Opruzenina u holčičky – pláče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 11:38

Opruzenina u holčičky, pláče?

Ahoj, mám dceru (14m) s opruzeninami jsme nikdy problém neměli. Jen včera se trochu objevila opruzenina, ale nic strašného. Malá má trochu červené třísla a je trošku opruzena i mezi nohama. Hned jsem samozřejmě namazala. Dneska je to už daleko lepší, ale pořád trochu opruzena je…Když jsem ji koupala včera večer tak byla v pořádku, smála se a nevypadala, že by jí něco bolelo. Dneska teda se pokakala a když jsem ji zajela vlhcenym ubrouskem mezi nožky tak začla plakat a sahat si tam. Tohle dneska udělala už 2×. Myslíte, že to může být tím, že je opruzena a třeba ji to štípe, nebo to může být jiný problém? Dříve se nám to nestalo a s opruzeninama žádné zkušenosti také nemám, nikdy jsme na ně netrpěli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15656
16.1.22 11:41

Vlhcenym ubrouskem na opruzeninu je to „nejlepší“ co můžeš udělat :roll: Pouzivej vodu z kohoutku a pořádně osusit a namazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12362
16.1.22 11:42

Jasně, že jí to štípe, zahoď vlhčené ubrousky a myj ji pod tekoucí vodou. Ty jsi nikdy neměla žádnou opruzeninu, vždyť to pálí jako čert. Obzvlášť, když na to přijde nějaká chemie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 11:42

Vlhčené ubrousky jsou to nejhorší co můžeš použít. Většinou jsou parfémované. :( to je spíš nouzovka na cesty. Doma nevidím důvod to používat ;)
Já si snimi utřít zadek tak se šťastně netvářim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 11:46

Děkuji za rady, ubrousky používáme eco by Naty, jsou přímo bez chemie a parfemace. Ale určitě zkusím vysadit i ty

• Citovat
  • Nahlásit
16.1.22 11:47

Poraněnou kůži opravdu neutírej vlhčeným ubrouskem, pálí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 11:53
@Anonymní píše:
Děkuji za rady, ubrousky používáme eco by Naty, jsou přímo bez chemie a parfemace. Ale určitě zkusím vysadit i ty

Eko bio a stejně šou to pořád vlhčené ubrousky. :lol:
to vem raději hadřík namočený do čisté vody. :kytka:
Si zkus jestli máš někde škrábanec utřít tím ubrouskem. Myslím že se budeš tvářit stejně jako mimčo.
Raději nechci vědět jakou dobrotou ty ubrousky napouští :lol: a další podobné je třeba voňavý toaletní papír ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 11:55
@JanaDaR píše:
Poraněnou kůži opravdu neutírej vlhčeným ubrouskem, pálí to.

To je jako : namazal si pr.del a šulina tygři mastí :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 11:58

Já jsem překvapená, že jí čistíš vlhčenýma ubrouskama pipku 8o Od mala mám u obou dětí postup, že při pokakání jdu umýt mýdlem do umyvadla. Osuším, natřu (ale jen zadek a třísla!) přírodním krémem. A je to. Opruzeniny nikdy neměli.

Mám teda vlhčené ubrousky, ale děti mi snesou jen přírodní (mám od Attitude). Moje máma vzala syna nějakýma obyčejnýma, a teda chudák měl hned pupínky na zadku…Ty ubrousky ale stejně omejvám vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
16.1.22 12:10

Já si to bez ubrousku neumím představit.
Ale když má opruzeniny, tak je eliminuju.
Uvarim černý čaj a ten hrnecek naleju do vany. Tím vychladlým sáčkem to ještě potru. Nechávám, co nejvíc na volno. Když to nejde, tak mažu genciálkou nebo zinkovou masti. Nejpozději za 3 dny je po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
16.1.22 12:10

Au chudák, nemej ji vlhcenym ubrouskem. Víš jak to na tu opruzeninu pálí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 12:14

@Dollorres koupit látkové kapesníky a namočit to je dle mého správný vlhčený ubrousek. :hug:
Chápu je mít v kočárku či na cestách když se stane nehoda a má to až na zádech :lol:
ale do domácnosti to netahat ani na okna to není dobrý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Barpro
16.1.22 12:48

Ulevit ji může imazol krémpasta v silnější vrstvě. Jinak opravdu mýt jen vodou, asi si umíte představit, kdybyste měla třeba oděrku a někdo vám to něčím otíral. Jak by to bolelo. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
9841
16.1.22 13:06
@Anonymní píše:

ECO vlhčené ubrousky Naty bez vůně
Složení: Voda, glukonolakton (z rostlin), výtažek z listů Aloe, květinová voda Heřmánek, kyselina citronová (z rostlin), propanediol (z rostlin), caprylyl/capryl glukosid (z rostlin), benzoát sodný, glukonát vápenatý, sorban draselný.
*složky pocházejí z ekologického zemědělství

Tak minimálně něco z toho jí může dráždit - třeba ten sorbát draselný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9841
16.1.22 13:07
@Dollorres píše:
Já si to bez ubrousku neumím představit.

Co perlan a voda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat