Reklama

Proč se nesmí bít dítě po rukou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 25.11.17 06:03
Proč se nesmí bít dítě po rukou?

Ahoj maminky, slyšela jsem už párkrát nějakou pověru, že se nesmí plácat dítě po rukou, nevíte proč?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 25.11.17 06:26

Protože dítě se prostě nebije! Když tě naštve šef, půjdeš a uhodíš ho? Když ti pokladní špatně vrátí a vylije ti na nový kabát džus, taky ji budeš plácat po rukách, aby to už nedělala? Asi ne, že? Tak proč bít někoho, koho pravděpodobně miluješ a kdo zcela miluje tebe, důvěřuje ti a chce s tebou objevovat a zkoumat svět? Děti se nebijí! Nikdy!

luccifera
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 25.11.17 06:52

@suricata tahle přirovnání jsou dost mimo, že… řezat děcka hlava nehlava není moc dobré, ale napsat o plácnutí po ruce - bití…? Touto nesobeckou láskou děláme z hodně dětí sobce stejně tak jako z některých sem tam plácnutých dětí empatické lidi… kupodivu svět není černobílý a proto se říká - nikdy neříkej nikdy.

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 25.11.17 06:57

@luccifera bití po rukou není bití? Ale běž, můžeš si to lakovat na růžovo jak chceš, ale je to pořad jen bití. Bití ještě z nikoho empatickou bytost neudělalo a vychovávat lze i jinak než fyzickymi tresty.

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 25.11.17 07:01

@suricata neprehanela bych to. Podle mne je lepsi placnout aby mu docvaklo ze se neco nedela. Treba behat pod auta a tak:(:(

Nicmene k otazce : detske rucicky jsou fakt male a krehke a muze dost lehce dojit k pozkozeni vazu a hlavne nervu. Do hlavy dite taky nemas bit aby " nebylo blby". Placnuti pres ruku nic neudela, ale vetsi silou - kterou dospely nemusi hned odhadnout muzes lehce ublizit.

Verun83
Echt Kelišová 8682 příspěvků 33 inzerátů 25.11.17 07:07
@suricata píše:
Protože dítě se prostě nebije! Když tě naštve šef, půjdeš a uhodíš ho? Když ti pokladní špatně vrátí a vylije ti na nový kabát džus, taky ji budeš plácat po rukách, aby to už nedělala? Asi ne, že? Tak proč bít někoho, koho pravděpodobně miluješ a kdo zcela miluje tebe, důvěřuje ti a chce s tebou objevovat a zkoumat svět? Děti se nebijí! Nikdy!

No, muj 4 lety mel obdobi, kdy chtel strkat ruku do hrnce, kde se varilo. Nastesti jsrm byla vzdy u toho. Vysvetlovani, co se stane, a jak tk bude bolet atd bylo totalne k nicemu. Tak jsem ho asi pri jeho 5.pokusu oparit si ruku, pres tu ruku placla. Svete div se, to bylo naposled, kdy se o to pokusil.No podle tebe jsem ho mela nechat objevovat svet… :roll: na kazde dite proste plati neco jineho.

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 25.11.17 07:08

@Alyss1 dítěti fyzicky zabráním, aby vběhlo pod auto a pak vysvětluji, dokud se to nenaučí, bití proces učení neurychlí jen se trochu uleví rodičům… bití není správné ani výchovné ani jen trochu ani jen přes ruce… vůbec!

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 25.11.17 07:10

@Verun83 pokud neumíš vymezit hranice jinak než bitím tvoje věc. Na každé dítě platí láska, přijetí a důvěra.

warita
Echt Kelišová 7750 příspěvků 25.11.17 07:17
@suricata píše:
@luccifera bití po rukou není bití? Ale běž, můžeš si to lakovat na růžovo jak chceš, ale je to pořad jen bití. Bití ještě z nikoho empatickou bytost neudělalo a vychovávat lze i jinak než fyzickymi tresty.

i ve zvirecim svete matky usmeruji sve mladata jednou dobre mirenou.

Ja sama pochazim z rodiny, kde bylo fyzicke nasili na dennim poradku, uzila jsem si dost. Ale nebavime se tady o placnuti po ruce, nybrz o nefalsovanem mlaceni hlava nehlava.

Jako clovek, ktery si tim prosel, te mohu ujistit, ze obcasne placnuti po ruce decku neublizi a obcas je to asi jedina vychovna metoda, ktera zabere. Jsou deti, na ktere domlouvani nezabira, jeste se ti budou drze do tvare smat a delat to dal, protoze si mysli, ze na ne nemas metr.

A porovnavat to, jak se k sobe chovaji dospeli lide s vychovou ditete je hloupe, protoze dospeli lide uz vychovavat epotrebuji, dite ano.

Verun83
Echt Kelišová 8682 příspěvků 33 inzerátů 25.11.17 07:29
@suricata píše:
@Verun83 pokud neumíš vymezit hranice jinak než bitím tvoje věc. Na každé dítě platí láska, přijetí a důvěra.

Mam kolem sebe par nevychovancu, kterym se furt a furt vysvetluje a matky zastavaji jen tvuj styl vychovy. Deti jsou neuveritelny, od ublizovani ostatnim detem, pres drzost na matku. A prekrucujes co jsem napsala. Nevymezuju hranice bitim. To je az posledni moznost. Dcera 2,5r velice dobre chape vysvetlovani, syn proste obcas ne. A muzu ho milovat a objimat a vysvetlovat sebevic, nekdy to nejde. Prober se. Kazde dite je jine.

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 25.11.17 07:32

@warita naopak někteří dospělí by vychovat, nebo tobě rodiče neříkali, že se slabší chrání a nebijou?

terulína
Neúnavná pisatelka 16617 příspěvků 25.11.17 07:45
@Verun83 píše:
Mam kolem sebe par nevychovancu, kterym se furt a furt vysvetluje a matky zastavaji jen tvuj styl vychovy. Deti jsou neuveritelny, od ublizovani ostatnim detem, pres drzost na matku. A prekrucujes co jsem napsala. Nevymezuju hranice bitim. To je az posledni moznost. Dcera 2,5r velice dobre chape vysvetlovani, syn proste obcas ne. A muzu ho milovat a objimat a vysvetlovat sebevic, nekdy to nejde. Prober se. Kazde dite je jine.

Naprostý souhlas ;)

mgdln
Závislačka 4515 příspěvků 25.11.17 07:47
@warita píše:
i ve zvirecim svete matky usmeruji sve mladata jednou dobre mirenou.

nejsme snad zvířata

Ja sama pochazim z rodiny, kde bylo fyzicke nasili na dennim poradku, uzila jsem si dost. Ale nebavime se tady o placnuti po ruce, nybrz o nefalsovanem mlaceni hlava nehlava.

Jako clovek, ktery si tim prosel, te mohu ujistit, ze obcasne placnuti po ruce decku neublizi

tvé ujišťování je pokřivené zkušeností z mlácení, takže nemůžeš být schopná posoudit, co děcku ublíží a co ne - jakékoliv menší mlácení než které jsi zažila ty bude pro tebe zaručeně lepší, ale neznamená to že je to dobré a hodné následování

a obcas je to asi jedina vychovna metoda, ktera zabere. Jsou deti, na ktere domlouvani nezabira, jeste se ti budou drze do tvare smat a delat to dal, protoze si mysli, ze na ne nemas metr.

a nebo je to jediná účinná metoda, které jsi schopna

A porovnavat to, jak se k sobe chovaji dospeli lide s vychovou ditete je hloupe, protoze dospeli lide uz vychovavat epotrebuji, dite ano.

mnohdy tzv. výchova je předávání prznících mechanismů

Většina lidí za své špatné výchovné mechanizmy nemůže, protože je do nich většinou doslova vtloukli jejich rodiče. Je jen třeba se zamýšlet, co to zrovna svému děcku dělám.

Včera jsem pročetla jinou diskusi o „zlobivé“ dceři a 99% rodičů děti mydlí, trestá, chválí stylem cukr a bič… nic moc ponaučení… a pak by se měl svět nějak změnit.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 25.11.17 07:56

No jen doufam, ze moje dite nebude chodit s vasima do skoly!! 8o Mazec!! @mgdln @suricata

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 07:56
@Verun83 píše:
Mam kolem sebe par nevychovancu, kterym se furt a furt vysvetluje a matky zastavaji jen tvuj styl vychovy. Deti jsou neuveritelny, od ublizovani ostatnim detem, pres drzost na matku. A prekrucujes co jsem napsala. Nevymezuju hranice bitim. To je az posledni moznost. Dcera 2,5r velice dobre chape vysvetlovani, syn proste obcas ne. A muzu ho milovat a objimat a vysvetlovat sebevic, nekdy to nejde. Prober se. Kazde dite je jine.

Když jsem byla dítě a dostala jsem fyzický trest, byla jsem naplněna ohromnou mírou nespravedlnosti a později jsem otce vnímala jako neskutečného sraba, co si dovoluje na slabšího. Ztratil u mě respekt - a to mě nemlátil nijak pravidelně (za rok se to dalo na prstech ruky spočítat).
Máme spolu narušený vztah doteď (zmizela upřímnost a radost), i když na první pohled to není znát a on si třeba myslí že je vše super. Ohromná destrukce kvůli pár výchovným!
Pokud si myslíte, že to s vámi a nebo s vašimi dětmi nic nedělá, možná se jen neumíte velmi podrobně podívat do svého nitra a žijete na povrchu - možná pro jistotu. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >