Zamilování do mého kamaráda

Anonymní
24.3.20 20:22

Zamilování do mého kamaráda

Zdravím. Chtěla bych se někomu svěřit a zároveň poprosit o radu. Někdy začátkem září jsem poznala na internetu kluka a začali jsme si psát. Už podle fotek se mi dost líbil a přes psaní jsme si docela rozuměli. Navíc nás spojovalo to, že jsme byli oba čerstvě po rozchodu, tak jsme se vzájemně snažili podpořit. Hlavně on mi v té době dost pomohl se od bývalého přítele odprostit. Po asi dvou týdnech mě pozval ven, jestli s ním nechci zajít fotit hvězdy (dost se tomu věnuje a já si to vždycky chtěla vyzkoušet :mrgreen: ) Ale docela jsem se toho setkání bála a byla jsem nervózní, tak jsem řekla, že to necháme radši na jindy. :roll: Takže po týdnu se mě zeptal zase a to už jsem tedy souhlasila. To setkání proběhlo dobře, působil na mě strašně mile a sympaticky a fajn se mi s ním povídalo. Dokonce mi vyfotil fotku, kde jsem já a v pozadí jsou hvězdy, takže jsem byla štěstím bez sebe. :lol: Ale potom to naše psaní začalo nějak vyprchávat, psali jsme si jen občas a to mi třeba jen poslal fotku, nebo naopak já jemu, a něco málo jsme si napsali (zřejmě jsme ale to psaní omezili z důvodu, že se dost učil - je v maturitním ročníku). A s tím psaním je to takhle vlastně doteď. Od toho prvního setkání jsme šli ještě dvakrát fotit hvězdy, pak mě pozval do KFC na zmrzku a úplně poslední setkání bylo, že jsem mu šla nafotit pár fotek (i když teda pak tvrdil, že se nerad fotí a že bude asi mizernej model :mrgreen: ) Problém je v tom, že bych ráda zkusila něco víc, hrozně se mi líbí a mám pocit, že si rozumíme. Ale nevím, třeba mě bere jenom jako kamarádku.
Za pár dní bude mít kulatiny (20), tak mě napadlo mu přichystat jako překvapení nějaký originální dárek. Objednala jsem mu fotoknihu, kde jsem nechala nahrát třicet jeho fotek s hvězdami, tak snad mu to udělá radost. :oops: Přemýšlela jsem, že bych mu při předání řekla, že k němu něco cítím, ale jak se tak znám, nejspíš ztuhnu a dostanu strašnou trému. Vlastně asi pokaždé, co jsme spolu někde byli, tak jsem měla strach cokoliv říct, aby to nebyla nějaká hloupost a kdykoli se na mě podívá, tak jsem v rozpacích. :roll: Upřímně se v tom ale moc nevyznám, jestli by taky chtěl něco víc, nebo se chce jen přátelit. Ráda bych se ho zeptala narovinu, ale asi na to nemám odvahu a bojím se případného odmítnutí, nebo že tím pokazím naše přátelství. :roll: Jaký na to máte názor, nebo co byste v mé situaci dělali vy? Budu ráda za každou radu a děkuji za přečtení. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1339
24.3.20 20:33

Tohle je těžký, to někdy v životě řešil každý. Tady myslím platí, kdo nehraje, nevyhraje. Zkus ještě navrhnout nějakou společnou činnost, samozřejmě teď je to trochu složitější, jestli s tebou chce trávit čas, tak je to nadějné. Kluci většinou holčičí kámošky moc nepotřebují. Takže když s tebou chce trávit čas, tak mu asi nejsi úplně lhostejná, pokud to není hajzlík a nechce si tě držet ve friendzone. Třeba je taky plachý a není si jistý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 21:06
@7.straka píše:
Tohle je těžký, to někdy v životě řešil každý. Tady myslím platí, kdo nehraje, nevyhraje. Zkus ještě navrhnout nějakou společnou činnost, samozřejmě teď je to trochu složitější, jestli s tebou chce trávit čas, tak je to nadějné. Kluci většinou holčičí kámošky moc nepotřebují. Takže když s tebou chce trávit čas, tak mu asi nejsi úplně lhostejná, pokud to není hajzlík a nechce si tě držet ve friendzone. Třeba je taky plachý a není si jistý.

Moc děkuji za odpověď. Zkusím ho tedy někam pozvat, třeba naplánovat nějaký výlet, ale to asi až bude trochu tepleji. Hlavně když je teď ta karanténa, tak moc možností ani není. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11944
24.3.20 23:06

Hele zkus to - podle toho co popisuješ, tak je docela dobře možný, že von je ještě plašší a úzkostnější než ty a bojí se říct co k tobě cítí a tak se raději spokojil s „kamarádem“.

Ta fotokniha je moc pěkný dárek a jestli tu odvahu sebereš, tak to riskni. Ono vaše kamarádství už je pokažené tím, že jsi zamilovaná. Takže jo, riskuješ odmítnutí, ale to co můžeš získat je výrazně lepší.

Respektive- neřeš to přes internet - chce to najít nějakou cestu jak se na předání té knihy potkat a ideálně při té příležitosti vypít něco vína - a zkus se ho letmo dotýkat a nějak to nechat dojít do fáze, kdy má smysl se začít líbat. A klidně to může být venku pod hvězdama, žejo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
24.3.20 23:23

Nevím proč, ale když vzpomenu na mladá léta, byl ten první krok vždy hodně složitý.
Ten strach z odmítnutí je určitě oboustranný a je to hra o to kdo sebere první víc odvahy. Člověk asi potřebuje pár odmítnutí, aby to, když je trošku starší nebral už tak vážně.

Neznám dokonale slovník dnešní mládeže, ale za mých mladých let fungoval třeba otázka „Chodíš s někým?“ - nepřímá nabídka, neprojevuješ se přímo, ale zase to dojde i chlapovi.

Druhá věc - každý chlap má v sobě ochranitelský komplex, takže trochu manipulace, aby tě mohl chránit :-)
Na 100% nefunguje že by jsi u něj vyvolával žárlivost - to je takový ženský sen jak se rozhoduje mezi dvěma muži (deník Bridget Jonesové) - mladý kluk co by to myslel „vážně“ do toho nepůjde :(

Nevím jak to napsat, ale dej mu šanci - jistotu v tom, aby sebral odvahu se vyjádřit. To co ti radí dámy - dotyky, pohledy do očí…

A naposledy - pamatuj, že „to“ chce víc než ty :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
25.3.20 07:38

@Ou ježiš proč jí radíš víno? Akorát to přeženou, ovínění udělají něco, čeho jeden z nich třeba bude litovat a akorát to totálně zazdí. Jestli se něco stane, ať mají oba čistou hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama