Reklama

Kafe ve 14ti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GregoryViolet 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 16:00
Kafe ve 14ti?

Ahoj holky, byla jsem dneska navštívit sestru a při té příležitosti jsem pokecala s její čtrnáctiletou dcerou. Je to pohodová holka, má spoustu zájmů a moc hezky kreslí, ale když si začala dělat kafe, koukala jsem jako puk. Říkala, že má běžně až 5 hrnků espressa (mají pressovač) denně a to včetně večera, kdy pak ještě ve tři sedí a kreslí si. Svým bych do těch 15ti to kafe asi neschvalovala, nebo max občas, ale aby čtrnáctiletá chlemtala kafe jako šílená? Zasmála jsem se, ale přece jen jsem se zamyslela. Myslíte, že je to v pohodě? Nechci moralizovat ani do nikoho rýt, jen by mě zajímalo jestli je „doba jinde“ nebo už ve 14 je tolik kofeinu v kafi normální? :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22116 příspěvků 30.11.17 16:02

Já bych dceři tolik kafe ve 14 teda nedovolila :nevim:

debra.morgan
Závislačka 3560 příspěvků 30.11.17 16:04

Ja se ve 14ti neptala kolik kafe můžu vypít, ale neměli jsme presovač…pochybuji, že si do toho necha holka kecat…

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 30.11.17 16:04

Pro zdraví to určitě není dobrý ani ve 14 ani ve 30,pokud už je tak naucena stejne s tim nikdo nic neudělá. A ano, doba je jinde, včera sme šli s manželem okolo základní školy a jen o pár metru dál, tam seděli žáci ze zakladky a vyhulovali ani se neschovali

Paoloska
Echt Kelišová 8075 příspěvků 30.11.17 16:06

@GregoryViolet Žádná hitparáda, ale zase lepší než kdyby kouřila nebo se nalévala alkoholem.

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 30.11.17 16:10

V dnešní době holky i kluci kouří běžně trávu od 13-14let a rodiče se o tom ani nikdy nedozví, takže kafe je lepší varianta :-) Je to sice nezdravé, ale lepší než cigára, alkohol, marihuana

@debra.morgan Taky jsem se nikoho neptala :lol:

Co třeba energetické nápoje? Těma se dnešní děcka dopují na odpoledkách během pauzy, to je snad horší svinstvo než kafe :think:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22116 příspěvků 30.11.17 16:11
@Míša 95 píše:
Pro zdraví to určitě není dobrý ani ve 14 ani ve 30,pokud už je tak naucena stejne s tim nikdo nic neudělá. A ano, doba je jinde, včera sme šli s manželem okolo základní školy a jen o pár metru dál, tam seděli žáci ze zakladky a vyhulovali ani se neschovali

To mi povídej, včera jsem vedla holku ke škole a dva kluci ze 4 třídy odhodili vajgly přímo před vchodem do školy na zem :roll:

Lenka_Hal
Závislačka 4846 příspěvků 30.11.17 16:14
@Paoloska píše:
@GregoryViolet Žádná hitparáda, ale zase lepší než kdyby kouřila nebo se nalévala alkoholem.

Tak nejak…

Alušáček
Závislačka 3134 příspěvků 30.11.17 16:21

@GregoryViolet Myslím,že moje dcera kafe taky pila uz tak od 14-15let, nejraději z dolce gusta, různé laté, kapucino apod. nepřipadá mi to divný, znám dost nezdravějších věcí. I když těch 5hrnků deně mi přijde dost v jakémkoli věku.

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 30.11.17 16:23

Každý si musí najít svůj vlastní způsob, jak si huntovat tělo. Pro někoho je to ana, pro někoho mekáč, či litry koly, jiný radši trávu nebo cigarety. :D S tím nic moc nenaděláš.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 30.11.17 16:31

Co presne je spatneho na kave? Ja ji pila urcite driv nez ve ctrnacti (tehdy prekapavanou, tam je kofeinu vic, v pressu je ho malo), kofein na mne nijak nepusobi, takze si ji nedavam proto, ze by me drzela vzhuru, spis pro chut. Kava je zdrava :)

Hobitka
Závislačka 3262 příspěvků 30.11.17 16:36

Ja pila zpocatku teda jen jedno denne, ale taky cca od 13-14 let. Ted uz ho nepiju, ne ze bych nechtela, ale nemuzu.

Alyss1
Závislačka 2778 příspěvků 7 inzerátů 30.11.17 16:42

Petkrat kava denne je moc bez ohledu na vek.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 5 inzerátů 30.11.17 16:44

Je to mazec no, mě je 19 a kafé jsem se doted nenaučila pít vůbec, prostě mi nechutná :mrgreen:

Adina_13
Stálice 87 příspěvků 30.11.17 16:45

Já ve 14ti taky kafe již pila, ale jen jedno denně, slabý, vždy s mámou když přišla z práce…5 espress je na dospívající dívku opravdu hodně, jak se říká, všeho moc škodí, i když lepší než rozpustná káva ve které je více kofeinu. A s těmi energeťáky mezi dětmi máte pravdu, pijí to o přestávkách jako vodu, to je podstatně horší jak to kafe.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >