Miminko s novorozeneckou žloutenkou nekaká

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
364
15.1.22 10:52

Novorozenecka zloutenka a ne

Ahoj holky uz sem psala jeden dotaz ale neodepsal mi tam zatim nikdo v komentech tak zakladam novy tema.
Maly je mesic a pet dni plne kojim
Ma novorozeneckou zloutenku hodnoty 171 a od vcera se mi nevykadila v predchozim tema mi holky psali ze nevadi par dni se nevykadit u kojenych ale napada me neni naky problem kdyz nekadi a ma tu zloutenku kterou se vylucuje ta zloutenka?
Jestli to nekam resit driv nez kdyby tu zloutenku nemela?
Mam fakt strach aby kdz nekadila ji nevylezli vys ty hodnoty
Na lrev na zloutenku na ty hodnoty deme zas v utery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2653
15.1.22 11:48

Nemam s tim zkusenosti, ale ted jsem si o tom cetla. Nasla jsem, ze kdyz miminko nekadi, tak se ten bilirubin muze ze streva znovu vstrebavat do tela. Hodnota 171 mi prijde dost na to, ze uz ma mesic. A co treba ji pomoct vykadit se pomoci rektalni trubicky?

Nechavas ji nahatou na dennim svetle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
15.1.22 12:08

@Janča6 ja pediatr tak i primar z nemocnice mi rekli ze hodnota je v norme nesim byt 300 jde ji to dolu ale pomalu. Na okne nechavam byt ale ted dost zlobi prdiky tak chce byt na ruce ona ani moz zluta uz neni jen ma jeste belmo. Doktor ji sleduje kazdy tyden kontroluje krev na ty testy na hodnoty prave
Jinak uz kadila konecne
Nahatou ji nemechavam prej staci oblicej ten jedinej mela zlutej telicko ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
15.1.22 13:44

@30simca já samozřejmě nejsem lékař, ale obě děti žloutenku měli, oba skočili pod světlem. Jeden s hodnotou kolem 300, druhý kolem 200. Hodnota kolem 170 mi tedy na měsíční miminko přijde dost vysoká :nevim:… navíc bilirubin se vylučuje právě stolicí. U takhle malýho miminka bych se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
15.1.22 14:00

@Salorka pry se pod svetlo chodi od 300 rek mi to muj pediatr a i primar
Driv se nechodi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
15.1.22 22:35

@30simca jak píšu, nejsem lékař. Ale oba kluci pod lampou byli i s nižšími hodnotami. Ani jeden neměl žluté bělmo, jen kůži trochu - samozřejmě byli spaví, a mladší měl podle toho měření z hrudníčku daleko nižší hodnoty než z krve. Tak snad bude maličká v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat