Nevěra od přítele

Napsat příspěvek
25.3.20 09:00

@Russet Pravda, to nedělám. To je pro mě za onou hranicí vhodnosti. Ale nedávno jsem například já s dětmi a kamarádka s dětmi bydleli ve stejném penzionu a sešlo se to tak, že naši partneři tam být s námi po celou dobu pobytu nemohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22971
25.3.20 09:03
@Premek_Orac píše:
@Russet Pravda, to nedělám. To je pro mě za onou hranicí vhodnosti. Ale nedávno jsem například já s dětmi a kamarádka s dětmi bydleli ve stejném penzionu a sešlo se to tak, že naši partneři tam být s námi po celou dobu pobytu nemohli.

Tak i to už mi přijde divné. My společné volno planujeme dopředu a bylo by mi smutno, kdyby mohl jet jen kamarád a partner doma hákoval. Prostě bych to vybrala tak, abychom tam byli celá rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 10:04

@Russet Mě to mrzelo, ale byly to jarní prázdniny dětí, měli jsme objednanou školu lyžování a rozhodnutí tedy bylo buď že pojedeme bez mamky, nebo budeme doma. Děti chtěli jet. Důvodem, proč nemohla žena nebyla práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 10:15

Mockrát všem děkuju za názory.. Jsme mladí, mně je 19 a jemu 20. Máte pravdu, ale byl můj první ve všem, moje první láska a tohle se špatně zahazuje. Vím že to nefunguje, ale jsem tak zamilovaná že bych přešla cokoliv ale i tak se budu dál trápit a psychicky mě to užírá. Už to tu bylo několikrát, tvrdil že se změní, ale vždycky to došlo do stejné fáze. Nemůžu tvrdit že nemáme i krásné chvíle, je jich dost, ale tohle nemůžu přetrpět.. Doteď to krásně fungovalo, tohle jsem se dozvěděla až po pár měsících :nevim:
(Zakladatelka)

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.20 10:38
@Anonymní píše:
Mockrát všem děkuju za názory.. Jsme mladí, mně je 19 a jemu 20. Máte pravdu, ale byl můj první ve všem, moje první láska a tohle se špatně zahazuje. Vím že to nefunguje, ale jsem tak zamilovaná že bych přešla cokoliv ale i tak se budu dál trápit a psychicky mě to užírá. Už to tu bylo několikrát, tvrdil že se změní, ale vždycky to došlo do stejné fáze. Nemůžu tvrdit že nemáme i krásné chvíle, je jich dost, ale tohle nemůžu přetrpět.. Doteď to krásně fungovalo, tohle jsem se dozvěděla až po pár měsících :nevim:
(Zakladatelka)

za pět let se tomu budeš smát, žes to vůbec řešila :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 10:39

@Premek_Orac
To, co popisuješ ty, je normální situace, kde máš samozřejmě pravdu a je divné omezovat lidi v běžném „normálním“ přátelství, i kdyby mělo být mezi holkou a klukem. Zakladatelka však popisuje úplně jinou situaci, k tomu jsem pochopila, že k té nevěře skutečně došlo.

Ono z psaní a chování mezi chlapem a ženskou se dá hodně vyčíst, tzn. jestli je to opravdu přátelství nebo je tam něco víc (ať už je nebo teprve bude). Přesně na tohle mají ženské poměrně dost vyvinutou intuici, která se sice může někdy plést, ale spíše velmi často je ta intuice správná. Dost záleží na chování chlapa, jestli je chlap přirozeně ochoten seznámit kámošku s přítelkyní, třeba jít na dvourande nebo prostě posedět v partě či klidně i jen ve třech atd. nebo jestli si jí „škudlí“ jen na dobu, aby s ní mohl být sám. Taky jestli o ní bez zábran mluví, např. „dneska xy říkala, že má zajímavou investici…“ atp. Pokud o ní vůbec nemluví, nebo nějak opatrně, anebo naopak v samých superlativech, pak je prostě něco špatně (i kdyby chlap s ní opravdu nic v daný moment neměl). Mně osobně se třeba stalo, že přítel jednou přišel s tím, že při své práci toho dne potkal jednu holku a že byla fakt krásná, že hezčí holku možná ani neviděl, dělal si z toho jakože srandu, aby měl asi ze srandy vyprovokoval k žárlení, ale v pohledu i tak něco měl…už v tu chvíli jsem samozřejmě žárlila, ale říkala jsem si, že by nebyl tak blbej, aby mi tohle říkal a zároveň s ní něco skutečně měl…později jsem se dozvěděla, že jí fakt napsal, jak je krásná, úplně se nad ní rozplýval a pozval jí ven. Ona byla zadaná, tak ho odmítla. Já to nakonec nějak ustála, ale dodnes si říkám, že kdyby zadaná nebyla a přijala to, co by se vlastně stalo, resp. jsem přesvědčená, že bychom spolu nebyli. Buď by to ukončil on se mnou kvůli ní, protože na dvě strany by to asi netáhl, avšak ani by mi neřekl, že v tom někdo je, nebo bych se to dozvěděla a ukončila to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
25.3.20 10:49
@Anonymní píše:
(Zakladatelka)

Já bych i věřil, že spolu nic neměli. On se snažil a ona mu nedala :jazyk:
Jsi ve věku kde to zkoušení k tomu patří - třeba za měsíc budeš ty schovávat telefon :-)

Třeba, kdyby jsi ty uklouzla s nějakým opravdu deb***m - víc by jsi si přítele vážila.
Třeba je ve stejné situaci on a ta jeho kamarádka zase není úplná hvězda.
Konec konců - zůstal s tebou a ne s ní :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 11:01

@dalmatine Ahoj,
určitě máš do značné míry pravdu. Ono se vždy těžce hodnotí na základě subjektivního výkladu jedné strany. A mě přišlo, že zakladatelce ta fantazie jede za hranici reality.
Každopádně je třeba druhému nedělat ze vztahu vězení (skoro všichni odborníci tvrdí, že tím se riziko nevěry jen zvyšuje) a nechat druhému svobodný prostor a soukromí.
Zda tam k nevěře došlo nebo ne, to tady nerozsoudíme, můžeme jen napsat své názory.
Možná základem je - nerozcházet se kvůli věcem, které nejsou tak fatální, že kvůli nim opravdu nemůžeme ve vztahu pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50929
25.3.20 11:14
@dalmatine píše:
@Premek_Orac
To, co popisuješ ty, je normální situace, kde máš samozřejmě pravdu a je divné omezovat lidi v běžném „normálním“ přátelství, i kdyby mělo být mezi holkou a klukem. Zakladatelka však popisuje úplně jinou situaci, k tomu jsem pochopila, že k té nevěře skutečně došlo.Ono z psaní a chování mezi chlapem a ženskou se dá hodně vyčíst, tzn. jestli je to opravdu přátelství nebo je tam něco víc (ať už je nebo teprve bude). Přesně na tohle mají ženské poměrně dost vyvinutou intuici, která se sice může někdy plést, ale spíše velmi často je ta intuice správná. Dost záleží na chování chlapa, jestli je chlap přirozeně ochoten seznámit kámošku s přítelkyní, třeba jít na dvourande nebo prostě posedět v partě či klidně i jen ve třech atd. nebo jestli si jí „škudlí“ jen na dobu, aby s ní mohl být sám. Taky jestli o ní bez zábran mluví, např. „dneska xy říkala, že má zajímavou investici…“ atp. Pokud o ní vůbec nemluví, nebo nějak opatrně, anebo naopak v samých superlativech, pak je prostě něco špatně (i kdyby chlap s ní opravdu nic v daný moment neměl). Mně osobně se třeba stalo, že přítel jednou přišel s tím, že při své práci toho dne potkal jednu holku a že byla fakt krásná, že hezčí holku možná ani neviděl, dělal si z toho jakože srandu, aby měl asi ze srandy vyprovokoval k žárlení, ale v pohledu i tak něco měl…už v tu chvíli jsem samozřejmě žárlila, ale říkala jsem si, že by nebyl tak blbej, aby mi tohle říkal a zároveň s ní něco skutečně měl…později jsem se dozvěděla, že jí fakt napsal, jak je krásná, úplně se nad ní rozplýval a pozval jí ven. Ona byla zadaná, tak ho odmítla. Já to nakonec nějak ustála, ale dodnes si říkám, že kdyby zadaná nebyla a přijala to, co by se vlastně stalo, resp. jsem přesvědčená, že bychom spolu nebyli. Buď by to ukončil on se mnou kvůli ní, protože na dvě strany by to asi netáhl, avšak ani by mi neřekl, že v tom někdo je, nebo bych se to dozvěděla a ukončila to sama.

A pro tebe je nevěra opravdu jen dokonaný akt a to, že se nad někým rozplývá, chce se s ním sejít je v pohodě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 11:31

@Venetia Ne. Podle mého je problém ve chvíli, kdy je opakovaně a bez vážného důvodu (např. pomoc při zdravotních potížích) upřednostněn před partnerem někdo jiný. Tam už je jasné, že vztah není v pořádku.
Pak samozřejmě nevěra jako fyzický akt, ale tam má každý vztah asi hranice jinde dle svých dohod a zvyklostí. Např. někteří považují tanec s kolegou/kolegyní na firemním večírku za nevěru. Moje ex zuřila, když jsem např. pozdravil bývalou spolužačku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49078
25.3.20 12:14

A ten krásný vztah je teda co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu