprosto normální musí se naučit hrubé motorice.

Nech ho objevovat… hod ho do kočárku bež se projít at kouká.
Ono ani za dva roky se ti nebude sofustikovaně hrát :) jako jo už to budou hry na něco ale jako že by to byla nějaká uptra závava :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19999
5.1.22 06:38

Moje děti si okolo roku taky nehrály, a když, tak rozhodně ne s hračkami. Vedly u nás hrnce a pokličky. Ale teda hlavně pořád pobíhaly a všechno si osahávaly. Tak malé dítě si ještě neumí samo hrát a neudrží dlouho pozornost na jednu činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8223
5.1.22 06:41

Roční dítě u ničeho nevydrží. 5 minut je úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66458
5.1.22 06:42

@Lucieena mám ročního, nejvíc ho baví kramarit.. hrát si moc neumí.. takže cokoliv, co může rozházet, je úplně paráda.. teď už se hodinu baví s miskou s těstovinami-prubezne je prendava do dalších 3 misek a ujída :mrgreen: :lol: pak volně přejde na všechny šuplíky v kuchyni atd :mrgreen: :lol: co miluje úplně, je přehrabování teplého prádla ze sušičky :mrgreen: :lol: prostě ho zapoj do denních činností a bude to v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19999
5.1.22 06:45
@martina.se píše:
@Lucieena mám ročního, nejvíc ho baví kramarit.. hrát si moc neumí.. takže cokoliv, co může rozházet, je úplně paráda.. teď už se hodinu baví s miskou s těstovinami-prubezne je prendava do dalších 3 misek a ujída :mrgreen: :lol: pak volně přejde na všechny šuplíky v kuchyni atd :mrgreen: :lol: co miluje úplně, je přehrabování teplého prádla ze sušičky :mrgreen: :lol: prostě ho zapoj do denních činností a bude to v klidu

Ano, to je úplně nejlepší. S nejmladší jsme taky pořád „praly“, „vařily“ a „žehlily“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9663
5.1.22 06:47
@martina.se píše:

Ano přendávat vyndávat případně zandávat (vkládačky) kolíčky, až se oteplí tak písek--- nebo napustit vanu a nechat si hrát s vodou… zapomen na hračky ideální jsou blbosti typu těstoviny, hrášek, fazole ne (ty jsou jedovatý na to bacha) u nás tedy fungovalo koukání do knížek.. malá tím byla specifická ona u kazovala a já jen říkala co to je? to je pejsek.. baf baf, oveč¨ka béé ona tím byla uplně posedlá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9663
5.1.22 06:48
@Betty MacDonald píše:
Ano, to je úplně nejlepší. S nejmladší jsme taky pořád „praly“, „vařily“ a „žehlily“.

ano… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9663
5.1.22 06:50

Jo s leze to na mozek proto chod co nejvíc ven a mezi lidi.. ideálně máte tam nějaký mateřský centra? kaféčka s hracím koutkem? jezdte do bazénu… nabal se hod do kočáu jedte třeba do zoo.. ale to musíš najít ty činnosti co jsou u vás ideální… zda chce být v kočáru nebo už třeba umí chodit a chce objevovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27437
5.1.22 06:51

Roční dítě si zaprvé hrát neumí a já si třeba nehraju ani se starším, nebaví mě to. Jo třeba si kreslíme, něco vyrábíme, zapojím děti do vaření, jdeme na koloběžku apod, ale stavět si s nima kostky, jezdit autíčkama apod mě moc nebere, tak sem ráda, že s tím za mnou nechodí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3619
5.1.22 06:51

Já to taky neumím si hrát s dětma, ani mě to nebaví… Našeho syna kolem roku nejvíc bavilo rozhazovat kolíčky a zase je dávat zpátky do košíku, vyhazovat nádobí ze šuplíku u linky a přerovnávat marmelády ve spajzu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
5.1.22 07:14

Zkus knihy Mámou hravě 1 a 2. Tam najdeš nějaké tipy na hry adekvátní jeho věku :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5975
5.1.22 07:27

Mě to s ročními taky nebaví. Teď, když hrajeme deskovky, stavíme lego, vyrábíme, chodíme na výlety, učíme se počítat, číst etc., tak mě to baví moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48646
5.1.22 07:35

Já si taky s detma extra nehrajuca nehrála jsem si :nevim: není to o tom, že bych se jim nevěnovala, to samozřejmě ano, ale že bych dennodenně byla jejich animátor to fakt ne. A jsem ráda, že jsem to nedělala když byly malý, ted mě vůbec nepotřebujou a zabaví se samy :mrgreen: musim přiznat, že když jsem si brala synovce, ještě jako bezdetna, hrála jsem si s nim mnohem víc a radši než s vlastníma detma, on je obrovskej rozdil mít dítě doma denně, pečovat u toho o domácnost a půjčit si dítě na víkend a nic moc jinyho neřešit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27773
5.1.22 07:59

@Lucieena Hele, koho svéprávného s inteligencí vyšší než 80 by bavilo celý den stavět komín a bác, a dokola prohlížet jednu knížku ve stylu hele čičí, číča dělá mňau. :mrgreen:

Ale jo, dělala jsem to, neb to moje děti potřebovaly, ale fakt jsem byla ráda, že se to mladší alespoň umělo zabavit alespoň 5 minut samo, staršímu se člověk fakt musel celý den non-stop věnovat.

A ještě raději jsem byla, když se s nima začalo dát dělatr něco pořádnýho. Třeba jim číst klasické knížky, hrát s nima deskovky, skládat lego nebo puzzle, malovat, vařit, sportovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat