Nevím, co dělat. Práce a těhotná.

Anonymní
17.2.20 07:27

Nevím, co dělat. Práce a těhotná.

Chci se zeptat, jestli někdo byl v podobné situaci. Pracuji jako servírka, jsem nyní v 6 týdnu těhotenství. V 5+2 mi potvrdili, že je vše správně umístěné v děloze a že těhotná jsem, ale ještě nebylo vidět srdíčko. Na kontrolu jdu za 10 dní. V práci je to teď hodně na hraně, je nás strašně málo a chodí moc lidí. Jedeme od rána do pozdních večernich hodin, je to 12 až 16 hodin denně, jak kdy, ale vyloženě celý den na nohou, tolikrát není čas ani na jídlo. Bojím se dělat tak dlouhé směny. S prvním dítětem jsem byla do začátku 8meho měsíce v práci, ale měla jsem 8mi hodinovou pracovní dobu a sedavou práci. Dnes nastupuji na svůj dlouhý týden a bude narváno celý týden a ja budu muset opravdu jet. Dřív mi to bylo jedno, ale teď se bojím. Původne jsem chtěla počkat ještě do další kontroly, až by se objevilo srdíčko a pak, že bych to řekla, ale když si představím, co mě čeká, přemýšlím o tom, že to řeknu hned. Že bych udělala i nějaký kompromis a chodila třeba každý den, ale jen na těch 6 až 8 hodin, ale ne dělat nekonečné směny. Nemají za mě žádnou náhradu. To je další věc. Nemá to kdo dělat ty plné směny. Vo by jste dělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5352
17.2.20 07:42

Rozmysli si, co je přednější, jestli práce nebo těhu. Jestli máš pracovní smlouvu, tak tě vyhodit nemůžou. Pokud o tebe stojí, tak se určitě nějak dohodnete. Je vidět že jsi zodpovědná vůči práci, ale určitě by to chtělo ty směny nějak rozumnější. Já v druhém těhu ve 32 letech neubrala plyn a dopadlo to 2× blbě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 07:46
@masinka9 píše:
Rozmysli si, co je přednější, jestli práce nebo těhu. Jestli máš pracovní smlouvu, tak tě vyhodit nemůžou. Pokud o tebe stojí, tak se určitě nějak dohodnete. Je vidět že jsi zodpovědná vůči práci, ale určitě by to chtělo ty směny nějak rozumnější. Já v druhém těhu ve 32 letech neubrala plyn a dopadlo to 2× blbě…

Určitě je přednějsi těhotenství, je plánované a moc se těšíme a už taky nejsem úplně nejmladší, bude mi 34. Doma mám už 7mi leteho.

• Nahlásit
  • Citovat
3240
17.2.20 07:46

Pracovala bych… Dělala jsem 16ctky v 8 měsíci a neměla jsem problémy… Nevím, co chceš slyšet. Někdo to zvládne, někdo ne. Dost žen v tomto týdnu ani netuší, že jsou těhotné. Mimcu je to úplně jedno…Jestli nechceš tak dlouho pracovat oznam to zaměstnavateli a pracuj méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 07:50
@BaMaK píše:
Pracovala bych… Dělala jsem 16ctky v 8 měsíci a neměla jsem problémy… Nevím, co chceš slyšet. Někdo to zvládne, někdo ne. Dost žen v tomto týdnu ani netuší, že jsou těhotné. Mimcu je to úplně jedno…Jestli nechceš tak dlouho pracovat oznam to zaměstnavateli a pracuj méně.

Kdyby nás tam bylo více, dobře, ale to je opravdu práce, kde litame sami, tolikrát stihneme za den jediný jídlo a ještě od něj 5× odbihame. Kdyby to bylo něco klidnějšího, zůstala bych. Prvního jsem rodila na konci února a 1.ledna nastupovala na mateřskou. Ale byla to jiná práce úplně. Prostě mám strach, aby se něco nestalo

• Nahlásit
  • Citovat
10755
17.2.20 08:08

Nejsi jediná těhotná co dělá náročnou práci a jí jen jednou denně. Navic o pn rozhoduje lékař, né ty. Pockala bych do dalsi kontroly a pak se snažila domluvit v práci. Ale ted je to tak malý, že je to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2836
17.2.20 08:09

Já bych počkala těch 10 dní. To těhotenství je tak rané, že mu ani dlouhá směna neublíží. Spousta maminek první dva měsíce ani neví, že se zadarilo a fungují normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 08:29

Kolegyně dělala do cca sedmého měsíce. Servírka v petihvezde, buď od rána na baru anebo do noci v restauraci… Celkově jsme tam měli málo personálu tak holky fakt jely jak sroubci ;) a v pohodě. Ale záleží jak se cítíš/budeš cítit, to jestli to zvládneš je hodně individuální

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 08:43

Ja dělala hodně fyzicky náročnou práci, taky tak 12-16 hodin denně, zvedala jsem občas tak 15kg, nebo tahla za sebou :lol: bylo to v pohodě, prestala jsem pracovat tak ve4. Měsíci, práce byla různá podle časového období a zrovna nastaval čas celodenního stání na stroji který hodně skáče drnca.. A uz jim tam kdysi jedna potratila, takže to problém byl, chození s talirema jako extra problém nevidím, tu práci znám, taky jsem dělala servirku ;) a dokonce jsem se tam potkala se dvěma těhotnýma.. Tim nechci říct, ze tam máš běhat ještě s obrpupkem, ale ted bych to fakt neresila.. Ja v tomhle období jeste ani nevěděla, ze jsem těhotná.. Jo a do ty práce jsem jezdila na kole ;)

• Nahlásit
  • Citovat
249
17.2.20 08:47

Měla sem také náročnou práci(do toho hodně nízký tlak a zvracení) a šla na pn, akorát to dřív jak po potvrzení srdíčka neslo.. nevím jestli by to u tebe na gynde šlo takže bys musela jediné si ji nechat napsat od obvodního.. :relaxed:️ Hlavně bych se asi nejdřív domluvila s vedením jestli mě nevezmou na kratší směny, protože to co dostaneš na pn je fakt hodně málo peněz.. A pokud ti není zle nebo nemáš nějaký problém tak si zas nemyslím ze je nutný zůstávat doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
17.2.20 09:57
@Anonymní píše:
Kdyby nás tam bylo více, dobře, ale to je opravdu práce, kde litame sami, tolikrát stihneme za den jediný jídlo a ještě od něj 5× odbihame. Kdyby to bylo něco klidnějšího, zůstala bych. Prvního jsem rodila na konci února a 1.ledna nastupovala na mateřskou. Ale byla to jiná práce úplně. Prostě mám strach, aby se něco nestalo

No dobře… Jak myslíš… Mě to nemusíš vysvětlovat, ani se omlouvat. Domluv se se zaměstnavatelem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama