Nevím co dělat s miminkem/dítětem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.1.22 06:42

Nevím co dělat s miminkem/dítětem

Ahoj holky, asi budu znít jako blázen, ale čekám první miminko a úplně cítím už teď jak si nevím rady. Jde o to, že jsem nikdy třeba neměla možnost se o nějaké dítě starat. Max. třeba od nějaké kamarádky a to jen na chvilinku (povozit v kočárku, ponosit) a když začalo plakat tak zpět k mamince :lol:. No a teď jak začínáme nakupovat věci pro miminko, začalo mi vše šrotovat v hlavě. Můj manžel má ještě míň zkušeností než já, takže je taky takový bezradný :lol:. No a byli jsme v obchodě a vybírali zavinovačku a můj taťka prohlásil na co to chci kupovat, když z toho stejně za chvíli vyroste a navíc se má narodit v květnu kdy už bývá teplo a že ho do toho balit stejně nebudu. Tak jsem si řekla, že má vlastně pravdu, no a doma jsem přemýšlela teda co tomu dítěti dám, když o dečce mi bylo řečeno, že je nevhodná z důvodu možnosti, že se miminko tím může udusit. Nebo jak ho budu vozit v kočárku? Jen ho tam položím bez ničeho? V postýlce taky bez ničeho? Třeba další věc byla jak zařídit pokojíček. Každý mi řekl to si kup, někdo zas řekl to je blbost to nekupuj (třeba přebalovací pult) a já teď nevím jak se rozhodnout ať to zas opravdu zbytečně nekoupíme a bude to k ničemu. Pak zas jak uložit ty věci. Jelikož jsme i něco dostali tak jsem to třídila a jsou různé velikosti a miminko rychle roste. To budu každý měsíc z komody vytahovat věci co už má malé a chystat si tam věci které jsou mu dobré? A kde uložíme zbytek těch věcí :lol: :lol:. Jako jde o to, že jsem měla určitou představu, jenže teď mi každý pořád dává nějaké svoje rady, které jsou často od dvou lidí úplně rozdílné (každý mi radí sám od sebe - hlavně ho nenauč na ruce, hlavně si nekupuj to a ono, kup si trojkombinaci, trojkombinaci nekupuj to je na prd, hlavně mu nedávej dudlík, hlavně ho nauč co nejdřív na nočník, hlavně ho nenechavej spát u vás v posteli…) Prostě furt něco. Jsem z toho už zmatená a je toho všeho strašně moc, všeho různých druhů. Holky poraďte mi co mám dělat, z toho všeho už ani nemám náladu něco pořizovat, protože už prostě ani nevím co chci/potřebuji/co je opravdu k ničemu.
Druhá věc i co se týká výchovy. Ze všech těch rad už ani nevím co je správné a co ne. V tom ale doufám, že to nějak samo naskočí až se malý narodí.
No a třetí věc co mě trápí je i ta, že třeba nebudu vědět co s tím dítětem celý den dělat. Jako samozřejmě, že ho přebalím, nakrmím, uspím, ale co v mezičase, kdy je děťátko vzhůru? Nikdy jsem si třeba takhle s dětmi nehrála a třeba ani neznám žádné říkanky nebo dětské hry a co vím jistě že nechci dítě usadit k tabletu a zabav se. No prostě mám z toho všeho plnou hlavu. Snad se na mě nebudete zlobit za tak hloupý dotaz, ale nějak to na mě padlo. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
239
17.1.22 06:53

No, každé dítě je jiné (i třeba od jedné matky) a každému vyhovuje něco jiného. Postarat se zvládneš, to tak nějak během šestinedělí naskočí (ne, opravdu to nenaskočí okamžikem porodu). Děti toho moc nepotřebují, většina těch věcí jsou vychytávky pro usnadnění života matky (přebalovací pult, dudlík ad.). Myslím, že každá prvomatka si pořídí něco, co nakonec nevyužije a něco si oblíbí a třeba i dokoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14769
17.1.22 07:05

Ty chytry rady neposlouchej a delej si to podle sebe. Vše se naučíš za pochodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
17.1.22 07:07

Hlavne bych se asi vykaslala na rady druhych a dala na svoji intuici. Miminko potrebuje hlavne mamu, jidlo, obleceni a pliny. Zavinivacku nebo nejakou lehkou deku vyuzijes i v kvetnu, novorozenec by podle me mel bejt prikrytej :). Dal porid postylku, my meli schovanou postel po mne:). Obleceni ze kteryho vyroste se proste meni za vetsi, mame uskladneny v krabicich na chate. Prebalovak jsem nemela. Kocarek jsem poridila hlubokou korbu, sedacku i sportak zvlast..
No a co s nim budes celej den delat? Ze zacatku nonstop kojis, chovas.. :)) ono to pujde, neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
17.1.22 07:12

Dostavas protichudne rady, protoze kazdemu vyhovuje neco jineho. Dokonce i 2 deti od stejnych rodicu(sourozenci) a na kazde vyuzijes jine veci, protoze ta miminka jsou jina a i ta maminka se treba za ty 2 roky zmeni. V dnesni dobe muzes vse behem 2 dnu dokoupit a privezou ti to az domu, takze neni potreba mit vseho zasoby. Ten zaklad ti ukazi v porodnici a zbytek prijde postupne sam a nebo se pak poradi s netem, s maminkou, s kamoskou. A ano, mimco rychle roste(teda zas jak ktere), takze budes pomerne casto tahat vetsi obleceni a takto to bude uz furt, akorat dite roste casem uz min a min, ale i u skolkovych deti se meni velikosti treba co pulrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 07:14

Neboj, ono s tím miminkem všechno trvá hrozně dlouho a jde to pozvolna aspoň ze začátku, hodně rychle chytneš co dělat… A jinak mám květnového a zavinovačku jsem používala aspoň 2 měsíce určitě, měl to rád… A prebalovak je fajn pokud na něj máš místo, ale není to nezbytné… Spíš je fajn mít doma místo kde máš rozložené ty přebalovací blbosti a na všechno dosáhneš, ze začátku se prebaluje pořád tak se to hodí… Já ho používám pořád třeba i na oblékání do pyžama a to už malý skoro chodí na nočník… A rady zkus nebrat úplně vážně, oni to lidi mysli dobře, ale chápu jak toho je strašně moc… Já se třeba v těhotenství bála že nebudu mít miminko ráda protože jsem nebyla nikdy moc mateřský typ… A ono ty hormony ti pak strašně pomůžou, fakt intuice funguje. A co se věci týká, dneska můžeš cokoli doobjednat a druhý den to máš doma, takže klid. Držím palce ;)

Příspěvek upraven 17.01.22 v 07:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7401
17.1.22 07:15

To příjde samo neboj. Tu zavinovačku nějakou tenkou si pořiď, ono i v květnu může být 15st… a je třeba miminko přikrýt, i v postýlce na noc to využiješ, nebo přes den na spaní. Do kočárku jsem měla takovou fleesovou tenkou zavinovačku, dcera je červnova..ale využila se i v létě, my byli venku hodně. A k večeru jak se ochladí, tak se hodí. Nebo třeba i tenkou deku do kočárku, neboj neudusí se ti.
Jinak to ti naskočí postupně… já přebalovák neměla, přebalovala jsem na gauči v obývaku, ale určitě to může být fajn ho mít. A nebudeš každý měsic vytahovat a třídit ty věci… spíše já něco oblíkla a zjistila jsem že je to malé… dala bokem a tak nějak průběžně doplňovala…vždy nosila zároven více velikosti…něco bylo akurát, něco trošku větší.. a tak to má dcera i nyní v pěti letech… ve skříni má něco vel. 116, ale už se tam najde i 122-128. A kašli na rady všech lidi, dělej si to podle sebe a podle svých představ. Vše uvidíš podle situace, ano je fajn si miminko nenaučit na ruce…ale jak bude imrvere plakat nenecháš ho řvát… já měla dceru uplně zlatou… ona ležela v postýlce koukala, kopala si nožičkama… pak stačili měnit hračky na hrazdičce a byla happy.. nepotřebovala nosit x hodin denně na rukách. Usínala sama, spala celou noc… ale tohle je strašně individuální. Můžeš mi zlaté hodné miminko, nebo uplakané, nespokojené.
A víceméně s tím miminkem nemáš co dělat celý den… hodně bude spinkat… nějaké hraní apod. říkanky atd.. to prostě někdy pozdějí. zatím stačí přebalit, nakrmit… pak postupně hračky ukazovat.. pak začne lozit, plazit se a nejlepší je dělat nepořádek ve skříní. to vše prostě naskočí, ukáže čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4664
17.1.22 07:18

Zavinovacka není nutnost, já malyho nebalila nakonec vůbec a nechávala jsem ho v postýlce, pouze jsem ho s ni prikryla. Ale na to je lepší mít mini perinku nebo tu decku. Takže v tom ma chlap pravdu.

A jinak neboj, miminka nejsou náročný, dlouho potřebuji pouze mámu, která dá mlicko, a přebalit :lol: vše ostatní je navíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
17.1.22 07:18

Ono ti to naskoci, neboj. Zavinku porid. Idealne snerovaci, na suchace se rozpada. Novosum je kosa i v cervenci. Navic ti usnadni manipulaci. Zbytek je o tom, ze ti to dost usnadni praci. Treba ten prebalovak - mas tam vsechny masticky, kapicky, plenky.
Jestli chces dalsi blbou radu, tak zkus poridit treba prebalovak a dalsi veci z druhe ruky. Nebudes litovat penez a popripade to zase strelis. Pridej se do mistni skupiny na FB, to se fajn nakupuje bez postovneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
17.1.22 07:21

Neboj mateřský instinkt ti řekne co a jak :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
17.1.22 07:47

Ahoj,

Nic si z toho nedelej, me jako 37 let prvorodicku oblil studeny pot, kdyz rekli v porodnici ze uz nam miminka nechaji. Pak jsem prvni noc ve 3 rano brecela protoze se po… az ze usina, u prebalovani rval - a ja ho nedokazala prevlect ani jsem nevedela jak se pouzivaji pleny (jak se to zapina). Bylo to jako oblekat varenou spagetu co se krouti a ja nevedela co se jak obleka. U patentku na body se mi trasly ruce a slzy mi padaly na to miminko. Takze asi tak.

Zavinovacky jsem koupila 3 - ani jedna neslouzi svemu ucelu. Na jedne spi, aby to mel mekci, druhou se (rozlozenou) prikryva misto desky. Treti asi prodam:-)
Zavinuty a zavazany nechtel byt nikdy, radsi se rozvali a rozhodi ruce na polstar. Take se protahuje a u toho rika ‚iiiiii‘. Myslim ze protazeni a kopani nohama je dobre i na peristaltiku, takze jsem rada, ze v zavinovacce byt nechce.

Miminku je ted mesic, ohledne aktivit jsem si koupila knihy ‚jak si hrat s miminkem do 1 roku‘, tam zjistis, ze se s nim moc delat neda - ukazovat veci, hybat s nim. Ale jsem rada ze podle knihy jsem ‚nic nezanedbala‘:-D

Kocar jsem koupila Thule Urban Glide 2 korbu+sportak a k tomu zvlast vajicko z bazaru. Sice je velky do mesta, ale jeste jsem ve meste nebyla - jen v prirode. K tomu jsem koupila za 2000 z bazaru golfac, ktery by sel do toho medta pak lepe pouzit, kdybych tam musela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
17.1.22 07:48

Buď úplně v klidu… Snad každý, kdo má první dítě tak v tom tápe… Za mě třeba je zavinovačka ok i v květnu… Některé děti bez zavinuti neusnou. Přebalovací pult jsme neměli, nebyl na něj prostor. Oblečení máme na půdě. Jinak já jsme kupovala vel. 56,pak 68,80…mrzi tím jsem měla jen velikosti zděděné… Klukům je teď 9m a od cca 8m jim dávám velikost 80…me zase všichni radili ať si nakoupím bodýčka, jak je upotrebim, atd… No od 5m bodýčka nepoužívám :nevim:
A jwtse si vzpomínám, jak jsem se asi dva týdny před narozením kluků povídala s tchyni a ona se mě ptala, jestli budu chtít vyprat peřinku do kočárku, až budu v porodnici.. A Jána ni jen koukala se slovy.. No to bych nejdřív musela nějakou mít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8601
17.1.22 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, asi budu znít jako blázen, ale čekám první miminko a úplně cítím už teď jak si nevím rady. Jde o to, že jsem nikdy třeba neměla možnost se o nějaké dítě starat. Max. třeba od nějaké kamarádky a to jen na chvilinku (povozit v kočárku, ponosit) a když začalo plakat tak zpět k mamince :lol:. No a teď jak začínáme nakupovat věci pro miminko, začalo mi vše šrotovat v hlavě. Můj manžel má ještě míň zkušeností než já, takže je taky takový bezradný :lol:. No a byli jsme v obchodě a vybírali zavinovačku a můj taťka prohlásil na co to chci kupovat, když z toho stejně za chvíli vyroste a navíc se má narodit v květnu kdy už bývá teplo a že ho do toho balit stejně nebudu. Tak jsem si řekla, že má vlastně pravdu, no a doma jsem přemýšlela teda co tomu dítěti dám, když o dečce mi bylo řečeno, že je nevhodná z důvodu možnosti, že se miminko tím může udusit. Nebo jak ho budu vozit v kočárku? Jen ho tam položím bez ničeho? V postýlce taky bez ničeho? Třeba další věc byla jak zařídit pokojíček. Každý mi řekl to si kup, někdo zas řekl to je blbost to nekupuj (třeba přebalovací pult) a já teď nevím jak se rozhodnout ať to zas opravdu zbytečně nekoupíme a bude to k ničemu. Pak zas jak uložit ty věci. Jelikož jsme i něco dostali tak jsem to třídila a jsou různé velikosti a miminko rychle roste. To budu každý měsíc z komody vytahovat věci co už má malé a chystat si tam věci které jsou mu dobré? A kde uložíme zbytek těch věcí :lol: :lol:. Jako jde o to, že jsem měla určitou představu, jenže teď mi každý pořád dává nějaké svoje rady, které jsou často od dvou lidí úplně rozdílné (každý mi radí sám od sebe - hlavně ho nenauč na ruce, hlavně si nekupuj to a ono, kup si trojkombinaci, trojkombinaci nekupuj to je na prd, hlavně mu nedávej dudlík, hlavně ho nauč co nejdřív na nočník, hlavně ho nenechavej spát u vás v posteli…) Prostě furt něco. Jsem z toho už zmatená a je toho všeho strašně moc, všeho různých druhů. Holky poraďte mi co mám dělat, z toho všeho už ani nemám náladu něco pořizovat, protože už prostě ani nevím co chci/potřebuji/co je opravdu k ničemu.
Druhá věc i co se týká výchovy. Ze všech těch rad už ani nevím co je správné a co ne. V tom ale doufám, že to nějak samo naskočí až se malý narodí.
No a třetí věc co mě trápí je i ta, že třeba nebudu vědět co s tím dítětem celý den dělat. Jako samozřejmě, že ho přebalím, nakrmím, uspím, ale co v mezičase, kdy je děťátko vzhůru? Nikdy jsem si třeba takhle s dětmi nehrála a třeba ani neznám žádné říkanky nebo dětské hry a co vím jistě že nechci dítě usadit k tabletu a zabav se. No prostě mám z toho všeho plnou hlavu. Snad se na mě nebudete zlobit za tak hloupý dotaz, ale nějak to na mě padlo. Děkuji.

Hele, ja myslim, ze jsi uplne dokonale popsala vsechno, co resi uplne kazda maminka s prvnim ditetem :hug:

Jen stručne: jo, budes furt tridit veci a vytahovat z komody nove a jine, zmatek, bordel…

Nastesti mimina rostou pomalu a je vzdycky cas vsechno se naucit :P jako konzultantku bych si vybrala nekoho zkuseneho, ale ne suverenniho. Chytra maminka vi, ze na kazde dite plati neco jineho, takze vytridis vsechny kategoricke soudkyne.

V porodnici ti ukazou techniku kojeni a pokud ti to hned nepujde-normalni, tak se neboj poprosit o pomoc, ty sestricky jsou hodne a vetsina jich ma deti rada :lol: pak ti ukazou koupani, prebalovani a jak ho drzet. To ti vystaci na par tydnu.

Doma pak zezacatku pujde o to, abyste si nastavili nejaky rezim a aby moc nervalo. To je individualni. Probudi se, prebalis, nakojis a das spat. Rezim prochazek a nocniho spanku budete chvili vychytavat, ale pude to.

Dudana mej po ruce, vse ostatni se da dokoupit.

Kocarky si vyber podle toho, co se ti libi. Je to jedno, kazde zvolene reseni ma vyhody a nevyhody.

Bude to dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23379
17.1.22 08:02

:hug: Já tě chápu, cítila jsem před porodem to samé.
Teď jsem už zkušená matka 4 dětí a můžu říct, že vím stejný prd, jako předtím :oops:
Jen, každé miminko je úplně jiné, neexistuje jednotný manuál. U nás se všechno vychytalo během šestinedělí, během této doby si každé dítě vytvořilo svůj režim. A neboj, hormony a mateřský instinkt opravdu fungují, to půjde, uvidíš. :hug:
Přeju ti hodné dítě, co ti bude dělat samou radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
17.1.22 08:03

Já myslím, že žádná matka učená z nebe nesletěla. Učíme se to všechny za pochodu, teda pokud někdo není ze sedmi sourozenců a nestaral se o ně od mala. Ale to už dnes nikdo není. Na rady se vykašli, každé dítě je jiné, budeš to dělat tak, jak to vyhovuje tobě a miminku. Když budeš bezradná, tak si jdi pro radu až pak.

Jinak já jsem za to, že miminka jsou bezbranný stvoření, který se devět měsíců houpaly v břiše a jsou na to sakra zvyklá. Potřebují hlavně kontakt a mámu. Dudlík je náhražka prsa pro nekojené děti, u kojených dětí kojení kazí (pokud máš dotazy ke kojení, je nejlepší laktační poradkyně, nejlíp z Mamily). Dečku jsem používala u obou dětí, lehkou. Spací pytel a zavinovačky nesnesly. A jo, spíme spolu všichni na jedný hromadě :lol:

Jestli bych ti měla dát jednu jedinou radu - pořiď si novorozenecké nosítko/šátek. Ani jedno z mých dětí na začátku kočár nechtělo, chtělo mámu. Zachránilo nám to spoustu řvaní a nervů.

Příspěvek upraven 17.01.22 v 08:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat