Co platí na Vaše děti?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 19:06
Co platí na Vaše děti?

Ahoj, už jsem normálně zralá na Opavu :zed: Dcera tři roky… Vždycky byla hodná, pomáhala mi, u všeho asistovala, dalo se s ní na všem domluvit, poslouchala… Prostě pohoda, ale to co dělá poslední zhruba měsíc a půl to už je mazec. Vím, že každé dítě si musí zazlobit, ale ona už dělá vysloveně naschvály. Přitom nedostatek pozornosti to není, s manželem se jí věnujeme jak můžeme. A dneska už to je mazec. Jenže na ní lautr nic neplatí. Absolutně neposlechne, dělá si co chce a ještě dělá vyloženě naschvály. Když jí řeknu ať něco nedělá vyplázne na mě jazyk a stejně to udělá. Dneska jí podám čaj, ona se na mě podívá a jde a schválně ho vylije na ovladač od televize. Dostala vynadané tak na mě vyplázla jazyk a letěla rychle pro moje hodinky, které jsem si odložila na komodu a schválně mi urvala od nich kožený pásek. To už jsem jí prostě chytla a dostala na zadek. Pak chtěla šunku. Tak jsem jí naložila na talířek, posadila se stolu a sedla si kousek od ní. Tak ten salám zmuchlala v ruce a přišla ke mě a začala mi to patlat na mikinu. A to je výčet jen dneska. Nic na ní neplatí, ani já ani manžel, zákaz pohádek, odebrání hraček, ignorace, vysvětlování, prostě nic. Já už prostě nevím co s ní mám dělat. Ani do obchodu s ní nemůžu jít, protože pokud není po jejím je hysterák na celý obchod, venku se mi škube a řve ať jí nechám být… Už bych jí fakt musela přerazit. Jídlo hází po zemi, schválně po něm šlape, matlá to po nábytku.. Pití lije schválně v obýváku po koberci… Nevím co se s ní stalo, ví, že to nesmí… Já už nevím co s ní máme dělat, nic na ní neplatí ani po dobrém ani po zlém :( :( prostě se chová jak rozmazlený nesnesitelný smrad. Babičky se taky nikdy nepřetrhly, nikdy jí nevzaly třeba na tři hodiny ať si odpočinu, jediný kdo mi pomůže je manžel, ale ten dělá na směny a když volají a já řeknu, že zlobí tak odpověď je ale to je tvoje vina, jak sis jí vychovala tak jí máš :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

yoshua
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 22.11.17 19:11

Nenastala u vas nejaka zmena? Myslim treba i očkování. Chodi do skolky? Nema dcerka nejake potravinove alergie?

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 22.11.17 19:26

Neazacala chodit do školky? Oba kluci prave po nástupu do skolky zacali zlobit. Jinak co plati na me děti..pocitam do tří..vědí, ze kdyz uz počítám a nedej bože reknu tři, je zle :lol:

Tamtama
Extra třída :D 11590 příspěvků 22.11.17 19:44

Na tříletého platí počítání do tří, případně teď při příchodu z venku, když se nechce svlékat, tak mu říkám, ať si jde teda zpátky ven, když má bundu.. na skoro šestiletého neplatí nic.. a připrav se na to, že většina názorů bude ve stylu „nevychovaný spratek“ „to by si moje dítě zkusilo jednou“ 8)

Příspěvek upraven 22.11.17 v 19:45

zrcadlo
Kelišová 6472 příspěvků 22.11.17 19:45

To, co popisuješ, je opravdu silná káva. Já bych v tomto případě:

• nechala uklízet - tzn. rozpatlá jídlo, dostane namočený hadr a drhne
  • nedala další jídlo - když jedno jídlo vyhodí, na další má nárok za 2-3h nejdřív a jestli matlá šunku a salám, tak by dostalo suchý rohlík
  • dala jí bryndák jako miminku - neumíš jíst jako velká holka, tak se k tobě budeme chovat jako k miminku (a miminka rozhodně nejí bonbonky, čokoládu, sladké jogurty apod.)
  • vybrakovala kasičku - zničila jsi mi vědomě hodinky, nové budou stát tolik a tolik, máš ve své kasičce penízky, ty mi na to dáš (případně pokud nevedete kasičku, tak bych vzala nějakou hračku, kterou „jako prodáme“, aby bylo z čeho zaplatit opravu)
  • spát by se šlo bez Večerníčka a pohádky, resp. TV by byla vypnutá několik dní, protože zničila ovladač

Romilda
Kecalka 391 příspěvků 22.11.17 19:45

Něčím podobným jsem si prošla také. Napřed jsem zkoušela po dobrém - domluvou, pak přišly na řadu zákazy, a někdy jsem dala i facku. Ale nejvíc se osvědčily ty zákazy a hlavně NEPOLEVIT.
Mojí sousedce zase vždy zabralo odstrkování dětí od sebe stylem: Dobře, tak když neposloucháš, tak jdi ode mně pryč, nechci tě, nebudu se s tebou tulit, až se budeš zase chovat slušně. Vím, že je to drsné a nemá se to dělat, ale její holky jsou už dnes velké, slušně vychované a vztah s matkou mají naprosto bezproblémový.

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 22.11.17 19:48

Ach jo, to je fakt těžký, jen to čtu a stoupá mi tlak… U nás platí když vysvětlím, co sestane, když udělá to a to (v negativním i pozitivním smyslu), příp. pohrozím odebráním oblíbené hračky nebo odvedu do pokojíčku a nechám ho tam přemýšlet nad tím, jak se chová… Snažím se vše řešit v klidu stylem ok, děláš tohle, ale pak se stane tohle, fakt to chceš? A jsem důsledná.

Lenka_Hal
Závislačka 4207 příspěvků 22.11.17 19:54

Kdyz dite v tomhle veku neco provede a je rozjivene, zacnu tim „podivej se mi do oci“ a pak mluvim. Potom Vic vnima I posloucha. Tyhle naschvaly bych trestala, treba to musi uklidit, zavrit ji do pokoje, proste neco. Potrebuje dostat vedet, ze prekrocila hranici.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 19:55
@yoshua píše:
Nenastala u vas nejaka zmena? Myslim treba i očkování. Chodi do skolky? Nema dcerka nejake potravinove alergie?

Ne vše je při starém. Žádná změna ani očkování. Do školky jde až příští rok a alergie taky ne. Nevím co se prostě stalo.

Alušáček
Závislačka 3009 příspěvků 22.11.17 20:01

Ty jo po přečtení si říkám, že mám vlastně hodné dítě :lol: Zkusila bych dát najevo, že jsem hodně smutná z jejího chování, že jí mám ráda a ona mi dělá takové ošklivé věci, na mojí dceru to platí víc než nějaké řvaní. Každopádně jestli dřív byla hodná a najednou se radikálně změnila, musí to mít příčinu :think:

Milis666
Kecalka 152 příspěvků 22.11.17 20:03
@KriJona píše:
Neazacala chodit do školky? Oba kluci prave po nástupu do skolky zacali zlobit. Jinak co plati na me děti..pocitam do tří..vědí, ze kdyz uz počítám a nedej bože reknu tři, je zle :lol:

Přesmě tak to funguje i u nás, nikdy nestihnu říct 3. Dcra ví co by následovalo, jen je třeba být důsledná a neustoupit pokud se dítě vzteká.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 20:08

Vše co jste napsaly jsem už zkoušela. Od nechání uklidit - ne nechci, zabejčí se, začne se se mnou škubat a nehnu s ní, až po počítání, odebrání hraček a zavření do pokoje. Ani když se jí to snažím vysvětlit. Marný, marný, marný… Teď po mě začala pro změnu z ničeho nic házet věci… Jako já už nevím co s ní :( bych jí musela tak naplácat, že by si nesedla. To samý s tím vyplazování jazyků. Už jsem měla kolikrát nutkání vzít solničku a ten jazyk jí osolit, ale zas nechci ať se jí udělá zle a pozvrací se. Opravdu se chová jako spratek. Přitom jí miluju nade všechno a toto jak se chová mě strašně bolí.

zrcadlo
Kelišová 6472 příspěvků 22.11.17 20:18
@Anonymní píše:
Vše co jste napsaly jsem už zkoušela. Od nechání uklidit - ne nechci, zabejčí se, začne se se mnou škubat a nehnu s ní, až po počítání, odebrání hraček a zavření do pokoje. Ani když se jí to snažím vysvětlit. Marný, marný, marný… Teď po mě začala pro změnu z ničeho nic házet věci… Jako já už nevím co s ní :( bych jí musela tak naplácat, že by si nesedla. To samý s tím vyplazování jazyků. Už jsem měla kolikrát nutkání vzít solničku a ten jazyk jí osolit, ale zas nechci ať se jí udělá zle a pozvrací se. Opravdu se chová jako spratek. Přitom jí miluju nade všechno a toto jak se chová mě strašně bolí.

Jak „nehnu s ní“? To jako když s tebou začne škubat, tak to uklidit nemusí? Stála bych poblíž a dokud by to nebylo utřené, tak by se nikam ani nepohnula (jakmile by to udělala, důrazně bych ji vzala za ramena a zase posadila s tím, že ví, co má udělat).

Milis666
Kecalka 152 příspěvků 22.11.17 20:23
@Anonymní píše:
Vše co jste napsaly jsem už zkoušela. Od nechání uklidit - ne nechci, zabejčí se, začne se se mnou škubat a nehnu s ní, až po počítání, odebrání hraček a zavření do pokoje. Ani když se jí to snažím vysvětlit. Marný, marný, marný… Teď po mě začala pro změnu z ničeho nic házet věci… Jako já už nevím co s ní :( bych jí musela tak naplácat, že by si nesedla. To samý s tím vyplazování jazyků. Už jsem měla kolikrát nutkání vzít solničku a ten jazyk jí osolit, ale zas nechci ať se jí udělá zle a pozvrací se. Opravdu se chová jako spratek. Přitom jí miluju nade všechno a toto jak se chová mě strašně bolí.

No a když napočítáš do 3 následuje trest, nebo to přejdeš? Já jednou šla dceři balit věci, že se pojede do polepšovny, když se neumí chovat. Polepšovnu jsem jí vykreslila v dost otřesných barvách a řekla že tam bude, třeba i týden pokud se nesrovná. Než jsem stihla zabalit sama se mi přišla omluvit. Jasně že bych jí nikam neodvezla, ale v určitých situscích jsem to použila a fungovalo to spolehlivě. Teď už jen počítáme a je to v pohodě.

sunshine125
Kecalka 370 příspěvků 22.11.17 20:29

Já bych jí prostě dala na zadek a nechala jí uklízet co napáchala. Dvakrát, třikrát ono jí to přejde. No a taky je to o tom, že ona z tebe nesmí cítit tu bezradnost.Tzn. jdi se někam vyvětrat, hoď se do klidu a jak příjdeš a začne vyvádět, říct jí do očí ( podívej se na mě, když s tebou mluvím) v klidu a pevným hlasem (bez žádné pochyby, musíš si být jistá tím co děláš, oni to vycítí) co od ní chceš a proč. Zopakovala bych max třikrát, po čtvrté by dostala+zákaz něčeho. Testuje hranice a ty jí je musíš stanovit. Žádné utíkání do pokoje, doběhnout přivést zpět na místo, důrazně vysvětlit a nechat uklidit i kdyby měla vzteky zbořit barák. Good luck :hug: :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama