Funguje vám Nevýchova?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milwinka
Kecalka 483 příspěvků 32 inzerátů 30.11.17 17:36
Funguje vám Nevýchova?

Ahoj maminky, je tu někdo kdo praktikuje principy Nevýchovy a funguje mu to? Vím že každé dítě je jiné, ale funguje to vůbec na někoho? Díky za reakce.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

odlaska
Kecalka 281 příspěvků 30.11.17 17:51

Tak já jsem zatím ve fázích pokusu, malému je 14 měsíců, takže ano- něco zkouším, ale většina mi přijde už pro starší děti.
A v tak malém věku mi to zatím moc nefunguje. Respektive, zkoušela jsem třeba nahradit slovo NE dle jednoho jejich článku a vysvětlování pro takhle malé děti asi ještě nefunguje. ;-)
Uvidíme časem

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 30.11.17 17:52

Naši známí to praktikují, zaplatili si i ten kurz. Některé myšlenky se mi líbí - např. dohodnout se na všem, motivace místo přikazováni, dát dítěti možnost volby, respektovat jeho názory. Ovšem jaksi tomu celému chybí hranice, to dítě úplně automaticky předpokládá, že všechno půjde jen podle něho, že se mu podřídí i cizí, všude je všechno dovolené - třeba i běhání v restauraci. Taky mi vadí ta sobeckost - nepoděkuje, nepoprosí, nic nepůjčí, nic neukáže, ale samotné automaticky předpokládá že si může vzít všechno. :think: Já myslím, že ideální cesta je přečíst si pár článků, seznámit se s různými způsoby výchovy a pak si z toho vzít, co ti je sympatické a blízké. :palec:

Evulina
Extra třída :D 14761 příspěvků 30.11.17 18:22

Tak já se snažím mít v dítěti parťáka, vysvětluju. Ale vysvětluju i hranice - tohle se nedělá, protože..tohle se dělá, protože..A když to dítě opakovaně pořád dělá špatně, nastoupí i razantní NE.
Zatím nám to tak funguje.
Hodně taky funguje s dětma blbnout jako kdybychom byly taky děti, vymýšlet různé kravinky..tím si člověk u nich získá opravdu hodně bodů k plusu a vytváří si tím u nich přirozenou autoritu. Když pak jde o vážnou věc, většinou dítě poslechne.
Třeba dneska jsme s dcerou blbnuly..jely jsme ze školy a cestu nám zatarasila ještěrka, zrovna tam spravovali silnici. Dcerka povídá: „Tý jo mami, na tohle se dokáže změnit auto?“ Já říkám „no jo čoveče, možná jo..vypadá to, že je to "zombieauto“ - je možný, že když nabourá do normálního auta, tak z toho normálního se pak taky stane zombieauto." Ona: „Jé mami, to jsme měly štěstí, že jsem mu ujely!“ Věděla ale v 6,5 letech, že si dělám jen srandu. Smály jsme se jak pominutý..tímhle blbnutím a fantazií vždycky máme k sobě blíž..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17964 příspěvků 30.11.17 18:27

Myslím si, že bez výchovy to nejde a nikdy nepůjde. Vychovávat dítě je jedna z nejdůležitějších povinností rodičů. Můžete děti vychovávat v přátelské atmosféře, respektovat je, neponižovat, ale vychovávat je musíte.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 46826 příspěvků 30.11.17 18:48

Jo, já to zkoušela. Akorát e princip nevýhody je založený na neustálém dlouhém přimlouvání a ten náš holomek mě po pár slovech přestává poslouchat :roll: Se to pak trochu mine účinkem, jsem byla akorát ještě víc naštvaná, když jsem mi sto odpovědi v podobě nějaký domluvy, dostala odpověď: Co? :roll: :lol:

Evulina
Extra třída :D 14761 příspěvků 30.11.17 18:52
@Tunrida píše:
Jo, já to zkoušela. Akorát e princip nevýhody je založený na neustálém dlouhém přimlouvání a ten náš holomek mě po pár slovech přestává poslouchat :roll: Se to pak trochu mine účinkem, jsem byla akorát ještě víc naštvaná, když jsem mi sto odpovědi v podobě nějaký domluvy, dostala odpověď: Co? :roll: :lol:

Z mé zkušenosti musejí být ty rozhovory co nejjednodušší. Sáhodlouhé vysvětlování to dítě odradí, přestává udržovat pozornost.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 19:20

Za me je to kravina. Funguje to tak tyden, kdyz je dite prekvapene zmenou pristupu. Myslenka nepodcenovani a nepopirani emoci se mi libi (dite breci, tak se na nej nebudu smat, odvadet jeho pozornost, ale dam mu najevo, ze ho chapu a pokusim se ho konejsit), ale deti se uci (a vychovavaji) NAPODOBOVANIM. Takze jestli budu neco vysvetlovat, tak to, co delam/ nedelam ja, pripadne proc to nemuze delat on (moc maly, ublizil by si atd). Jak se chovam ke zviratum, lidem a v urcitych situacich dite odkouka, at uz chci, nebo ne.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 30.11.17 19:23

Já ten kurz nemám, přečetla jsem si tenkrát jen pár rad k Nevychově. Tenkrát měl malý období vzdoru, tak jsem se dočetla, že když sebou flákne vzteky v obchodě, že mám k němu přijít a v klidu mu vyprávět a vysvětlovat, že se to nedělá. :mrgreen: Tak jsem si představila tu situaci :D Naši rodiče taky nepotřebovali nějaký placený kurz a taky nás vychovali.Chce to mít jen zdravý rozum, plno věcí se stejně nedá použít z nějakých rad

bjetuschka
Závislačka 4589 příspěvků 30.11.17 19:26

Myslím, že jako inspirace to posloužit může, já se taky snažím se třeba do dítěte víc vciťovat, snažit se ho pochopit, ptám se na názor… Ale vyloženě se tím řídit, no nevím… Mám kolem sebe maminky, co to s dětma praktikují, jakože vyloženě jsou v tom programu a někdy je to docela hardcore. K jedněm jezdit na návštěvu mi je vyloženě nepříjemný, to jejich dítko si dělá absolutně co chce a oni ho samozřejmě nechávají s tím, že ho,,nechávají se vyjádřit".
No nevím, no. Respekt k dítěti ano, ale všechno má své hranice, krom toho jsem ráda, když mám děti vychované - tzn. umějí pozdravit, poděkovat, nestydim se s nima jít např. do restaurace či na návštěvu, protože se dokážou chovat slušně. To jsou takové základy, které bych řekla, že jsou důležité.
Ale jak říkám, články jsou v lecčems inspirativní.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 30.11.17 19:26
@Myssicka píše:
Za me je to kravina. Funguje to tak tyden, kdyz je dite prekvapene zmenou pristupu. Myslenka nepodcenovani a nepopirani emoci se mi libi (dite breci, tak se na nej nebudu smat, odvadet jeho pozornost, ale dam mu najevo, ze ho chapu a pokusim se ho konejsit), ale deti se uci (a vychovavaji) NAPODOBOVANIM. Takze jestli budu neco vysvetlovat, tak to, co delam/ nedelam ja, pripadne proc to nemuze delat on (moc maly, ublizil by si atd). Jak se chovam ke zviratum, lidem a v urcitych situacich dite odkouka, at uz chci, nebo ne.

Ale na to člověk přeci nepotřebuje žádný kurz, každá matka časem pozná, co na její dítě platí v určitých situací. S dítětem se učíme sami. Určitě bych nevyhazovala peníze kvůli nějakému kurzu. Jinak jestli nepletu, tak není to ten kurz od Katky Králový, která je sama bezdětná? :think:

Korculalala
Kecalka 475 příspěvků 30.11.17 19:33

Tak já mám spíš příklad jenoho NEVÝCHOVAnce a to syna mojí švagrové. Jsou mu čtyři roky a když k nám dojde tak se první rozkoukává a je jak neviňátko a potom žačne brát naší malé hračky, potom jí začne shazovat, žduchat, odstrkovat a většinou to končí tím že skáče u NÁS v ložnici po NAŠÍ posteli. Jediné co na něho švagrová řekne je, Patričku, už by to stačilom paťooo Paťulkoo proč pláčeš, co by ti pomohlo aby ses cítil lépe? A podobné kecičky..když vezme balón a zacně ji s ním bít do hlavy tak se švagrová jen hloupě smějě… Když moje dvouletá dcera bere něco co nesmí, řeknu jí důrazně NE a ona se na mě podívá, pochopí a jde si po svých.. Švagrová vždy hledí jako kdybych jí vynadala.. To jen takový postřeh od nás z rodiny.
Dodám že nemá žádnou poruchu, žádné adhd apod, když je s tatínkem tak je jak mílius protože ví že by dostal na zadel :lol: :lol: Je to prostě nevychovaný nic víc..
Nadruhou stranu bych to zkoušela u nezvladatelných dětí jako jednu z alternativ, třeba to zabere ale nedělat to jen tak, z přesvědčení o kontaktním rodičovství. Potom vyroste další Patriček který jednou svojí maminku pošle do patřičných míst…

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 19:35
@vejilka píše:
Ale na to člověk přeci nepotřebuje žádný kurz, každá matka časem pozná, co na její dítě platí v určitých situací. S dítětem se učíme sami. Určitě bych nevyhazovala peníze kvůli nějakému kurzu. Jinak jestli nepletu, tak není to ten kurz od Katky Králový, která je sama bezdětná? :think:

Presne. Od Katky Kralove to je, mam dojem, ze v uvodnim videu rika, ze ma nevlastniho syna. Tak ji asi neco osvitilo. Ja videla jen par neplacenych videi a cetla par clanku, co mi spamuji mail, ale jsou to pro me hrozne okecavacky, jakoby porad nechtely jit k podstate veci. Mne by stacil priklad rozhovoru s ditetem, ale toho jsem se tam nedobrala. A dojal me clanek o uspavani. Zkusim vyhrabat a kopirovat. Dojal v tom smyslu, ze to fakt psal nekdo, kdo o detech jen slysel.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 19:36
@Korculalala píše:
Tak já mám spíš příklad jenoho NEVÝCHOVAnce a to syna mojí švagrové. Jsou mu čtyři roky a když k nám dojde tak se první rozkoukává a je jak neviňátko a potom žačne brát naší malé hračky, potom jí začne shazovat, žduchat, odstrkovat a většinou to končí tím že skáče u NÁS v ložnici po NAŠÍ posteli. Jediné co na něho švagrová řekne je, Patričku, už by to stačilom paťooo Paťulkoo proč pláčeš, co by ti pomohlo aby ses cítil lépe? A podobné kecičky..když vezme balón a zacně ji s ním bít do hlavy tak se švagrová jen hloupě smějě… Když moje dvouletá dcera bere něco co nesmí, řeknu jí důrazně NE a ona se na mě podívá, pochopí a jde si po svých.. Švagrová vždy hledí jako kdybych jí vynadala.. To jen takový postřeh od nás z rodiny.
Dodám že nemá žádnou poruchu, žádné adhd apod, když je s tatínkem tak je jak mílius protože ví že by dostal na zadel :lol: :lol: Je to prostě nevychovaný nic víc..
Nadruhou stranu bych to zkoušela u nezvladatelných dětí jako jednu z alternativ, třeba to zabere ale nedělat to jen tak, z přesvědčení o kontaktním rodičovství. Potom vyroste další Patriček který jednou svojí maminku pošle do patřičných míst…
:lol: :mrgreen:

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 30.11.17 19:38
@Myssicka píše:
Presne. Od Katky Kralove to je, mam dojem, ze v uvodnim videu rika, ze ma nevlastniho syna. Tak ji asi neco osvitilo. Ja videla jen par neplacenych videi a cetla par clanku, co mi spamuji mail, ale jsou to pro me hrozne okecavacky, jakoby porad nechtely jit k podstate veci. Mne by stacil priklad rozhovoru s ditetem, ale toho jsem se tam nedobrala. A dojal me clanek o uspavani. Zkusim vyhrabat a kopirovat. Dojal v tom smyslu, ze to fakt psal nekdo, kdo o detech jen slysel.

On každý umí vychovávat, jakmile jde o cizí dítě. Chce to praxi s vlastním dítětem, čím je dítě starší, tím je máma jistější a ví co na to její dítko platí. Rady ohledně dětí se dají hledat i tady, od zkušených matek, určitě bych za to neplatila nesmyslné prachy :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama