Nevím co s prací poraďte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 15:23

Nevím co s prací poraďte

Prosím o anonym.

Ahoj holky/ženy…
Je mi 22 let a pracuji jako pokladní zástupce v jednom z nejmenovaných řetězců.
Dělám 140h/měsíc a vydělám si poměrně hezké peníze, teda alespoň pro mě. (Jsem jen vyučena)

Pracuji tam už přes dva a půl roku, Poslední dobou mám ale vnitřní pocit, že mám na víc.

Už od 15cti jsem chodila na brigády a v 95% brigád jsem dělala s lidmi, takže mi práce jako taková s lidmi nevadí. V práci taky není žádný problém např. Vedením atd.. jen prostě chodím z práce do práce a nic mě pak už nebaví, protože nevím, možná chodím “psychycky” vyšťavená? Servítky od lidí už si taky neberu, když přijde naštvaný zákazník tak jedním uchem dovnitř a druhým ven, neberu si to k srdci, a jde se dál..

Teď jsem týden na neschopence, a absolutně se mi do té práce nechce, nejsem líná, ani nekašlu na své pracovní povinnosti, jen prostě nevím, přestala mě práve bavit? Chci raději začít pracovat na svých koníčcích? Potřebuju “tolik peněz pro můj život na úkor práci?”
Strašně moc bych chtěla časem v životě podnikat, a táhne mě to k tomu víc a víc, je možné že se jen bojím udělat první krok.

Takové myšlenky se mi teď honí hlavou.

Na domácnost nejsem sama, žiju se snoubencem, ten vydělá okolo 31tis/měsíc..děti nemáme

Tak mě napadli dvě možnosti.. zkrátit si úvazek na 100h/měsíc kde bych si vydělala cca 19tis. Čistého, měla bych čas, mohla se věnovat třeba studiu na dálku, koníčkům a třeba postupně i podnikání.
A nebo… najít si jinou práci, kde ale nebude takový plat a při plném úvazku vydělám třeba taky okolo 20tis měsíčně a stejně budu 40h/tyden v práci.. to mi přijde jako nesmysl, když si takové penízky můžu vydělat a zároveň se věnovat jiným zájmům než jen práci.

Není o tom, že bych byla líná nebo se mi nechce, ale prostě jen cítím, že peníze pro mě nejsou všechno…

Co si o tom myslíte vy? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7116
2.1.22 15:42

:kytka: jsi hodně mladá a umíš vydělat i přes své ne-vzdělání, to je bezva.. jsi snaživá a určitě ne líná, takže za mne 100% zkrátit úvazek (pokud nemáš dluhy, splátky apod. tak bez dítěte máte se snoubencem slušný příjem) a makej na sobě a na tom, co tě baví
s dítkem už to pak snadno nepůjde!!
Jen se prosím neživ češtinou a psaným písmem, na to pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3295
2.1.22 15:48

Akorat jestli mate vyresene bydleni. Hyposka se lip dostane, kdyz vydelavas vic. Jinak v klidu zkratit uvazek a venovat se zajmum, jestli je teda penez dost. Zijeme jen jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 16:07

@Oriseka
Momentálně jsme v městském bytě, tak platíme nájem, časem budeme chtít hypošku určitě, ale při těchto cenách s nám zazím do ničeho nechce. Přítel je mimo to ve státních složkách, takže by to s hypotékou mohlo být taky +, ale zapomněla jsem zmínit, že ikdyž budu mít úvazek 20h týden, tak i tak, kdyby byla nějaká finanční krize atd.. si můžu po domluvě nějaké hodiny naddělat, a co vím tak u hypotéky se řeší myslím 3měs příjem zpět, takže po domluvě by šlo domluvit, že bych prostě na 3 měsíce dělala více hodin 😊 v tom je to moc fajn

• Citovat
  • Nahlásit
1174
2.1.22 16:14

No a kdy jindy nez ted? to mi kdysi rekl muj budouci manzel. A mel pravdu. Az prijdou deti, hypoteka atd. tak uz nic nezmenis, protoze si risk nebudes moct dovolit… Tak hura do toho, zivot je kratky, abys pak nelitovala:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
2.1.22 16:25

Nechceš si doplnit maturitu na nástavbe pro vyučene? Dva až tři roky dálkově pro zaměstnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
2.1.22 16:26

Mně to zase příjde divný, aby někdo ve 22 letech pracoval jenom na půl úvazku. Kdy jindy vydělat peníze než teď, když ještě nejsou děti. :nevim: Maturita dálkově i koníčky se daj zvládnout i při plným úvazku.
A na hypotéku je potřeba něco našetřit, to přece není jenom o tom, že si na tři měsíce zvednu úvazek. A chlap zas nevydělává tolik, aby našetřili z jedný a půl výplaty. A mně osobně by to bylo blbý vůči chlapovi, kdybych se měla válet doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19127
2.1.22 16:34

Prober to s partnerem (pokud bydlíte spolu, tak to je vaše společná záležitost, protože to ovlivní váš rozpočet) a určitě jdi směrem dalšího vzdělávání a nebo hledání nějakého rozvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
2.1.22 16:34

Určitě si dodelej maturitu. Třeba se ti otevřou nějaké dveře, které teď nevidíš. Co třeba nějaká pomáhající profese? Když máš ráda lidi, nejde ti o peníze a hledáš co by ti dávalo větší smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
2.1.22 16:40

@PetraJ To mě zas naopak. Až budou mít děti a hypotéku, tak teprve se bude muset otáčet… Teď má docela volnost, relativně bez závazků a co si budeme říkat, život máme jen jeden a trávit ho jen v práci je v práci. Taky se může stát, že člověk se důchodu, ani nedožije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
2.1.22 16:45

Všichni se po ZŠ hnali na maturitu ale dnes je v technickém směru a s vyučením daleko víc peněz než s maturitou někde z ekonomky.(autoelektrikařu ve třídě 7 a na akonomce v ročníku 90 lidí )
Spolužáci s maturitou jsou teď na tom s platem buď stejně jako mám já s vyučením nebo i hůř ;)
Ne vždy má vzdělávání na výplatu až takový vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
2.1.22 16:48
@liptom píše:
@PetraJ To mě zas naopak. Až budou mít děti a hypotéku, tak teprve se bude muset otáčet… Teď má docela volnost, relativně bez závazků a co si budeme říkat, život máme jen jeden a trávit ho jen v práci je v práci. Taky se může stát, že člověk se důchodu, ani nedožije.

Tak 140 hodin měsíčně mi nepřijde jako trávení celýho života v práci. To není ani plný úvazek. Ale tak její věc a když to nebude vadit chlapovi, tak nemusí do práce chodit třeba vůbec, aby měla čas na svý koníčky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
2.1.22 16:51
@JiříkMazlík píše:
Všichni se po ZŠ hnali na maturitu ale dnes je v technickém směru a s vyučením daleko víc peněz než s maturitou někde z ekonomky.(autoelektrikařu ve třídě 7 a na akonomce v ročníku 90 lidí )
Spolužáci s maturitou jsou teď na tom s platem buď stejně jako mám já s vyučením nebo i hůř ;)
Ne vždy má vzdělávání na výplatu až takový vliv.

Souhlasím, ale platí to spíš u chlapů. Takovej dobrej elektrikář, zedník nebo instalatér, ty si kolikrát vydělaj víc, než někdo s gymplem. Ale holky takový super učňáky nemaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
2.1.22 16:58

@PetraJ prosimtě, zas to nedramatizuj. Má jen o 20 hodin méně, než je standart na HPP u nás. Což je necelé 3 dny při 8 směně, a nebo 2dny při 12ckach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
2.1.22 17:03

@PetraJ to jsou stale jen predsudky… i zena muze delat manualne profese :mavam: znam treba autoopravarku a truhlarku:-) takze ceskym zlatym rucickam zdar :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat