Nevím co dělat s manželstvím

Anonymní
19.12.19 13:25

Nevím co dělat s manželstvím

Ahoj vsem,
ziju nejaky patek v nemecku, s manzelkou a dcerou ktere je 2 roky jsme se prestehovali do nemecka. S tim ze me nutila abych jel pracovat do zahranici, jenze jsme meli neustale hadky. Ja porad na cestach. 2 - 3 mesice vydrzela a nasla si bydleni v cesku, napsala ze uz ma byt a ze chce rozvod. Ja jsem ji prekecal ze at to nedela. ze vyuzijeme prispevky v Nemecku. Tak jsme se domluvili na castce na malou 10tis. Posilam ji 10tis, musel jsem pustit byt v Nemecku, nabytek prodat. Navozil jsem ji nekterou elektroniku, nakupy kazdou chvili kdy jsem prijel za malou. Takze jsem se snazil jim nejak pomoct, ale nestala o to. Porad dohady, ja vypisoval protoze jsem to nedaval. Jeji byt asi nejspise zaridili rodice. Ale malou vidam strasne malou, jednou za 2 tydny, jednou za 3tydny a to vzdy treba na 3hodky rano, 3 odpoledne, po dobu 2 dnu jak kdy. Ted nedavno jsem zjistil ze nekoho ma. Coz ja to nevydrzel, psal nadaval a vsechno, neunesl jsem celou situaci, bydlim po hotelech, ubytovnach. Do toho nevidim vlastni dceru. Jsem vsude zablokovany takze zadny
kontakt s ni, s jejimi rodicema se nebavim. A ted nedavno jsem po 10ti dnech byl s dcerou, ta se na me tesi, jde to videt jak za mnou chodi, me tvrdi ze za kazdym, a takove psychycke natlaky. Byl jsem v cr 4dny, a z toho jsem dohromady videl po 10ti dnech jen 4hodiny, to ji vzdy musim brat k prarodicum nebo nekde do detskeho kouta, kde se vyhraje, sotva si zacne hrat a uz musime balit, a vracet malou. Me je lito hlavne te male, jak ji beru tak je rada, a smeje se beha, hraje, jakmile ji beru tak je z toho dost spatna. Diva se premysli a kdyz na ni mluvim, delam blbosti tak se ani nepodiva, vracim manzelce a ta se ke me chova jak k hadre. Mam byt zde 24,25,26 o vanocich a ta mi rekla ze malou nic, proste chteji byt sami a mit klid. Ze az 27meho, jenze ja uz pracuji, nevidam ji vubec, zadne fotky nic, je mi za ni smutno, penize do ted posilam dokonce 10tis. nakupuju male vzdy neco, nakupoval do domacnosti jidlo atd i kdyz tam neziju. Jak se s tim vyporadat, mate s tim nekdo zkusenosti?
Podotykam, nedavno jsme resili notare, mam dluh, chtela se ho zbavit, tak jsme udelali zuzeni jmeni manzelu. KDe jasne rekla notarka ze kdyz se vzdava vydaju, tak automaticky se vzdava i mych prijmu, jestli si je vedoma, no tak jsme to podepsali. Mame i to ze majetek ktery si kdo koupi zustane jeho. Jsem to v rychlosti nejak napsal, mozna zkomolene, ale jak se branit abych byl se svou dcerou casteji? Planuji navrat do cr na trvalo uz.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

561
19.12.19 13:34

Teda, nechci se Vás dotknout, ale pokud situaci řešíte vždy pod emocemi, tak to nedopadá dobře. Nejspíš Vám nezbyde nic jiného, než vyřešit rozvod a s tím spojenou péči. S manželkou očividně dobrý vztah nemáte a když nemáte ani kde bydlet, tak Vám dceru přes noc nedá, abyste si s ní třeba mohl víc hrát. Až budete mít zázemí v ČR, situace se snad změní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
19.12.19 13:36

Nejste ještě ani rozvedený, dcera není svěřená do péče ani jednomu z vás, takže pokud si malou vezmeš a necháš si jí klidně pár dní, tak manželka nemůže dělat vůbec nic :nevim: Pěkně s tebou zametá, a ty si to necháš líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
19.12.19 14:40

...

Paní s tebou pěkně zametá…to ale není nejdůležitější. Nejdůležitější je tvoje dcera. Jestli chceš hrát v jejím životě nějakou důležitou roli, tak musíš provést pár změn: 1) hlavně necigáničit někde v Německu. 2) Nalézt si práci v místě bydliště dcery. 3) vybudovat si tam zázemí, třeba formou podnájmu, když budeš mít práci, neměl by to být problém. 4) paní seškrtat ten penězovod, platit 10t na malé děcko je moc. A nebo alespoň podmínit ty platby vstřícným jednáním vůči tobě. 5) Zažádat si rozvod a o styk s dcerou u soudu. Rozsah podle tvé práce, kdybys měl pohodovou, klidně můžeš časem získat i střídavku.
Jo hochu, máš toho dost k provedení, ale věř, že tohle za tebe nikdo neudělá. Jestli chceš dceru, začni po Silvestru konat! Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 14:45

Píšeš to fakt dost zmateně, ale já z toho usuzuji, že manželství je zřejmě v troskách. Pokud není rozvod vyloženě na pořadu dne a ty chceš být se svou dcerou, pak se vrať natrvalo do ČR, zajisti si zde stále bydlení a práci, aby sis mohl brát dceru k sobě co nejčastěji. Splať co nejrychleji dluhy. Asi budeš pěkně horká hlava, tak se snaž důležité věci řešit s minimem emocí a pak se jdi servat do posilky. Manželka by taky mohla vyjít trochu vstříc a alespoň na jeden den o svátcích ti ji svěřit, pokud máš na tu dobu zajištěné zázemí. S tím ale asi nic nenaděláš, hlavně žádné tahanice a scény před dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 14:49

Zakladateli na tvém místě bych priispivala min a šetřila, třeba na kauci, peníze se ti budou hodit. Souhlasím s Tecumseh a arinecka. Nedej se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
19.12.19 14:56

Uz v pocatku prispevku me prislo, ze manzelka asi nekoho ma a chce to rychle ukoncit. Nepochopila jsem, proc byste meli prijit i davky v Nemecku rozvodem. Prijdes me jako spravny chlap se srdcen na spravne miste. Pokud lze si najit praci v miste bydliste dcery, tak bych pozadala ihned o svereni do pece a rozvod. Dojdi si za pravnikem a proberte moznosti. Asi v cr, kdyz ma dcera misto bydliste v cr. Nejlepsi a nejrychlejsi a nejlevnejsi je dohoda, ale ve vasem pripade bych se bala, ze manzelka te bude chtit natahnout. Alimenty se vypocitavaji dle platu - cca 10procent z cisteho prijmu otce. Plus 50% spoluucast na krouzkach konickach, rovnatkach a podobne. U dvoueteho ditete mas urcite narok na vikend jednou za 14 dni. Mozna by stalo o to usilovat o neco vic. Nebo treba jine rozvrzeni - napriklad odpoledne bez prespani 4× v tydnu. Jinak svatky byvaji tez urceny soudem nejak nastridacku, pokud se nedohodnete. Tak hlavne at se nejak dohodnete. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 21:18

Tak práci bych chtěl rozjet sám na sebe jako elektrikář. Co se týká nás dvou, abych vám pravdu řekl, dovedl bych ji možná i odpustit, kdyby se alespoň trošku snažila, byla příjemnější. To jestli někoho má se neví na stoprocent, ale je to největší pravděpodobnost. Mě je líto te maličké, a prostě tahle situace. Nechci být zase takový hajzl, do toho prý ji posílám ještě málo. Jak je to vůbec s placením i na manželku jako stejnou životní úroveň? ví to někdo? Nebo nemá nárok když se vzdala mého dluhu a tím pádem i příjmu? Omlouvám se že tak píšu zkomoleně a zmateně, je fakt že emoce mám v sobě až moc. A ještě v takové situaci, jezdit několik kilometrů, nebýt s vlastní dcerou, a do toho vědět jestli někoho má a tráví s ním vánoce. A ona bez vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
363
19.12.19 21:34

Nějak nechápu, proč platit ještě na manželku, co je to za blbost?? ona nemá rodičák či co? To, že si platí sama nájem je její volba, mohla třeba bydlet u rodičů. Tak holt ať jde někam pracovat aspoň napůl úvazku, když potřebuje splácet nutně sama nájem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 23:29

No tak vyživovací povinosti můžou být i na manželku. Ale i tak všechno mě mrzí, do toho ty vánoce sám, je to těžké všechno. Pořád nad tím přemýšlím, kdyby to šlo, mohli bychom se mít dobře. Chtěl bych aby to bylo dobré, rodina pospolu, něco překonat. A ne rozpadlé manželství, a dělat si naschvály.

nebo jak ji získat zpět i když tam někdo je? Jde to vůbec? Otázka jestli bych s tím mohl žit. A je dost smutné že mi do teď neřekla jak to doopravdy je, jestli má někoho nebo ne.
Nebo jestli po tom pátrat a nechat to tak. Nejhorší na tom že tady nemám nikoho, a člověk nad tím vším moc přemýšlí

• Nahlásit
  • Citovat
1422
20.12.19 06:39
@eileithia píše:
Nějak nechápu, proč platit ještě na manželku, co je to za blbost?? ona nemá rodičák či co? To, že si platí sama nájem je její volba, mohla třeba bydlet u rodičů. Tak holt ať jde někam pracovat aspoň napůl úvazku, když potřebuje splácet nutně sama nájem :roll:

Pokud jsou manzele, mel by ji zivit. Po rozvodu je vyzivovaci povinnost pouze do 3 let veku ditete. Zakony CR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14272
20.12.19 07:33
@Anonymní píše:
Tak práci bych chtěl rozjet sám na sebe jako elektrikář. Co se týká nás dvou, abych vám pravdu řekl, dovedl bych ji možná i odpustit, kdyby se alespoň trošku snažila, byla příjemnější. To jestli někoho má se neví na stoprocent, ale je to největší pravděpodobnost. Mě je líto te maličké, a prostě tahle situace. Nechci být zase takový hajzl, do toho prý ji posílám ještě málo. Jak je to vůbec s placením i na manželku jako stejnou životní úroveň? ví to někdo? Nebo nemá nárok když se vzdala mého dluhu a tím pádem i příjmu? Omlouvám se že tak píšu zkomoleně a zmateně, je fakt že emoce mám v sobě až moc. A ještě v takové situaci, jezdit několik kilometrů, nebýt s vlastní dcerou, a do toho vědět jestli někoho má a tráví s ním vánoce. A ona bez vysvětlení.

Vzhledem k tomu, že ty bydlíš na ubytovně a ona v bytě, tak bych si s tím vůbec nelámal hlavu. Na stejnou životní úroveň by měla doplácet ona tobě. Navíc pokud někoho má, nebo měla, tak ti padá i výživné na ní. Být tebou, tak splátku výživného snížím a radši dávám bokem, je jasné, že výživné je spotřebováváno jinak než pro dceru a je tvou povinností pečovat o majetek tvé dcery, který je v tomto případě rozkrádán. Vezmi si svou čistou mzdu, vynásob ji koeficientem 0,15 a výslednou částku posílej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
20.12.19 08:01
@růžový achát píše:
10 000,– že je moc??? Ta máma dá dítěti vždycky mnohem víc… tak ať je to 1:1… 10 000 je akorát!!

Já mám taky dítě, ale abych za dvouleťáka utratil 10.000, to bych ho musel krmit kaviárem a lanýžema a oblékat u Gucciho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 08:45
@růžový achát píše:
10 000,– že je moc??? Ta máma dá dítěti vždycky mnohem víc… tak ať je to 1:1… 10 000 je akorát!!

Jde vidět, že se delší dobu pohybuješ ve společnosti s vyššími příjmy. Na dvouleté dítě je 10 tisíc více než dostačující. Vlastně by stačila i polovina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1222
20.12.19 08:48
@růžový achát píše:
@Tecumseh Hmmm, tak to asi neplatíš náklady na bydlení, zdravotnickou péči, ve dvou letech už si platim školku a náklady s tim spojené, benzín a auto, kterým to dítě vozím, a v neposlední řadě jsem to já ( matka) kdo musí přizpůsobovat pracovní nasazení v zaměstnání ( dobu) s ohledem na péči o dítě…se prober… dítě… to neni jen o žrádle..

Tak paní se staví na zadní, tak se ji holt sníží životní úroveň. Jako manželka nefunguje, tak jakýpak vykrmování? Musí se snažit sama. A těch 10.000 na děcko je fakt moc, neblbni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama