Jedná se o růstový spurt?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
16.1.22 23:56

Jedná se o růstový spurt?

Ahoj, malej má 4 týdny a od dnešního rána se pořád vzteká. Krmím ho i 45 minut z obou prsou, kdy si myslím, že musí být dostatečně zasycený ale on se začne vztekat a chce se znovu přisát. Doteď nás trápili prdíky ale ty jakoby vymizeli a vystřídalo to tohle. Přes den mi vůbec nespí (ale to už tak 2 týdny), usne třeba nachvilku v ruce max 20 min. V noci se už od narození budí po 2 h. Do dneška mu to vyhovovalo. Najedl se a bylo vidět, že je spokojený. Mlíka si myslím, že je dost. I když se prsa pustí furt něco odsaju a většinou z toho prsa, že kterého nekojim mi ještě mlíko teče samo.
Tak se chci zeptat myslíte, že se jedná o růstový spurt? Je normální, že mi takhle malé miminko nespí přes den? A pokud by se jednalo o růstový spurt, říká se, že dítě rychleji vyroste, o jak moc vám vyrostlo to vaše? Mám si představit třeba o jednu velikost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8981
17.1.22 21:48
@Gabca56666 píše:
Ahoj, malej má 4 týdny a od dnešního rána se pořád vzteká. Krmím ho i 45 minut z obou prsou, kdy si myslím, že musí být dostatečně zasycený ale on se začne vztekat a chce se znovu přisát. Doteď nás trápili prdíky ale ty jakoby vymizeli a vystřídalo to tohle. Přes den mi vůbec nespí (ale to už tak 2 týdny), usne třeba nachvilku v ruce max 20 min. V noci se už od narození budí po 2 h. Do dneška mu to vyhovovalo. Najedl se a bylo vidět, že je spokojený. Mlíka si myslím, že je dost. I když se prsa pustí furt něco odsaju a většinou z toho prsa, že kterého nekojim mi ještě mlíko teče samo.
Tak se chci zeptat myslíte, že se jedná o růstový spurt? Je normální, že mi takhle malé miminko nespí přes den? A pokud by se jednalo o růstový spurt, říká se, že dítě rychleji vyroste, o jak moc vám vyrostlo to vaše? Mám si představit třeba o jednu velikost?

Syn měl růstový spurt, imrvere plakal, tam kde jiné děcka vypily 20, on vypil na posezení 30 a víc..takže jsem ho ládovala co šlo a pak se to prasknutím biče srovnalo..ale šel se spurtem ukázkově dle „statistik“.. takže i u vás se může jednat o spurt, není to vyloučené..

Co se týče toho jestli vyrostl víc.. netuším, doktorka nikdy nijak zvlášť nekomentovala, v roce měří 80cm a váží 12,2kg..můžu zítra rozepsat dle očkováku jak to měl v jednotlivých fázích..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 22:17

@Gabca56666 mám staré 3,5 měsíčního syna a začátky byli celkem náročné.. Mám ještě dvou letou dcerku, která si mě hodně vyžaduje.. Syn byl na prsu snad pořád..(klidně i tři-čtyři hodiny) občas usnul, něco snědl a tak.. U tak malých miminek prso i uklidňuje.. Nemusí nic sníst, ale jen dudat a potřebuje tě cítit. Pokud ti to nevadí, nechej si ho u sebe.. Ať si jí, nebo duda.. On se tím uklidnuje a zjišťuje u tebe bezpečí, užívej si to, dokud to jde, brzy to skončí.. :wink:.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat