Nevím si rady se zlobením dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

divomys
Kecalka 185 příspěvků 05.12.17 19:21
Nevím si rady se zlobenim dcery

Kde začít, dcera tři a půl roku má teď šílené období co strašně zlobí. Jinak byla celkem hodná, ale teď co předvádí je šílené.
Nevím vždycky v té situaci, jak se zachovat, aby to bylo pro ni výchovné. Vždycky když začne, tak se pak s manželem kvůli toho pohadame.
Třeba dneska jdeme se školky a oni na chodbě školky mají knížky, které se můžou objednat, viděla ty knihy a spustila že chce tu růžovou knihu ( je vysazena na růžovou barvu, vše chce mít růžové, ani nevím jak k tomu přišla).
Vysvětlila jsem jí že si to nemůže jen tak vzít, že se to musí objednat…
Pořád jsem ji to dokola vysvetlovala a ona spustila silenej hysterak řvala, vytrhavala se mi z ruky a tak až domů, tam řvala taky
Nepomáhá vysvětlení, vyhrožování prostě nic
Já jsem pak nervní a řvu na ní, někdy ji i placnu přes zadek.
Jindy třeba v obchodě něco chce a já ji nedokážu odmítnout, protože se bojím že zase začne hystercit a to se většinou s manželem pohadame.
Vím že ji nesmím ustupovat a trvat si na svým že NE, ale co dělat až se začne vztekat.
Jak tomu předejít???

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 19:25

Máme něco podobného se synem. Začalo to, co je ve školce. Tam je zlatíčko a s náma cert :roll: jako by potřeboval ventilovat vzorně chování ve školce. Já ho nechám vyvztekat, něčemu se snažím předejít a jinak počítat do deseti :lol:

Knihomyš
Extra třída :D 10510 příspěvků 05.12.17 19:31

Předejít tomu asi nelze, děti se prostě občas vztekají - testují, jestli si něco nevydupou, taky nemají ještě zvládnuté emoce a tak.
Na začátku vztekání/vynucování je dobré říct pevně a jednoznačně, že ne, odvést/odnést/od­vléct od důvodu hysteráku. Nemá smysl moc vysvětlovat, já zpravidla x-krát opakovala různé verze „ne, tohle nebude.“
V tu chvíli není nejlepší hádat se s manželem - nešlo by mu říct, že to proberete večer, až bude malá spát?
Proč se hádáte? On by jí to dovolil nebo jak?

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16911 příspěvků 2 inzeráty 05.12.17 19:31

@divomys Nechat vyvztekat. Prostě ne je ne, vysvětlím a dokola opakuji. Ať se klidně stavi na hlavu o odstrkuje ušima. Dítě tedy kvůli tomu nebiju, ani mě to nějak extra nevytáčí.
Prostě brát její vztek jako její přirozenou reakci na to, že svět se nebude točit, jak ona si zamane.
Mnohem horší je, pokud člověk potřebuje od vzdorovitého a hyterického dítěte spolupráci. :zed:

Knihomyš
Extra třída :D 10510 příspěvků 05.12.17 19:36

Jo, vyhrožování nefunguje prakticky nikdy, pokud jsi pohrůžku nikdy nesplnila.
Přiznávám, že jsem jednou na „deset“ udělala takové čoro, že půl roku dítě vyskakovalo na „tři“ a strašilo kamarádku, že maminka (já) začne počítat…

Je nutné dát dítku najevo, že takto ne - feny v obdobných případech vezmou štěně za krk a zatřepou s ním. Štěně si uvědomí, že maminka má převahu a se svým stiskem by mohla udělat něco daleko horšího, a zas je dobře :)

divomys
Kecalka 185 příspěvků 05.12.17 19:40

@Knihomyš nehadame se s manželem jako že hádka, spíš si vyměňujeme názory.
Právě že naopak, já ji to dovolím a on se naštve, že je zase po jejím.
Není to tak že by jsme se před dcerou hádali :)

jenny.fields
Generální žvanilka 24386 příspěvků 05.12.17 19:54

Manželovi se nedivím, tím, že ji to povolíš děláš medvědí službu všem. Srovnej se s tím, že děti se prostě v určitém věku vztekají. Nastav hranice a drž je.

Knihomyš
Extra třída :D 10510 příspěvků 05.12.17 19:57

@divomys Tím spíš bych se tím ve chvíli, kdy se snažím zvládnout vztekající se dítě, nezatěžovala :)
Případně se s ním domluv, ať „krotící“ aktivitu převezme příště on. Uvidíš, jak to řeší (chlapi jsou v tomhle často lepší, můj třeba výrazně), on se realizuje a nebude potřebovat radit, dítě uvidí, že rodiče táhnou za jeden provaz…

zrcadlo
Kelišová 6504 příspěvků 05.12.17 19:59

@divomys V první řadě se nauč nepodřizovat svou výchovu tomu „jak bych já mohla před cizíma lidma vypadat“, protože přesně to děláš - v obchodě něco dcera chce, ty se bojíš, že tobě udělá ostudu, tak jí radši ustoupíš.
Můj syn spustil v obchodě jednou jedinkrát scénu, ječel „já to chciiiiii“, začal dokonce kopat, já ho nepoznávala. Upozornila jsem ho, že když nepřestane ječet a kopat, než napočítám do deseti, tak vracíme celý nákup a jdeme domů. On to naopak stupňoval, protože nevěřil, tak jsem ho hodila přes rameno, celý nákup jsem povracela zpátky do regálů, u pokladny se omluvila za hluk a projela s prázdným vozíkem a řvoucím dítětem. Jo, určitě jsem na sebe strhla pozornost celého obchodu a ne, nebylo mi to příjemné. Ale věřila jsem tomu, že dělám dobře, protože syn potřebuje pocítit následek svého chování (neumíš se chovat u nákupu, tak nenakoupíme). Od té doby nákupy naprosto bez problémů.
Jestli má tvoje dcera vzorec „máma povolí, protože nesnese můj řev“, tak je pro ni těžké pochopit, že v krámě to platí, ale u knížek ve školce ne (a může si myslet, že nějakýma kecama o objednávkách ji chceš jen odlákat, ale když přitvrdí, tak to půjde).

MartinaIrena
Echt Kelišová 9898 příspěvků 05.12.17 20:00
@Svistice píše:
@divomys Nechat vyvztekat. Prostě ne je ne, vysvětlím a dokola opakuji. Ať se klidně stavi na hlavu o odstrkuje ušima. Dítě tedy kvůli tomu nebiju, ani mě to nějak extra nevytáčí.
Prostě brát její vztek jako její přirozenou reakci na to, že svět se nebude točit, jak ona si zamane.
Mnohem horší je, pokud člověk potřebuje od vzdorovitého a hyterického dítěte spolupráci. :zed:

Moje rec, zvlast ta posledni veta :zed:

MartinaIrena
Echt Kelišová 9898 příspěvků 05.12.17 20:02
@divomys píše:
Není to tak že by jsme se před dcerou hádali :)

Ty jo a proc to delas? Vzdyt tim naprosto podkopavas jeho autoritu. Jako rodice musite stat pri sobe, to je zaklad. To se pak nediv, ze ti skace po hlave. Kdyz vi, ze si to pokazdy vyrve

Alyss1
Závislačka 2750 příspěvků 6 inzerátů 05.12.17 20:31

Tohle je narocnej vek.

Nejdulezitejsi jsou dve veci: 1)nastavit pevna a jasne dana pravidla a ty dodrzovat. At uz jsou jakkakoliv. At uz je moje pravidlo ze koupim neco, nebo nic, nebo reknu ze to budevtak a tak. A drzim se toho. Pokud jdete do obchodu, dite neco chce, ty reknes ne a pak stejne koupis tak jsk ma vedet na cem je?!?

1. shodnout se na vychove s otcem. Viz jedna. Je jedno jak to delate ale delejte to stejne. Pokud si vymenujete nazory pred ditetem tak je to spatne.

No a pak vytrvat:(

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 05.12.17 20:36

Hysterii a vztekání ignoruju. Zanechávám dítě na místě a odcházím. Samozřejmě v případech, kdy si chtěly něco vyřvat anebo mi dokázat, že budu skákat kolem nich. Některé cizí lidi to dojímá a šli jednou mojí dceru utěšovat. Ta se na ně ve vzteku utrhla a utíkala se schovat a omluvit za mnou. Ale moc scén si nevybavuju. Dětí ví, že na tohle nereaguju. V krámu se mě normálně slušně zeptají, jestli si můžou danou věc koupit a pak se o tom bavíme. Jsou zvyklé, že je neodbýváme a když s námi mluví slušně, tak se s nimi o dané věci budeme bavit.

weyky
Neúnavná pisatelka 19133 příspěvků 78 inzerátů 05.12.17 20:43
@divomys píše:
Není to tak že by jsme se před dcerou hádali :)

To se manželovi nedivím, byla bych naštvaná taky…pak vás má poslouchat, když se neumíte dohodnout ani vy dva mezi sebou.

Lucie_Sx
Závislačka 2916 příspěvků 05.12.17 21:10

Nedovolit!!
A předejít tomu nelze.
Mám doma to samé, dvakrát třikrát vysvětlím a pak už jenom opakuju, že „prostě ne“. Když řve, sednu si vedle něj, nechám ho řvát a nabízím potulení, ať se přijde obejmout a potulit. V obchodě ať si čumí, jejich dítě to není. Bude to přestávat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama