Nevěra aneb 6. smysl?

Anonymní
11.2.20 00:14

Nevěra aneb 6. Smysl?

Zdravím dámy, mám strašný trápení.
S přítelem máme nádherný vztah, čekáme miminko. Nikdy jsme ani jeden neměli u druhého problém s důvěrou.
Jenže, od chvíle, kdy jsem otěhotněla, tak nevím proč, jsem si vzpomněla na jednu věc. Před půl rokem byl přítel na jedné větší akci sám, kde také spal. Byla tam i jeho bývalá partnerka, kterou kdysi opustil kvůli mně.
Jelikož mu opravdu věřím, neřešila jsem to, i když se tam opravdu strašně opil a další den, když přijel domů měl s ní fotku v telefonu z té akce. Nijak jsem to neřešila, brala jsem to tak, že si zkratka pokecali a dobrý a vypustila to z hlavy.
Ale teď nevím, jestli hormony nějak moc pracují, ale z ničeho nic jsem si na to vzpomněla a popadla mě neskutečná žárlivost a podezřívavost. Nikdy jsem s tímhle problém neměla a teď mě to doslova užírá.
Partner neudělal nic, čím bych ho měla začít podezřívat, prostě sama sebe nechápu.
Snažím se být zase v pohodě, ale nejde to, jsem jak smyslů zbavená, užírá mě to, najednou mám v hlavě všechny představy, jak se tam opil a něco s ní měl. Prosím, řeknete mi, že to jsou jen ty hormony a že to přejde :D Protože jinak se sama ze sebe zblázním já a brzy asi i partner :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16579
11.2.20 00:19

Že by karma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
11.2.20 00:22

Hormony, které ti zvyšují úzkost se ti přelili do nesmyslné žárlivosti. Je to jen v tvé hlavě - prostě všechny náznaky nejsitoty a obav jsou teď daleko silnější a jsi vúči nim vnímavější.

Je to starý evoluční mechanismus, který lidem žijícím tradičním způsobem (tedy na stepi v kmeni lovců a sběračů) umožnil přežít a chrínil je před reálnými riziky. Ty teď jaksi nemáme, takže evoluční mechanismus jede na prázdno a chytá se i takovýchhle volovin.

Potřebuješ se začít učit trénovat jak úzkost nenechat rozjet do takovýchhle otáček.

Přiď si tuhle knihu, je to velmi praktické pro jakýkoliv druh úzkosti, včetně té, že tě partner podvedl.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

A když se to naučíš na něčem tak jasně ohraničeném jako je žárlivost, tak to pak bude fungovat i na všechno další - ono jak budeš po porodu nevyspalá, tak se to celé může ještě posílit a přidá se k tomu strach o dítě, takže to chce mít předem pečlivě vybudované a natrénované cesty, jak úzkostnou spirálu utnout hned v zárodku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 00:28

@terien
Kéžbyy alespoň bych měla vysvětlení :D.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 00:29

@Ou
Děkuji moc, což to mě opravdu nenapadlo, že je to až takto spjaté s historií vlastně :).
To si určitě velice ráda přečtu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
47
11.2.20 01:09

Kašly na představy a věř intuici. U mě je to jediná věc na světě, která nikdy nezklamala. Když jsem něco,, cítila ve vzduchu,, vždy jsem na něco přišla. Nemyslím tím manžela, ale všeobecně. Pokud jsem cítila u dané věci klid, tak opravdu bylo vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
11.2.20 18:03
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13910
11.2.20 18:34

Osmsetpadesátášestá těhulka v tenzi na tomto serveru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
11.2.20 18:40

Promluv si s ním. Jestli máš problém, vyslechne tě, pokud tě miluje je věrný. Řekni mu co tě trápí a, že máš z toho blbý pocit. Komunikace je podle mě jedna z nejdůležitějších věci ve vztahu.. My ti tady neřekneme jestli to udělal nebo ne. Ale čekáte spolu dítě :nevim: pokud už tehdy podvedl svou přítelkyní s tebou, nevím jestli by to nebyl problém udělat znovu. Ale tohle musíš vědět ty. Pochybuju, že by se přiznal, ale podle reakce to poznáš sama.
Ja jsem s manželem 8mi rok a vždy s ním jednám narovinu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
11.2.20 18:43

No a jestli s ní něco měl, tak co? Opustíš ho těhotná? Nebo se budeš trápit tím, že to víš jistě a důvěra bude minimálně na dlouho v tahu? Píšeš, že máte nádherný vztah, tak toho bych se držela a nepátrala bych. Zkrátka tě hormony rozhodily, však umí způsobit deprese a černé myšlenky. Se to srovná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 12:34

Ahoj prosím o vaše názory co si myslíte o chování mého partnera.. Někdy se stává většinou tak 1× týdně nebo nepravidelně, že mi řekne že jde s kámošem na pivo a pak přijde třeba až druhý den nebo někdy o vikendu řekne to same nebo třeba že jede navštívit kámoše a přijde třeba až za 2 dny, to same udělal i na Silvestra a nechal mě s malou dcerkou samotnou což mě dost naštvalo. Prijde mi že se chová podezřele jako by mi byl nevěrný co si o tom myslíte? A máte také třeba takovou zkušenost? Díky za nazory

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama