Nevíme si rady!! - motání hlavy, bušení srdce, nemohu udělat krok

30
13.1.21 21:07

Nevíme si rady!!

Hezký večer!
Holky snad mi tady někdo z vás poradí.
Mám už od malinka zdravotní problém. Cca ve 4 letech se mi začala motat hlava, následně jsem na to ve školce zkolabovala, byla mi přivolána sanitka a začal kolotoč vyšetření. (Pozn. Není to motání hlavy jako každej zná. Nemohu kolikrát udělat ani krok, nemůžu mluvit, moc se hýbat, jsem taková,,dělokoule,,.)
Jenže na nic se nepřišlo. Mezitím jsem dostávala ve škole úlevy z těláku. Protože nikdo nevěděl kdy to zase příjde. Příčina nebyla stanovená. Jednou to bylo že jsem se moc bála referátu ve škole. Podruhé jsme dlouho hráli volejbal. Potřetí byla moc dlouhá cesta ze školy domů. Teď už mi je 23 a problému jsem se nezbavila. Mám 2 děti. V obou těhotenství jsem měla jakžtakž klid. A po druhém porodu ( před rokem a půl) to začlo nanovo. Tentokrát to ale nebylo ze sportu ani z delší cesty nebo ze strachu. Problém mi nejdříve začal dělat kofein, takže jsem vysadila colu, kafe, dokonce i čaje ale žádná odezva. Napadlo mě, že to může být z cukru, tak jsem vysadila i příliš sladké limonády. Přidalo se k tomu ale i bušení srdce. Nejhorší je, že když se mi to stane venku a jsem sama s dětmi, nemohu ani přes přechod. Jakmile bych udělala krok, neudržela bych se a spadla. Takže kolikrát čekáme u přechodu třeba I hodinu než mě to přejde a teď v téhle zimě je to fakt balada. Mám za sebou různá vyšetření a I test na cukrovku. Výsledek je ale všude stejný. Jsem zdravá :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
272
13.1.21 21:13

Já bych to viděla na druh panické ataky. :think: doporučila bych návštěvu psychiatrie.

Příspěvek upraven 13.01.21 v 21:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25426
13.1.21 21:13

A u psychiatra jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
13.1.21 21:14

Heh… tento popis sedi na moji kamaradku. Vysledek? Zdrava. Zacali to zniceho nic az po 30. Pripisuji to nejake forme panicke ataky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
13.1.21 21:16

Znám bppv, a můžu říct, že rotační závrať patří mezi moje nejhorší zážitky. Naštěstí na tohle pomáhá fyzio. Držím palce ať se najde něco co pomůže :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
13.1.21 21:24

Už jsem kdysi psala svoji zkušenost. Základy zdravotních vyšetření máš v pořádku ( je jasné, že se netestuje úplně na vše ), je tady taky možnost labilnější psychiky, nevhodné stravy či špatného stavu svalstva kolem páteře, nedostatek pití atd. atd. Ale mně závratě spouští také čištění uší. Musím jen proplachovat vodou. Jakmile někdy neodolám nutkavé potřebě strčit do ucha tyčinku - byť jen zlehka - čekají mě následující dny perné chvilky silných závratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
13.1.21 21:28

Ještě přidávám jednoduché cviky, jak si nastolit rovnováhu v uchu sama doma.
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
13.1.21 21:31

Já to mám takhle s nohou. Jsem zcela zdravá, všechna vyšetření naprosto v pořádku, až na to, že mi nefunguje noha… snažím s a domluvit si všechna možná vyšetření, někde ta příčina být přece musí. Tobe doporučím to stejné. Obehej co nejvíc různých lékařů, někde na něco přijít musí, neděje se ti to přece jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9041
13.1.21 21:40

Mě v souvislosti s tím bušením srdce ještě napadá štítná žláza, ale tu už ti určitě taky nabirali… :think: Ptá se mě na to vždycky doktorka na kontrole. Plus pocení, třes a výkyvy váhy tě netrápí třeba? Počítej, že když nic nenajdou, svedou to na stres a psychiku, v lepším případě antikoncepci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
13.1.21 21:48

Taky se přikláním k vyšetření na ORL dřív než u všech psychiatrů, bppv nebo Meniér.. chce to zkušeného neurootologa, suprovej je dr. Čada v Motole, pokud jsi pražská :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
13.1.21 21:51

Děje se mi to samé, u mě je to anémie. Nedostatek železa. 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
13.1.21 21:57

Určitě trvat na CT hlavy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18517
13.1.21 22:06

Souhlasím s @Xxlady - panická ataka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 22:09

Mám to samé. Motání hlavy, porucha chůze, úplně ztuhlý svaly na zádech. Jako malá jsem mívala časté bolesti hlavy a občas jsem se probudila se zablokovaným krkem. Hromady vyšetření, diagnózu mi dali až po třicítce. Úzkostná porucha.
Beru mírná antidepresiva, pomáhá sport a rozptýlení, klidně jedno pivo.
Jinak je strašný pocit, když sotva dolezeš k doktorovi a ten na tebe kouká jak na simulanta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
13.1.21 22:10

Nemůže to souviset s krční páteří? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu