Prospěch ve škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 22:02
Prospěch ve škole

Učíte se s dětmi, zkoušíte je z předmětů? mám doma tři kluky… šesťák, páťák a dvouletý. Mě totiž přijde, že já nic jiného nedělám, než že se vše točí kolem školy. Místo abych si učívala mateřské, tak každé odpo děláme úkoly, zkouším je, píšeme čtenářáky, kontroluju jim aktovku, atd. atd. První ročníky měli známky ok 1 - 2, teď už ale začínají 3 - 4. Dokonce jim hrozí čtyřka na vysvědčení. Já jsem nikdy takovou známku neměla a to se se mnou nikdo neučil a nepomáhal mi. A přijde mi, že kdybych je nenutila, tak mají snad i pětky. Hlavně furt řeší mobily, televize, tablety. Takže jsem se rozlobila a řekla jsem jim, aby se zabránilo čtyřkám na vízo, tak nebudou mobily ani televize v pokojíčku dokud nebude výrazné zlepšení. No jsou naštvaní. Ale já se přeci nebudu stále s nima učit jak prvňák. Musí už sami. Nebo jak to vidíte vy, vadí Vám špatné známky Vašich dětí?? Manžel mi říká, že to nemám řešit, on měl velmi špatné známky, a teď dělá dobrou práci a dobře si vydělává… Ale přijde mi že je teď jiná doba, přijde mi že každý okolo má chytré děti, že skoro každý jde na gympl a vysokou. Jen my asi budeme rádi když uděláme učňák. Nic proti řemeslu, kolikrát lepší… jen ty známky mě mrzí a možná víc mě než ty moje děti :think: :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 28.11.17 22:09
@Anonymní píše:
Učíte se s dětmi, zkoušíte je z předmětů? mám doma tři kluky… šesťák, páťák a dvouletý. Mě totiž přijde, že já nic jiného nedělám, než že se vše točí kolem školy. Místo abych si učívala mateřské, tak každé odpo děláme úkoly, zkouším je, píšeme čtenářáky, kontroluju jim aktovku, atd. atd. První ročníky měli známky ok 1 - 2, teď už ale začínají 3 - 4. Dokonce jim hrozí čtyřka na vysvědčení. Já jsem nikdy takovou známku neměla a to se se mnou nikdo neučil a nepomáhal mi. A přijde mi, že kdybych je nenutila, tak mají snad i pětky. Hlavně furt řeší mobily, televize, tablety. Takže jsem se rozlobila a řekla jsem jim, aby se zabránilo čtyřkám na vízo, tak nebudou mobily ani televize v pokojíčku dokud nebude výrazné zlepšení. No jsou naštvaní. Ale já se přeci nebudu stále s nima učit jak prvňák. Musí už sami. Nebo jak to vidíte vy, vadí Vám špatné známky Vašich dětí?? Manžel mi říká, že to nemám řešit, on měl velmi špatné známky, a teď dělá dobrou práci a dobře si vydělává… Ale přijde mi že je teď jiná doba, přijde mi že každý okolo má chytré děti, že skoro každý jde na gympl a vysokou. Jen my asi budeme rádi když uděláme učňák. Nic proti řemeslu, kolikrát lepší… jen ty známky mě mrzí a možná víc mě než ty moje děti :think: :think:

Proč anonym?

arada
Extra třída :D 11145 příspěvků 28.11.17 22:11

Proč se s nima učíš? Měli by se naučit samostatnosti a ne, že budou mít za zadkem maminku. Nikdy jsem se s dětmi neučila. Jedno má VŠ a druhé dvě maturity.

Aspera
Generální žvanilka 20088 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 22:12

Mě přijde, že se děti přemírou televize a mobilů nejsou schopné soustředit. My jsme pobrali spoustu věcí ve škole. Pokud byl pokus a dala se dle něj zodpovědět otázka nebyl problém. Dnešní děti tohle nevnímají. Sama učím fyziku, takže pokusy se snažím dělat hodinu co hodinu a pak se k tomu za týden vrátím u zkoušení, upozorním na pokus a oni netuší a to na něj koukali nebo ho i sami dělali. A pak se rodiče rozčilují, že se děti musí strašně učit doma a přitom by stačilo jen dávat pozor a vnímat v hodině a neprosedět ji tam s hlavou oblacích. A to máme naštěstí ve škole mobily zakázané, bylo ještě hůř.

Russet
Echt Kelišová 9507 příspěvků 28.11.17 22:13

Když jsem chodila do pětky, nikdo mi tašku nekontroloval. Natož aby mi radil, co napsat do čtenářáku. Já nevím, ale neměla by být jejich starost, jak mají připravené učení? Maximalně bych je přezkoušela, ale milánci by nejdřív museli makat sami.

BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 28.11.17 22:18

Mám děti 10 a 8 let (5. a 3. třída) – a ano, učím se s nimi. Aktuálně mnohem více s tou starší, kterou čeká přestup na 2. stupeň (nebo na gymnázium, ale tam si neděláme naděje).
Nesouhlasím s Tebou – pokud chceš, aby děti něco uměly – zdůrazňuji, UMĚLY, nikoli aby měly dobré známky – musíš se s nimi učit, i v tomto věku. Zrovna včera jsem s dcerkou narazila na slovní úlohu, kterou nedokázala vyřešit…..něco ve smyslu „když koupím 10 lahví, zaplatím 2 Kč jako zálohu, 6 vrátím, 5 koupím“ a blablabla…. nedovedla to. Tak jsem se naštvala, proč a že je to jednoduché… ukázalo se, že netuší, co to je „zaplatit zálohu za vratné lahve“. My vratné lahve domů nekupujeme – nikdy to neviděla…. a tedy nedokázala pochopit a vyřešit zcela přirozenou slovní úlohu.

Víš – nesmějí Tě mrzet známky – Ty nejsou o ničem. Podstatné pro Tebe musí být, co umějí – čemu rozumějí – a jaké jsou – TVOJE děti. A na tom, aby něco uměly, musíš TY SAMA, podle svých nejlepších možností a schopností zapracovat. Musíš mít čisté svědomí, že jsi udělala, cos měla…. pokud ano, všechno ostatní už je na nich :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 28.11.17 22:23
Změň taktiku

Neuč se s nima, jen kontroluj úkoly a při nich ověřuj, zda to umí. A hezky brzy odpoledne, aby byl čas napravit případné chyby. Začni třeba s jedním předmětem, který jim jde lépe. Pak jim svěř další. A čtenářský - jak to spatlaj, tak to budou mít. ;)

Další věc je, že dle mého názoru nemá TV v dětském pokoji co pohledávat. A počítač by tam měl být jen s omezeným přístupem na NET (blokování některých stránek apod.). S mobilem si neporadí nikdo, pokud není opravdu šikovný programátor. :(

A známky bych taky moc nehrotila (na nich svět nestojí). Já na střední ze dvou předmětů totálně proletěla a výšky mám dvě. A k tomu stále lituji, že jsem nešla kdysi na keramiku do Bechyně (učňák), mohla jsem dělat, co mě opravdu baví. :think:

A ty, geniální děti :mrgreen:. No několik jsem jich na základce potkala - někteří ani nedokončili střední, protože už se nezvládli všechno nabiflovat. :jazyk: Jo a na střední jsem taky našla pár géniů - jeden má červený diplom z matfyzu a dělá krupiéra v kasinu :mrgreen: (na to nemusel studovat vůbec).

Prostě se tím nenech tak užírat. Vyrostli jsme všichni ;)

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.11.17 22:23

Kazde dite je jine. Nektere vice samostatne, jine mene. Z pohledu ucitelky-jsou rodice, co to decko proste “vydrou” a ono se nakonec dopracuje treba i k tomu titulu. Pak jsou rodice, kteri nechaji ditko se protlouct samotne, a bud dostane casem rozum a udela treba stredni nebo se chytne nekde v zamestnani a vypracuje se. Anebo taky ne a bude se protloukat jak se da. Strasne zalezi jak to ma ta dana rodina nastavene. Ja znam matku, co chystala aktovku jeste devatakovi…to byl ale jedinacek. Ty mas deti tri, mela bys je vest vice k samostatnosti, nebo se z toho casem zblaznis ty. Pak jsem mela jednoho totalniho mimone, rodice nic moc podpora, ale on to vzdycky nejak zkoulel a udelal tak, ze vse z ladl, vyresil, popral se s zivotem (dosel i pozde na prijimacky, i to ukecal 8) )Zkus to treba na mesic jim neme pomahat a uvidis, klidne to komunikuj i s uciteli, aby vedeli, co a jak…je to na vas, jakou cestou pujdete :hug:

bigl
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 28.11.17 22:41

Já bych se s nimi asi taky tak neučila a nekontrolovala jim tašky. Spíš je vést k samostatnosti. Já mám taky 3 děti, naštěstí chytré, ta starší šla z pětky na gympl a syn půjde příští rok asi taky, (nejmladší je ještě v MŠ) nikdy jsem se s nimi neučila, ale to je prostě dané, to je v nich.
Je nesmysl, jak tady někdo psal, že s každým dítětem se musíš učit, ptž něco nechápe. Nadané dítě nepotřebuje na ZŠ vysvětlovat nic.
Znám dvojčata, matka se s nimi učí cca 3 hodiny denně, už jsou v sedmičce, dcera premiantka, má samé, kluk má čtverky a to ještě se zavřenýma očima, normálně by propadal. To je prostě intelekt a to nezměníš. Kor když manžel taky neměl známky nic moc, to mají po něm.
Veď je k samostatnosti, zodpovědnosti a tím pro ně uděláš nejvíc. Oni možná dozrají časem, půjdou na učňák, pak si dodělají maturu…
A když budou šikovní, tak se s tím učňákem budou živit líp, než většina vysokoškoláků a ty se s odstupem tomu budeš jen smát, žes to tak řešila. Znovu opakuju, nehleď tolik na známky, jak na tu zodpovědnost a samostatnost. :palec:

luca241
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 28.11.17 22:59
@bigl píše:
Já bych se s nimi asi taky tak neučila a nekontrolovala jim tašky. Spíš je vést k samostatnosti. Já mám taky 3 děti, naštěstí chytré, ta starší šla z pětky na gympl a syn půjde příští rok asi taky, (nejmladší je ještě v MŠ) nikdy jsem se s nimi neučila, ale to je prostě dané, to je v nich.
Je nesmysl, jak tady někdo psal, že s každým dítětem se musíš učit, ptž něco nechápe. Nadané dítě nepotřebuje na ZŠ vysvětlovat nic.
Znám dvojčata, matka se s nimi učí cca 3 hodiny denně, už jsou v sedmičce, dcera premiantka, má samé, kluk má čtverky a to ještě se zavřenýma očima, normálně by propadal. To je prostě intelekt a to nezměníš. Kor když manžel taky neměl známky nic moc, to mají po něm.
Veď je k samostatnosti, zodpovědnosti a tím pro ně uděláš nejvíc. Oni možná dozrají časem, půjdou na učňák, pak si dodělají maturu…
A když budou šikovní, tak se s tím učňákem budou živit líp, než většina vysokoškoláků a ty se s odstupem tomu budeš jen smát, žes to tak řešila. Znovu opakuju, nehleď tolik na známky, jak na tu zodpovědnost a samostatnost. :palec:

Chystala jsem se napsat sáhodlouhý příspěvěk, přečetla si tvůj a souhlasím s každým slovem, cos napsala :pankac:

BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 28.11.17 23:15
@bigl píše:
Je nesmysl, jak tady někdo psal, že s každým dítětem se musíš učit, ptž něco nechápe. Nadané dítě nepotřebuje na ZŠ vysvětlovat nic..

V kontextu diskuse předpokládám, že reaguješ na mne. Problém je v tom, co vlastně od dětí očekáváš. „Nadané dítě“ skutečně nepotřebuje vysvětlovat nic.

Nicméně, ne všichni máme tu čest mít děti, na něž lze aplikovat Tvoje „syn půjde příští rok asi taky, (nejmladší je ještě v MŠ) nikdy jsem se s nimi neučila, ale TO JE PROSTĚ DANÉ, to je v nich.“

Děti, které neodpovídají Tvému pojetí slova „nadané“, některé věci zkrátka nepoberou, nezavnímají a nepochopí tak snadno, jako ty Tvoje. A i takové (nebo tedy raději, PRÁVĚ TAKOVÉ..? ) děti potřebují někoho poblíž, kdo jim objasní to, co zrovna nepochopily. Samozřejmě, k PŘEŽITÍ ho nepotřebují - ale k usnadnění životního startu se jim přinejmenším hodí, ať to bude start na kterékoli „čáře“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 00:00

@bigl souhlasím se vším, syn se vyučil, boj jako prase :D a pak mám dceru ta je chytrá v rámci možností (studuje VŠ - možná skončí prostě má alespoň maturitu, i když i ta maturita je málo), s ní se nikdo neučil a poslední druhá třída to je prostě sekec mazec, ta ničemu moc neporozumí, moc nechápe, takže učíme se, učíme :pocitac:, a stejněty trojky tam jsou, ve druhé třídě, prostě někdy mám chuť vraždit :pocitac:, nemyslím ve zlým, ale fakt nevím, po kom je, nebo vím, ale radši mlčím (po mým ex) :lol:, prosím anonym

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 29.11.17 00:06
@bigl píše:
A když budou šikovní, tak se s tím učňákem budou živit líp, než většina vysokoškoláků a ty se s odstupem tomu budeš jen smát, žes to tak řešila. Znovu opakuju, nehleď tolik na známky, jak na tu zodpovědnost a samostatnost. :palec:

najednu stranu máš pravdu, nicméně už jsem se setkala s naprosto nelogickou výukou, takže té holcine utekly neskutečně základy, takže neměla na cem stavět. V tu chvíli je třeba aby ten rodič byl přítomný a pomohl.

sinnerman
Povídálka 36 příspěvků 29.11.17 00:39

Nezlobte se, nic ve zlem, jen nad tim popremyslejte: co od tech deti chcete, kdyz mate sama problemy s pravopisem? (Bojuje s nim vetsina lidi na tomto webu, ale vzhledem k dotazu…)

beruska9
Extra třída :D 10522 příspěvků 29.11.17 01:59

@BohunkaP : castecne souhlasim, na druhou stranu je rozdil diteti pomoct, kdyz si s necim neumi poradit, a neustale jim sedet za zadkem a vse po nich kontrolovat. Treba chystani tasek pro pataka a sestaka je z meho pohledu naprosto zbytecne, to by meli zvladat sami a nest odpovednost, pokud neco zapomenou. Ja bych to prehodila na ne s tim, ze si budou ukoly delat sami, kdyz nebudou vedet, at prijdou. Tasky bych rozhodne nekontrolovala.
Televizi z pokoje urcite pryc, to je mor. Elektronika na omezenou dobu a pod dozorem.
Ale ze znamky nevypovidaji o budoucim uspechu/neuspechu, s tim plne souhlasim.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama