Co dál s problémovým nevlastním synem?

Anonymní
28.5.15 12:00

Nevím co bude

Omlouvám se předem za anonymitu, ale je to citlivé. Žiji už téměř 10 let s mým už mužem. Je rozvedený a z prvního manželství má skoro 18 letého syna. Syn u nás dva roky žil od 10-12 let, jeho matka to tak chtěla. Pak přišlo mé těhu a bývalka ho chtěla k sobě. Nebude přece hlídat pro ni cizí dítě. Syn chtěl k ní tak jsme povolili. Ona v životě pracovala cca 5 let. Nevíme kde brala a bere peníze. Nicméně syn jí nikdy moc nezajímal a teď už vůbec ne. Naučil se jejímu stylu života a těžko po něm něco chtít. Proč píšu- začal krást, utíkat od ní. Neustále mu nadává do Hajz*lů atd. Manžel chce nyní syna k sobě, ale já mám obrovský strach. Strach, že bere drogy.Jeho chování tomu nasvědčuje. Muž si to nechce přiznat. Pořád mu věří.
Jak žít v jednom bytě s prcky a synem. Mám ho moc ráda a on i nás. S dětmi má krásný vztah.
Mám obavu, že tohle neustojím. Rodiče to pos**li. Co dál?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
28.5.15 12:08
@Anonymní píše:
Omlouvám se předem za anonymitu, ale je to citlivé. Žiji už téměř 10 let s mým už mužem. Je rozvedený a z prvního manželství má skoro 18 letého syna. Syn u nás dva roky žil od 10-12 let, jeho matka to tak chtěla. Pak přišlo mé těhu a bývalka ho chtěla k sobě. Nebude přece hlídat pro ni cizí dítě. Syn chtěl k ní tak jsme povolili. Ona v životě pracovala cca 5 let. Nevíme kde brala a bere peníze. Nicméně syn jí nikdy moc nezajímal a teď už vůbec ne. Naučil se jejímu stylu života a těžko po něm něco chtít. Proč píšu- začal krást, utíkat od ní. Neustále mu nadává do Hajz*lů atd. Manžel chce nyní syna k sobě, ale já mám obrovský strach. Strach, že bere drogy.Jeho chování tomu nasvědčuje. Muž si to nechce přiznat. Pořád mu věří.
Jak žít v jednom bytě s prcky a synem. Mám ho moc ráda a on i nás. S dětmi má krásný vztah.
Mám obavu, že tohle neustojím. Rodiče to pos**li. Co dál?

no to je ten problém smisenych vztahu a manzelstvi když ma někdo dite z předchozích vztahu - tak se s tim musí proste pocitat, ze třebas tohle muze nekdy nastat a bude se reist moje dite versus tvoje dite versus nase dite a bude to jen vyvolávat hadky a zle mezi vámi a odnášet to ty deti pac on si bude hajit svy a ty taky svy ze jo no :nevim:
nevim proste si sednout všichni a promluvit a nastavit pravidla spolecneho ziti aby jste tam nejak fungovali a dodržovat je a respektovat jeden druhého i když to bude za cenu omezeni mno :think:

• Citovat
  • Upravit
1715
28.5.15 12:09

Píšeš, že když s Vámi žil, tak mu bylo 10-12 let. Teď mu je kolik? Nemůže se osamostatnit? Když má na drogy (jak tvrdíš), tak bude mít i na nějaký podnájem, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
28.5.15 12:10

A máš možnost tomu soužití zabránit? Když řekneš ne, tak ho odmítne? Já bych zkusila se synem dohodnout pravidla vašeho soužití - chceš tu bydlet, tak se musíme shodnout, jinak můžeš zpátky k mamince :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26830
28.5.15 12:12

@Sinquinita píše, že skoro,18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17507
28.5.15 12:16

Ja bych se ho k sobe bala vzit. Muze se osamostatnit, je prece dospely. Do toho bych nesla, fakt ne. Bracha bral drogy a to co delal pak doma to bylo peklo :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
28.5.15 12:17

@micta Aha, to jsem přehlídla.

Tak jaképak bydlení u tatínka? Když krade a bere drogy, tak ať si najde práci (pokud tím nemyslí to kradení) a odstěhuje se od rodičů. Pokud si ho tatík vezme k sobě, tak ho s tímto životním stylem bude mít na krku do 30ti..nebo bude v krminále.

Vtip: A ať nám vrátí lišku na Hukvaldy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
28.5.15 12:18

@Sinquinita zakladatelka píše, že je mu skoro 18. Bohužel tyto lidé mají na drogy, ale na nájem pak už nemají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
28.5.15 12:19
@Sinquinita píše:
@micta Aha, to jsem přehlídla.

Tak jaképak bydlení u tatínka? Když krade a bere drogy, tak ať si najde práci (pokud tím nemyslí to kradení) a odstěhuje se od rodičů. Pokud si ho tatík vezme k sobě, tak ho s tímto životním stylem bude mít na krku do 30ti..nebo bude v krminále.

Vtip: A ať nám vrátí lišku na Hukvaldy!
:mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Pobavila.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
28.5.15 12:22

Už je plnoletý, takže může bydlet sám. Třeba si jej můžete nastěhovat poblíž a navštěvovat jej, ale určitě bych si feťáka netahal domů, kor k malému dítěti 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
28.5.15 12:32

Pokuď s Vámi má tak hezký vztah jak píšeš miluje své nevl. sourozence atd. taky bych se dohodla na pravidlech a zkusila to vždyť je to furt dítě Tvého muže a asi bych se být Tebou zkusila vcítit do jeho kůže aneb co bys dělala Ty kdyby se jednalo o Tvé dítko? A hlavně si musíte uvědomit že z půlky za to jak dopadl můžeš aj Ty s manželem takže já bych mu šanci dala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.15 12:45

@ireeenka nechci tomu soužití zabránit. Je to syn mého muže, mám ho ráda. Ale vím, že pomoct mu neumím. Pravidla? Nerespektuje žádná. Nechápe proč by měl poslouchat a něco dělat. Tuhle mi řekl, že máme povinost se o něj starat a né on o nás

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.15 12:49

@Blekota poblíž nás nechce. Chtěli jsme mu aj uvolnit byt.Ale žijeme na menším městě a to není prý pro něj. Když nechce, nemůžeme ho donutit.

• Nahlásit
  • Citovat
1767
28.5.15 13:06
@Anonymní píše:
@Blekota poblíž nás nechce. Chtěli jsme mu aj uvolnit byt.Ale žijeme na menším městě a to není prý pro něj. Když nechce, nemůžeme ho donutit.

Počkej, počkej, přestávám tomu rozumět…chce u vás bydlet, nebo maloměsto není pro něj?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.15 13:11

@klarushka já s mužem?
Mít 7 tis výživného, umožním synovi alespoň kroužky. Né, že na to nemám. Ano i mým dětem se to může stát. Jen jsou vychovávani hodně jinak. Po x letech života s matkou, neměl hygienické návyky. U nás musel a vždy bylo zle. Do výchovy syna jsem nemohla moc mluvit. Muž ho pořád omlouval. Rodinné zázemí, láska je málo?
Nepíšu, že mu nedám šanci :think: jen mám prostě strach. Strach žít s drogově závislím s prťatama.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama