Neurol a užívání

Anonymní
17.4.21 13:36

Neurol, užívání

Zdravím, chtěla jsem se zeptat.. trpím úzkostma zhruba 7 let, vždy se to nějak zvládat dalo přicházelo to hlavně večer. Ovšem poslední týden je to k nevydrženi, změnila jsem životosprávu k lepšímu (whole30) a uzkosti jako bušení srdce infarkt bolest na hrudi atd, už nemám. Ale po celi den dostávám malé porce uzkosti s tím ze se bojím ze bych mohla ublížit někomu blízkému, nechtěně nebo chtěne v nějakém záchvatu o kterým vím ze nemůže v životě přijít… mám jít zhruba za 12 dni k psychiatrovi a nevím jak tyhle stavy do té doby zvládnu… mám doma neurol 0,25 a beru ho když už není jak si pomoct tzn. Max 2× do měsíce, zkouším dechová cvičení 3× 10 minut denně ale moc me nepomahaji, myslíte ze když si pomůžu občas dejme tomu jednou za dva dny neurolem než dojdu k lékárce tak me nevznikne závislost? Furt stim bojuji aby ti nepropadlo v paniku, ale jen ta myšlenka me totálně děsí. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16388
17.4.21 13:53

Pokud během následujících dvou týdnů sníš pár tablet neurolu, tak si závislost nevybuduješ.

a teda no jestli ti to zhoršuje low-carb (což klidně může), tak bych se na něj vykašlala a prostě si nastav nějaký režim, který bude obsahovat složité škroby v adekvátním množství (tedy 150 - 250 g s nízkou glykemickou zátěží)

to že se whole30 promuje jako něco, co vyléčí psychické problémy ještě neznamená, že to tak je - tobě zjevně náhlá změna stravy nedělá dobře, takže bych se na to prozatím vykašlala - respektive když chceš, můžeš držet klidně zbytek pravidel jako je bez lepku či bez mléka, ale přidej ty sacharidy - brambory, pohanka, jáhly, rýže uvidíš co to udělá s tou úzkostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
17.4.21 14:20
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla jsem se zeptat.. trpím úzkostma zhruba 7 let, vždy se to nějak zvládat dalo přicházelo to hlavně večer. Ovšem poslední týden je to k nevydrženi, změnila jsem životosprávu k lepšímu (whole30) a uzkosti jako bušení srdce infarkt bolest na hrudi atd, už nemám. Ale po celi den dostávám malé porce uzkosti s tím ze se bojím ze bych mohla ublížit někomu blízkému, nechtěně nebo chtěne v nějakém záchvatu o kterým vím ze nemůže v životě přijít… mám jít zhruba za 12 dni k psychiatrovi a nevím jak tyhle stavy do té doby zvládnu… mám doma neurol 0,25 a beru ho když už není jak si pomoct tzn. Max 2× do měsíce, zkouším dechová cvičení 3× 10 minut denně ale moc me nepomahaji, myslíte ze když si pomůžu občas dejme tomu jednou za dva dny neurolem než dojdu k lékárce tak me nevznikne závislost? Furt stim bojuji aby ti nepropadlo v paniku, ale jen ta myšlenka me totálně děsí. Děkuji

Ahoj, pokud si párkrát vezmeš Neurol 0,25 mg během 12ti dnů, tak myslím, že závislost fakt nehrozí. Já brala půl roku každý den dohromady 4 mg Neurolu a taky mi závislost nevznikla (brala jsem to v léčebně a pak mi to tam po tom půl roce vysadili a žádný absťák, nic). Ale samozřejmě to, jak jsem to brala já, už bych nedoporučovala, protože kdo má sklony k závislostem, tak už by ji mohl mít. Držím palce, ať ti lékařka pomůže a ať je brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.4.21 16:55

Ja jsem mela to same ty stavy, resila jsem to taky Neurolem 0,25.Jenze ten ti pomuze kratkodobe.Ted beru antidepresiva Cipralex 10 mg a mam klid. Myslim si, ze psychiatr ti bude chtit dat antidepresiva. Myslim si, ze podle popisu tveho stavu, by jsi je brat mela. Zatim ten Neurol ber, pomuze ti v momentalni situaci nez pujdes k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
17.4.21 19:24
@Seky11111 píše:
Ja jsem mela to same ty stavy, resila jsem to taky Neurolem 0,25.Jenze ten ti pomuze kratkodobe.Ted beru antidepresiva Cipralex 10 mg a mam klid. Myslim si, ze psychiatr ti bude chtit dat antidepresiva. Myslim si, ze podle popisu tveho stavu, by jsi je brat mela. Zatim ten Neurol ber, pomuze ti v momentalni situaci nez pujdes k dr.

Mě právě každý říká, že ty antidepresiva nepomahaji, tak se toho trochu bojim. Mockrát děkuji za reakce, zatím se držím a nějak to vždy rozdycham, kdyz bude nejhůř tak si ho vemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
17.4.21 19:28
@Bumba12 píše:
Mě právě každý říká, že ty antidepresiva nepomahaji, tak se toho trochu bojim. Mockrát děkuji za reakce, zatím se držím a nějak to vždy rozdycham, kdyz bude nejhůř tak si ho vemu.

To není pravda, že antidepresiva nepomáhají, ale na jejich účinek si musíš pár týdnů počkat. Ale znám dost lidí s úzkostnými poruchami, kteří jsou na AD a jsou spokojení. Někdy se napoprvé nemusí trefit to správné, je to trochu detektivka někdy. Mně tedy zrovna třeba úplně nezabraly, ale zas bez nich by to bylo ještě horší. Uvidíš, co ti doporučí psychiatr. Taky je fajn přidat psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.4.21 21:04

@Bumba12 Antidepresiva pomuzou, ale hlavne muzes fungovat a ty priserny stavy budou pryc. Nemej z nich strach, nemusis. Mysli na to, ze ti pomuzou. Neurol zklidni podle potreby a jednorazove. Antidepresiva zklidni dlouhodobe a Neurol nebudes potrebovat. Uzila jsem si s tim svoje a muzu to poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.4.21 20:52

Tak jsem dostala sertralin a prosulpin, tak snad me to ještě víc nezblbne :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
19.4.21 20:57
@Bumba12 píše:
Tak jsem dostala sertralin a prosulpin, tak snad me to ještě víc nezblbne :/

Neboj, ty jsou v pohodě, já obojí taky brala, akorát po Prosulpinu mi začalo téct mléko, tak jsem ho musela vysadit, resp. vyměnit. Držím palce, ať ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.4.21 21:08
@Lollitka píše:
Neboj, ty jsou v pohodě, já obojí taky brala, akorát po Prosulpinu mi začalo téct mléko, tak jsem ho musela vysadit, resp. vyměnit. Držím palce, ať ti to pomůže.

Děkuji moc a pomohlo? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
19.4.21 21:10
@Bumba12 píše:
Děkuji moc a pomohlo? :?

Sertralin jsem brala 2-krát v dávce 300 mg, ale ten mi moc nepomohl, Prosulpin mi docela pomohl, ale brala jsem myslím 600 mg, nebo 800 mg, akorát mi pak teklo to mléko, tak jsme AP vyměnili. Jaké máš brát dávky ty? Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.4.21 21:39
@Lollitka píše:
Sertralin jsem brala 2-krát v dávce 300 mg, ale ten mi moc nepomohl, Prosulpin mi docela pomohl, ale brala jsem myslím 600 mg, nebo 800 mg, akorát mi pak teklo to mléko, tak jsme AP vyměnili. Jaké máš brát dávky ty? Držím palce.

50 mg ztoho půlku 2× denně (sertralin) a 50 mg 1× denně ráno prosulpin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
19.4.21 21:43
@Bumba12 píše:
50 mg ztoho půlku 2× denně (sertralin) a 50 mg 1× denně ráno prosulpin

To je dobře, začínat na nízkých dávkách. A na co máš ten Prosulpin? To je antipsychotikum, ale ty menší dávky se dávají i na nepsychotické poruchy, např. na žaludeční neurózu. Já ho měla na psychotické stavy, proto jsem měla tu dávku tak vysokou. Tak ať ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.4.21 22:03
@Lollitka píše:
To je dobře, začínat na nízkých dávkách. A na co máš ten Prosulpin? To je antipsychotikum, ale ty menší dávky se dávají i na nepsychotické poruchy, např. na žaludeční neurózu. Já ho měla na psychotické stavy, proto jsem měla tu dávku tak vysokou. Tak ať ti to pomůže.

Děkuji, snad jo teď jsem ve fázi, že se bojim úplně všeho, cokoliv se má stát tak se toho bojim, snad se to srovná, je to šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
20.4.21 16:18
@Lollitka píše:
Řekla jsem ji to co tady a prý to zkusíme kombinovat takhle… sertralin sem brát začala a dneska bych k tomu měla přidat ten prosulpin. Tak mám z toho trochu vítr
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat